بازدید دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم از فاز اول پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی – شریف

بازدید دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم از فاز اول پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی – شریف

به نقل از شریف: بازدید دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم از فاز اول پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی

دکتر مسعود برومند، دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با حضور در استان گیلان، ضمن بازدید از فاز اول پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی، با کارشناسان این پروژه گفت‌وگو کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری گیلان، این پروژه با هدف احیای تالاب انزلی که نقش بسیار مهمی در توسعه پایدار منطقه دارد گرفته شده است و همچنين این امر با بهره بري و استفاده از دانش و همچنين تجربه کارشناسان ایرانی و همچنين با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، دانشگاه تهران، شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان، استانداری گیلان، اداره کل محیط زیست گیلان و همچنين دستاوردهای برخی از شرکت های فناور پارک علم و همچنين فناوری گیلان در حال انجام است.
از سال شمسي ۱۳۹۴ گونه مهاجم سنبل آبی در تالاب انزلی شروع به گسترش کرده که خوشبختانه در حال حاضر تحت کنترل است. حذف فیزیکی این گونه مهاجم با همکاری اداره کل محیط زیست گیلان در حال انجام است.
اقدامات دیگری مثل لایروبی و همچنين بندسازی جهت جلوگیری از کاهش سطح تراز انجام شده است و همچنين تغییرات سطح آب تالاب انزلی یکی از اقدامات مهم انجام شده در پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی است. همچنین دستگاه ترازسنج در این تالاب نصب شده و همچنين درحال فعالیت، کنترل و همچنين نظارت است.
در این بازدید دکتر مهدی کشمیری مدیر کل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل فناوری وزارت علوم، دکتر عیسی کلانتری دست يار رئیس‌جمهور و همچنين رئیس نهاد حفاظت محیط زیست، مصطفی سالاری استاندار گیلان و همچنين جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی نیز حضور داشتند.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

بازدید دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم از فاز اول پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی در تاریخ ۲۸ February 1398 | 2:56 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *