اقدامات دانشگاه اصفهان برای فرهنگ‌سازی مدیریت سبز در جامعه – شریف

اقدامات دانشگاه اصفهان برای فرهنگ‌سازی مدیریت سبز در جامعه – شریف

به نقل از شریف: اقدامات دانشگاه اصفهان برای فرهنگ‌سازی مدیریت سبز در جامعه

رییس دانشگاه اصفهان ضمن تشریح اقدامات این دانشگاه برای فرهنگ‌سازی مدیریت سبز در جامعه، گفت: دانشگاه‌ها پیشگام ارائه آخرین دستاوردهای علمی به جامعه خواهند بود و همچنين در این میان دانشگاه اصفهان در حوزه مدیریت سبز وارد شدن کرده و همچنين اقدامات بسیاری انجام داده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایسنا، دکتر هوشنگ طالبی امروز سه‌شنبه در آیین افتتاحیه همایش بین‌المللی دانشگاه‌های سبز در دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: دانشگاه‌ها به عنوان نهادی پیشگام وظیفه ارائه آخرین دستاوردهای علمی را به صورت همایش به دست دارند.
وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مسایل روز کشور بهره بري و استفاده بهینه از انرژی‌های سبز است، تصریح کرد: بر حسب این موضوع، دانشگاه‌های کشور به این حوزه وارد شدن نموده اند و همچنين سعی دارند با برگزاری این همایش‌ها بتوانند گام مثبتی در جهت ترویج فرهنگ‌سازی مدیریت سبز در جامعه بردارند.
رییس دانشگاه اصفهان با اشاره به رتبه دانشگاه اصفهان در میان دانشگاه‌های سبز جهان گفت: دانشگاه اصفهان در سال شمسي قبل رتبه ۲۲۰ را در میان دانشگاه‌های دنیا کسب کرده و همچنين این نشان‌دهنده توجه به مدیریت سبز و همچنين کاهش مصرف انرژی در دنیا و همچنين همت دانشگاه‌ها است.
وی با تاکید بر اینکه برگزاری همایش‌ها همچنين و علاوه بر مبادله علمی، تجربیات علمی کشور و همچنين جهان را به منصه ظهور می‌رساند، تصریح کرد: امیدواریم این تجربیات موجب فرهنگ‌سازی مدیریت سبز در جامعه مي شود.
دکتر طالبی با بیان اینکه این همایش میزبان اساتید و همچنين محققان از کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف است، گفت: مهمانانی از استرالیا، کرواسی، عراق و همچنين پاکستان در این همایش حضور دارند و همچنين شرکت‌های دانش بنیان کشور و همچنين جهان اقدامات خود در حوزه مدیریت مصرف انرژی را در قالب ۴۸ غرفه معرفی می‌کنند.
رییس دانشگاه اصفهان افزود: در این همایش ۱۸ نشست تخصصی و همچنين ۸۰ سخنرانی ارائه می‌مي شود.
دکتر طالبی با بیان اینکه دانشگاه اصفهان در پایین آوردن مصرف انرژی، بهره بري و استفاده مفید از مصرف آب از سه سال شمسي پیش کسب و کار خود را آغاز کرده است، تصریح کرد: این دانشگاه با کمک مالی نهاد آب و همچنين فاضلاب اصفهان طرح بهره بري و استفاده از تصفیه پساب و همچنين آبیاری فضای سبز دانشگاه را عملی کرد.
وی ادامه داد: همچنین سیستم هوشمند موتورخانه‌ها و همچنين تصفیه‌منزل و خانه‌های دانشگاه نیز فعال است که نقش موثری در کاهش مصرف برق داشته است.
رییس دانشگاه اصفهان یادآور شد: آب موضوع حیاتی در کشور و همچنين بالاخص استان اصفهان است. سیل اخیر مدیریت منابع آب را به ما گوشزد می‌کند، زیرا آبی که هدر رفت، می‌توانسته بود بهره‌برداری مناسبی داشته باشد و همچنين در رفع کمبود آب در فلات مرکزی کشور تاثیر بسزایی داشته باشد.
دکتر طالبی ابراز امیدواری کرد که با کنترل بهینه آب، بتوانیم از هدر رفت این منبع حیاتی پیشگیری کنیم.
ل.م ۵۴/

اقدامات دانشگاه اصفهان برای فرهنگ‌سازی مدیریت سبز در جامعه در تاریخ ۱۰ February 1398 | 7:26 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *