اجرای طرح شناسایی مزیت‌های سرمایه‌گذاری در ۱۰ استان کشور – شریف

اجرای طرح شناسایی مزیت‌های سرمایه‌گذاری در ۱۰ استان کشور – شریف

به نقل از شریف: اجرای طرح شناسایی مزیت‌های سرمایه‌گذاری در ۱۰ استان کشور

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم در اولین نشست تخصصی جلبک در دانشگاه خلیج فارس، اظهار داشت: طرح شناسایی مزیت‌های سرمایه گذاری در ۱۰ استان کشور در حال اجراست.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج‌فارس، دکتر برومند امروز (چهارشنبه) در این نشست که با حضور دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری، دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس، شرکت‌های فعال در حوزه جلبک، اساتید و همچنين دانشجویان برگزار شد، گفت: طرح شناسایی مزیت‌های سرمایه‌گذاری با توجه به اسناد بالادستی و همچنين تمرکز بر اقتصاد دانش‌بنیان در ۱۰ استان به صورت آزمایشی آغاز شده است.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، افزود: در پی شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان‌ها و همچنين بر اساس اسنادی مانند سیاست‌های برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه و همچنين سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و همچنين با تمرکز بر اقتصاد دانش‌بنیان طرحی را آغاز کردیم که بر اساس آن هم مزیت‌های هر استان برای سرمایه‌گذاری مشخص مي شود.
وی ادامه داد: اکنون این طرح در ۱۰ استان شامل بوشهر به صورت آزمایشی آغاز شده است و همچنين با مشارکت دانشگاه‌های معین هر استان، استانداری، نهاد مدیریت برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی استان‌ها و همچنين نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه کشور، شورای علوم تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين تيم‌هایی از دانشگاه‌ها در حال اجراست.
دکتر برومند هدف از اجرای این طرح را تمرکز بر سرمایه‌گذاری با توجه به مزیت‌های هر استان عنوان کرد و همچنين یادآور شد: در استان بوشهر با توجه به شرایط موجود، بر طرح‌هایی در حوزه شیلات، دریا و همچنين انرژی تمرکز خواهد شد و همچنين از شرکت‌هایی که در این زمینه‌ها کار می‌کنند حمایت خواهد شد.
دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری نیز در این مراسم با اشاره به تلاش این ستاد برای توسعه فعالیت‌های علمی و همچنين فناوری در حوزه جلبک، بیان کرد: ستاد نقشه راهی تهیه کرده که هم اقتصاد زیستی را شکل می‌دهد، هم اشتغال ایجاد می‌کند و همچنين هم باعث تولید فناوری جدید خواهد شد.
دکتر قانعی با تشریح اولویت‌های این نقشه راه، افزود: در مرحله نخست با توجه به زمین‌های مستعد پرورشی که در ساحل خلیج فارس و همچنين مکران داریم، تغذیه آبزیان با جلبک باید گسترش یابد، تا آبزیان با هزینه کمتر و همچنين کیفیت بهتر پرورش یابند و همچنين مشکل تامین خوراک آن هم‌ها نیز که یکی از مسائل اصلی پرورش دهندگان است برطرف مي شود.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری افزود: اکنون سه شرکت داخلی با سرمایه خودشان وارد میدان شده و همچنين برای تولید این محصول قرارداد بسته‌اند که تصمیم داریم با اتصال شرکت‌های دانش بنیان جديد و تو و تازه کار و همچنين استارتاپ‌ها به شرکت‌های پهناور و بزرگ، اقتصادی ۵۰۰ میلیون دلاری در این حوزه شکل بگیرد.
همچنین در حاشیه این نشست، نمایشگاه تخصصی ویژه معرفی محصولات و همچنين شرکت‌های فعال در حوزه جلبک با حضور ۱۴ شرکت دانش بنیان برگزار گردید.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

اجرای طرح شناسایی مزیت‌های سرمایه‌گذاری در ۱۰ استان کشور در تاریخ ۱۱ February 1398 | 5:02 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *