اجرای فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در جامعه و همچنين صنعت؛ گامی در جهت ارتقای بهره‌وری و همچنين رونق تولید ملی – شریف

اجرای فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در جامعه و همچنين صنعت؛ گامی در جهت  ارتقای بهره‌وری و همچنين رونق تولید ملی – شریف

به نقل از شریف: اجرای فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در جامعه و همچنين صنعت؛ گامی در جهت ارتقای بهره‌وری و همچنين رونق تولید ملی

دکتر مسعود برومند، دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تأکید کرد: اجرای فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در جامعه و همچنين صنعت؛ گامی در جهت ارتقای بهره‌وری و همچنين رونق تولید ملی است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر برومند در این خصوص اظهار داشت: فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی در جامعه و همچنين صنعت زمینه مناسبی را برای ارتقای توانمندی‌ها و همچنين تجربه و مهارت بالا ایشان در جهت انتقال یافته‌های پژوهشی و همچنين کسب دانش بومی فراهم می‌سازد.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم افزود: در این راستا و همچنين برای تقویت و همچنين برقراری ارتباط منسجم دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی و همچنين پژوهشی، با جامعه و همچنين صنعت در همه حوزه‌های علمی و همچنين همچنین عملیاتی کردن یافته‌های اعضای هیئت علمی و همچنين آشنایی آنها با نیازهای واقعی صنعت و همچنين جامعه، آیین‌نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در جامعه و همچنين صنعت تصویب و همچنين ابلاغ گردید.
به گفته دکتر برومند، در این شیوه‌نامه از سال شمسي ۱۳۹۸ گذراندن دوره فرصت مطالعاتی برای اعضای هیئت علمی پیمانی و همچنين رسمی آزمایشی الزامی و همچنين اعضای هیئت علمی رسمی نیز با گذراندن این دوره از مزایای تشویقی آن هم بهره‌مند خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: ضروری است دانشگاه‌ها و همچنين موسسات پژوهشی در راستای اجرای آن هم، اقداماتی شامل: تدوین و همچنين تصویب روند اجرای دوره فرصت مطالعاتی در دانشگاه‌ها و همچنين موسسات پژوهشی، تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های میان مدت و همچنين بلند مدت براساس حوزه‌های تخصصی در جهت بهره‌گیری مناسب از دوره فرصت مطالعاتی و همچنين هماهنگی با وزارت خانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و همچنين تشکل‌های قسمت و بخش خصوصی و همچنين انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری در صورت نیاز را برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنين اجرا نمایند.
دکتر برومند تصریح کرد: همچنین مناسب است وزارت خانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌های قسمت و بخش خصوصی، پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين مراکز فرهنگی و همچنين خدماتی کشور جهت بهره‌مندی موثر از این فرصت، اقداماتی زيرا و به درستي که: تدوین و همچنين ابلاغ برنامه جذاب و جالب و خوب اجرایی یا شیوه‌نامه در زیر مجموعه‌های تابعه جهت بهره‌گیری مناسب از دوره فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی، اعلام آمادگی مراکز و همچنين مجموعه‌های علاقه‌مند با ذکر تخصص و همچنين تعداد اعضای هیئت علمی مورد نیاز و همچنين فراهم آوردن شرایط کار و همچنين تسهیلات مناسب جهت اعضای هیئت علمی، متناسب با زمینه تخصصی موضوع مورد نظر برای عضو هیئت علمی در طول مدت دوره را برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنين اجرایی کنند.
گفتنی است طی چند ماه قبل تفاهمنامه‌های همکاری با وزارت خانه‌های دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح، نفت، نیرو، صنعت، معدن و همچنين تجارت و همچنين نهاد حفاظت از محیط زیست جهت اجرای مناسب فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی منعقد گردیده است. همچنین با دیگر وزارت خانه‌ها و همچنين دستگاههای اجرایی کشور هماهنگیهای اولیه صورت پذیرفته است.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

اجرای فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در جامعه و همچنين صنعت؛ گامی در جهت ارتقای بهره‌وری و همچنين رونق تولید ملی در تاریخ ۱۷ February 1398 | 11:20 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *