اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی؛ زمینه‌ساز افزایش استانداردها در زیرنظام‌ها – شریف

اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی؛  زمینه‌ساز افزایش استانداردها در زیرنظام‌ها – شریف

به نقل از شریف: اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی؛ زمینه‌ساز افزایش استانداردها در زیرنظام‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی، سبب افزایش استانداردها در سطوح متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين زیرنظام‌های آموزش عالی می‌مي شود و همچنين شبکه‌سازی امکانات، توانمندسازی و همچنين تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان را در پی دارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر منصور غلامی در جریان سفر سه روزه به استان فارس، ظهر امروز وارد شهرستان جهرم شد و همچنين در جمع اساتید و همچنين مسئولان شهرستان جهرم بر ضرورت اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی تاکید کرد و همچنين افزود: قطعاً هر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای ممکن است در یک مقطع توجیه داشته باشد، ولي بايد توجه داشت بعد از گذر زمان نیازمند اصلاح و همچنين تکمیل است.
وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرح سامان‌دهی آموزش عالی باید اجرا مي شود.
وزیر علوم اظهار داشت: هم اکنون بالغ بر ۲ هزار و همچنين ۸۵۰ دانشگاه و همچنين موسسه آموزش عالی در کشور فعال است که عمدتاً شامل مراکز کوچک می‌باشند.
دکتر غلامی تصریح کرد: مطالعات و همچنين پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که کشور ما در حال حاضر به این تعداد موسسه و همچنين مرکز آموزش عالی نیاز ندارد و همچنين باید وضعیت آموزش عالی کشور سروسامان پیدا کند.
افزایش سطح کیفی دانش‌آموختگان و همچنين اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، دیگر موضوعی بود که وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در جمع دانشگاهیان جهرم به آن هم پرداخت.
دکتر غلامی خاطرنشان کرد: در راستای حرکت به سمت کیفی‌سازی و همچنين نظارت و همچنين ارزیابی دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی، در یکسال قبل ۵۰ مرکز که از استاندارد مناسبی برخوردار نبودند تعطیل شد.
در ابتدای این نشست، دکتر کامبیز مینایی، سرپرست دانشگاه جهرم، حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر مدبر، امام و پيشوا جمعه جهرم، دکتر رضایی، نماینده شهروندان و مردم شهر جهرم در مجلس شورای اسلامی و همچنين رئیس کمیسیون عمران مجلس، دکتر صحرائیان، فرماندار ویژه جهرم و همچنين دو تن از اعضای هیات علمی به نمایندگی از اساتید دانشگاه جهرم به بیان سابقه علمی فرهنگی جهرم و همچنين توانمندی‌ها و همچنين ظرفیت‌های این دانشگاه پرداختند.
وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری همچنین بعد از اقامه نماز جماعت در مسجد دانشگاه و همچنين صرف ناهار در سلف سرویس دانشگاه جهرم‌، در یک فضای صمیمی با دانشجویان این دانشگاه به گفت‌وگو نشست.
در این نشست‌، دانشجویان دغدغه‌ها و همچنين پرسش‌های خود را درخصوص مسائل رفاهی و همچنين دانشجویی بیان کردند و همچنين دکتر غلامی به آنها پاسخ داد.
عکس دسته جمعی با دانشجویان، پایان قسمت و بخش سفر وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به شهرستان جهرم بود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی؛ زمینه‌ساز افزایش استانداردها در زیرنظام‌ها در تاریخ ۱ February 1398 | 5:07 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *