اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی؛ زمینه‌ساز هم‌افزایی امکانات آموزشی پراکنده‌ – شریف

اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی؛ زمینه‌ساز هم‌افزایی امکانات آموزشی پراکنده‌ – شریف

به نقل از شریف: اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی؛ زمینه‌ساز هم‌افزایی امکانات آموزشی پراکنده‌

دست يار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در دیدار با نمایندگان و همچنين دانشگاهیان استان خراسان شمالی به تشریح طرح ساماندهی آموزش عالی پرداخت و همچنين گفت: امکانات آموزشی پراکنده‌ای در سطح کشور وجود دارد که با اجرای این طرح می‌توانیم برای بهره‌مندی از امکانات، تجهیزات و همچنين نیروی انسانی مراکز آموزش عالی هم‌افزایی ایجاد کنیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بجنورد، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در سفر یک روزه خود به استان خراسان شمالی برای شرکت در «دومین کنفرانس ملی فرایندهای گاز و همچنين پتروشیمی»، ضمن بازدید از قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاه بجنورد و همچنين مجتمع آموزش عالی فنی و همچنين مهندسی اسفراین، در جلسات جداگانه‌ای به گفت‌و همچنين‌گو با دانشگاهیان و همچنين نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی پرداخت.
در نشست دست يار آموزشی وزارت علوم با اعضای هیئت علمی دانشگاه بجنورد، دانشگاهیان به طرح دغدغه‌ها و همچنين نظرات خود در محورهایی همچون چگونگی تفکیک مأموریت‌ها در دو قسمت و بخش آموزش و همچنين پژوهش، اختیار سرفصل‌نویسی و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی درسی بر اساس نیازهای استان، تمایل به افزایش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه، آیین‌نامه ارتقا و همچنين فرصت‌های مطالعاتی پرداختند.
دکتر شریعتی نیاسر نیز ضمن پاسخ‌گویی به پرسش‌های دانشگاهیان بجنورد، وضعیت این دانشگاه را بر اساس شاخص‌هایی همچون نسبت استاد به دانشجو و همچنين کارمند به دانشجو در قیاس با دیگر دانشگاه‌ها مناسب دانست و همچنين بر وجود پیوست‌های شغلی برای درخواست‌های مجوز دکترا تاکید کرد.
همچنین در نشست جداگانه‌ای نیز که در محل مجتمع آموزش عالی فنی و همچنين مهندسی اسفراین و همچنين با حضور استاندار و همچنين مجمع نمایندگان خراسان شمالی برگزار شد، دست يار آموزشی وزارت علوم، در مورد طرح ساماندهی آموزش عالی گفت: امکانات آموزشی پراکنده‌ای در سطح کشور وجود دارد که با اجرای این طرح می‌توانیم برای بهره‌مندی از امکانات، تجهیزات و همچنين نیروی انسانی مراکز آموزش عالی هم افزایی ایجاد کنیم.
دکتر شریعتی نیاسر افزود: مراکز آموزش عالی که سطح کیفی پایین‌تری دارند با قرارگرفتن در کنار هم و همچنين تحت مدیریت واحد در استان می‌توانند یک مجموعه آموزشی تشکیل دهند و همچنين با پرهیز از موازی‌کاری از ظرفیت یکدیگر بهره‌مند مي شود.
در این نشست استاندار، نمایندگان و همچنين روسای مراکز آموزش عالی خراسان شمالی از پیشگام شدن در اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی استقبال کرده و همچنين مقرر شد بعد از رایزنی درون استانی، ورژن و نسخه پیشنهادی خود را به وزارت علوم ارائه کنند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی؛ زمینه‌ساز هم‌افزایی امکانات آموزشی پراکنده‌ در تاریخ ۱۲ February 1398 | 7:14 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *