بازدید رئیس هیئت ویژه بررسی سیلاب‌های اخیر کشور و همچنين دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم از منطقه ها و مناطق سیل زده شهرستان پلدختر – شریف

بازدید رئیس هیئت ویژه بررسی سیلاب‌های اخیر کشور و همچنين دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم از منطقه ها و مناطق سیل زده شهرستان پلدختر – شریف

به نقل از شریف: بازدید رئیس هیئت ویژه بررسی سیلاب‌های اخیر کشور و همچنين دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم از منطقه ها و مناطق سیل زده شهرستان پلدختر

دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس هیئت ویژه بررسی سیلاب‌های اخیر کشور، دکتر محمدتقی نظرپور دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين رؤسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور، امروز (پنجشنبه) از منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف سیل‌زده پلدختر لرستان بازدید کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه لرستان، در این بازدید، دکتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان گزارشات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در مورد سیلاب اخیر استان لرستان را به این هیئت ارائه کردند.
دکتر نیلی احمدآبادی، دکتر نظرپور و همچنين رؤساهای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور از نزدیک با شهروندان و مردم شهر سیل‌زده به گفت‌وگو پرداختند و همچنين شهروندان و مردم شهر نیز معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين مطالبات خود را با بازدیدکنندگان در میان گذاشتند.
رئیس هیئت ویژه بررسی سیلابهای اخیر کشور که به دستور رئیس جمهور تشکیل شده است با بیان اینکه ۲۰۰ فرد يا شخص از محققان و همچنين صاحب‌نظران متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاهی کشور با این هیئت همکاری می‌کنند، گفت: این هیئت براساس نظرات کارشناسی، نتایج نهایی نقل از خود در مورد علل سیل و همچنين راهکارهای مقابله با سیل را به زودی به جامعه و همچنين رئیس جمهور محترم ارائه می‌کند.
دکتر نیلی احمدآبادی توضیح داد: این هیئت که شامل کارگروه‌های مختلفی است متشکل از اعضای هیئت علمی، کارشناسان و همچنين مهندسين و متخصصين است و همچنين هدف این است که از توانمندی‌ها و همچنين پتانسیل‌های متنوع و گوناگون و مختلف جامعه دانشگاهی کشور برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين چالشها بهره بري و استفاده مي شود.
رئیس دانشگاه تهران افزود: از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های این هیئت، بازدیدهای میدانی از منطقه ها و مناطق سیل زده است.
دکتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان نیز تشریح کرد: از ابتدای وقوع سیل اخیر در استان لرستان، ستاد امدادرسانی دانشگاهیان استان لرستان تشکیل شد و همچنين در قالب ارسال کمک‌های متنوع و گوناگون و مختلف به سیل زدگان، فعالیت خود را انجام داده است.
وی توضیح داد: اولین نشست علمی بررسی علل وقوع سیل اخیر استان لرستان را دانشگاه لرستان با حضور محققان دانشگاهی این دانشگاه برگزار کرده است تا دانشگاه بتواند نقش اثرگذارتری در ارائه راهکارها برای مقابله با مخاطرات طبیعی داشته باشد.
گفتنی است رؤسای دانشگاههای پهناور و بزرگ کشور برای شرکت در بیست و همچنين دومین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور (با هدف بررسی وضعیت استان‌های سیل زده)، به استان لرستان آمدند که شامل استان‌های سیل زده کشور است. میزبان اصلی این نشست، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با همکاری و همچنين همیاری دانشگاه لرستان است.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷ 

بازدید رئیس هیئت ویژه بررسی سیلاب‌های اخیر کشور و همچنين دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم از منطقه ها و مناطق سیل زده شهرستان پلدختر در تاریخ ۱۲ February 1398 | 7:18 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *