برگزاری جشنواره‌های دانشجویی؛ عامل ایجاد نشاط و همچنين تحرک در دانشگاه‌ها /توسعه فعالیت‌های دانشجویی؛ زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی – شریف

برگزاری جشنواره‌های دانشجویی؛ عامل ایجاد نشاط و همچنين تحرک در دانشگاه‌ها /توسعه فعالیت‌های دانشجویی؛ زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی – شریف

به نقل از شریف: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی؛ عامل ایجاد نشاط و همچنين تحرک در دانشگاه‌ها /توسعه فعالیت‌های دانشجویی؛ زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی

دکتر غلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، برگزاری جشنواره‌های دانشجویی را عامل ایجاد نشاط و همچنين تحرک در دانشگاه‌ها دانست و همچنين گفت: ارتباط و رابطه مستقیمی بین توسعه فعالیت‌های دانشجویی و همچنين کاهش آسیب‌های اجتماعی وجود دارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر غفاری چهارشنبه در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره فیلم کوتاه و همچنين عکس دانشجویان سراسر کشور در شیراز، اظهار داشت: برگزاری رویدادهای هنری مشارکت دانشجویان را ارتقا می‌دهد و همچنين مصونیت بیشتری برای مجموعه نسبت به آسیب‌های اجتماعی نیز حاصل می‌کند.
وی ادامه داد: دانشجویان بیش از ۱۲۰ دانشگاه سراسر کشور در هشتمین جشنواره فیلم کوتاه و همچنين عکس دانشجویان سراسر کشور در شیراز شرکت و همچنين آثار خود را اعم از فیلم نامه، فیلم کوتاه و همچنين عکس برای رقابت به دبیرخانه هشتمین جشنواره فیلم کوتاه و همچنين عکس دانشجویان سراسر کشور ارسال کردند.
وی ادامه داد: هشتمین دوره این جشنواره که در شیراز برگزار شد به لحاظ کمی و همچنين کیفی رشد قابل توجهی نسبت به دوره‌های قبل داشته که امیدواریم این مشارکت همچنان استمرار داشته باشد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری اضافه کرد: دانشگاه به عنوان یک دستگاه علمی و همچنين خاص نمی‌تواند به تنهایی اهداف مدنظر را پیش ببرد و همچنين این نیاز احساس می‌مي شود که ارگان.های دیگر نیز در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف به کمک دانشگاه بشتابند.
وی با اشاره به برگزاری هشتمین دوره جشنواره فیلم کوتاه و همچنين عکس دانشجویان سراسر کشور گفت: از ابتدای شروع به کار این جشنواره از سالیان قبل به تا حال حمایت‌های زیادی از سوی ستاد مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر برای برگزاری این جشنواره شده است.
وی عنوان کرد: در جهان کنونی باید با کمک از حوزه.هایی که بیشترین نقش را در زندگی شهروندان و مردم شهر دارند برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی اقدام مي شود.
دکار غفاری با بیان اینکه اثرگذاری هنرهایی مانند فیلم، سینما و همچنين عکس در زندگی شهروندان و مردم شهر زیاد است، افزود: امروزه باید جامعه را نسبت به تهدیدها روز آگاه و همچنين حساس کرد که این ظرفیت در هنر وجود دارد.
وی ادامه داد: آثار هنری که تولید می مي شود تنها متعلق به هنرمند نیست و همچنين مخاطب آن هم تمام شهروندان و مردم شهر خواهند بود.
وی سلامت اجتماعی جامعه را امر مهمی دانست که در حوزه سیاست.گذاری بسیار اهمیت دارد و همچنين گفت: کیفیت زندگی زمانی ارتقا می یابد که کمترین آسیب در جامعه وجود داشته باشد و همچنين بدون این اصل مهم بالندگی بررسي کننده و پروهشگر نخواهد شد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم افزود: سلامت روانی جامعه سنگ بنای توسعه هر کشوری است و همچنين هر مقدار و اندازه که محیط‌های علمی و همچنين دانشگاهی سالم‌تر باشند آن هم جامعه نیز پوینده، بالنده و همچنين سالم.تر خواهد بود.
وی دانشجویان را قشری دانست که دارای نفوذ بالایی در جامعه خواهند بود و همچنين اظهار داشت: قشر دانشجو می.تواند بیشترین اثرگذاری را بر اجتماع پیرامون خود داشته باشد.
دکتر غفاری عنوان کرد: توانمند سازی و همچنين ارتقای فعالیت های جمعی و همچنين داوطلبانه در دانشگاه به گسترش فضای سالم‌تر در این محیط کمک مي کند.
در قسمت و بخش ویژه عکس هشتمین جشنواره فیلم کوتاه و همچنين عکس دانشجویان سراسر کشور، حمید شاه بدی، شاهوا احمدی و همچنين مهدی اصفهانی به ترتیب مقام اول تا سوم را به دست آوردند و همچنين همچنین زهرا حیدری، مهرداد فتحی و همچنين کیوان جعفری نیز در قسمت و بخش آزاد عکاسی با تلفن همراه به ترتیب جایگاه اول تا سوم را کسب کردند.
در قسمت و بخش آزاد عکاسی با دوربین نیز، ساجد حق شناس حائز رتبه اول شد، جواد رضایی و همچنين پژمان مولایی به ترتیب دوم و همچنين سوم شدند.
در قسمت و بخش فیلمنامه، حامد طالبیان با فیلم بوم سفید در قسمت و بخش ۱۰۰ ثانیه، جعفر صیادی با فیلم جادوی عشق در قسمت و بخش پویا نمایی، آمنه منشی زاده برای ساخته ای با عنوان پریوش، در قسمت و بخش تجربی احسان شادمانی برای فیلم بالین، در قسمت و بخش فیلم مستند فریدون عربی برای فیلم لاله و همچنين در قسمت و بخش ویژه با موضوع اعتیاد و همچنين آسیب های اجتماعی اعظم مرادی برای فیلم آرزوی گمشده حائز جایگاه برتر شناخته شدند.
جایزه بهترین فیلمبرداری این دوره جشنواره نیز به حامد حسینی سنگری برای فیلمبرداری فیلم تشریح و همچنين در قسمت و بخش تدوین نیز عماد خدابخش برای تدوین همین فیلم به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.
لوح تقدیر و همچنين تندیس بهترین بازیگر مرد این جشنواره نیز به علیرضا ثانی فر برای بازی در فیلم تشریح و همچنين جایزه بهترین بازیگر زن به شادی کررودی برای بازی در فیلم مثل بچه آدم، اهدا شد.
همچنین جایزه بهترین فیلمنامه این جشنواره به آرین وزیری برای فیلمنامه مثل بچه آدم رسید و همچنين آرین وزیری دفتری نیز برای فیلم مثل بچه آدم به عنوان بهترین کارگردان شناخته شد.
هیات داوران این جشنواره، فیلم تشریح به کارگردانی سیاوش شهابی را به عنوان بهترین فیلم داستانی انتخاب کردند و همچنين همچنین جایزه ویژه هیات داوران جشنواره به محمدرضا امین عابدی و همچنين امیر حسین شاکری برای تهیه فیلم آتو، تعلق گرفت.
هشتمین جشنواره فیلم کوتاه و همچنين عکس دانشجویان سراسر کشور که با عنوان امید برگزار شد، بعد از حدود چهار ماه فعالیت، با معرفی برترین ها در شیراز به کسب و کار خود پایان داد.
هشتمین دوره جشنواره فیلم کوتاه و همچنين عکس دانشجویان سراسر کشور با ۲ موضوع آزاد و همچنين آسیب های اجتماعی و همچنين در قسمت و بخش های فیلمنامه نویسی، عکس و همچنين فیلم کوتاه برگزار شد.
نرگس آبیار، پریناز ایزدیار، هومن بهمنش، احمد الستی، محمد آفریده و همچنين حامد طالبیان شامل داورهای هشتمین جشنواره فیلم کوتاه و همچنين عکس دانشجویان سراسر کشور بودند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷ 

برگزاری جشنواره‌های دانشجویی؛ عامل ایجاد نشاط و همچنين تحرک در دانشگاه‌ها /توسعه فعالیت‌های دانشجویی؛ زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی در تاریخ ۱۱ February 1398 | 11:10 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *