تأسیس دانشگاه بین‌المللی D۸ به‌منظور ارتقا، ابداعات و همچنين همکاری‌ها بین دانشگاه‌ها بوده است – شریف

تأسیس دانشگاه بین‌المللی D۸ به‌منظور ارتقا، ابداعات و همچنين همکاری‌ها بین دانشگاه‌ها بوده است – شریف

به نقل از شریف: تأسیس دانشگاه بین‌المللی D۸ به‌منظور ارتقا، ابداعات و همچنين همکاری‌ها بین دانشگاه‌ها بوده است

دکتر داتوکو جعفر کوشاری، دبیر کل نهاد همکاری‌های اقتصادی کشورهای درحال‌توسعه D۸ اظهار داشت: تأسیس دانشگاه بین‌المللی D۸ به‌منظور ارتقا و همچنين ابداعات برای یک گذر طولانی از زمان بوده و همچنين در نقشه راه همکاری‌های دانشگاه‌های D۸ ارتقا و همچنين ترویج این همکاری باهدف نهادینه‌سازی همکاری‌ها و همچنين ایجاد مراکز تحقیقاتی D۸ برجسته شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کوشاری در اولین جلسه هیئت امنای دانشگاه بین المللی D8 که در وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری برگزار شد، گفت: هدف از تأسیس دانشگاه بین‌المللی D8 تقویت همکاری‌های بین اعضا و همچنين حکومت‌های عضو آن هم از طریق تبادلات بین دانشگاهی در زمینهٔ مبادله دانشجو در بین اعضای این دانشگاه و همچنين باهدف مشارکت بین‌المللی قابل‌قبول در سطح دانشگاه‌ها خواهد بود.
وی از دانشگاه بوعلی سینا برای تأسیس این بنیاد استوار و همچنين پایدار قدردانی کرد و همچنين افزود: خوشحال هستم که عضو انجمن معتبری همچون دانشگاه بوعلی سینا هستم زیرا بوعلی‌سینا چهره‌ای شناخته‌شده درزمینهٔ علم، تمدن، پزشکی، ستاره‌شناسی و همچنين تمدن اسلامی بوده است.
دکتر کوشاری درخصوص تأسیس این دانشگاه بین‌المللی گفت: ارتقای ارزش‌هایی مانند اعطای بورس، یادگیری، تحقیق، استقلال دانشگاه، توسعه علوم و همچنين فناوری و همچنين همزیستی صلح‌آمیز در بین مذاهب از دیگر اهداف این دانشگاه به شمار می‌رود.
وی همچنین از مقامات آموزش عالی کشورهای عضو تشکر کرد و همچنين گفت: از اعضای کشورهای عضو برای تعهدی که نسبت به تأمین مالی جهت پذیرش، ۵ دانشجوی پست دکتری برای ادامه تحصیل درزمینهٔ علوم و همچنين فناوری در دانشگاه بین‌المللی D8 داشتند قدردانی می‌کنم.
دبیر کل نهاد همکاری‌های اقتصادی کشورهای درحال‌توسعه D8 افزود: دانشگاه بین‌المللی D8 به‌منزله یک‌قطب از دانشمندان و همچنين عالمان و همچنين مخترعان جهانی است و همچنين باور ما بر این است که هزاران بوعلی سینا خواهند بود که با کمک دانشمندان و همچنين مبتکران جوون و همچنين با برخورداری از کیفیت سطح بالا، هوش و همچنين درک عالی می‌توانند به ظهور برسند.
وی گفت: ۲۱ دانشگاه از سوی ۵ حکومت عضو از طریق D8 برای مشارکت در این شبکه منصوب‌شده‌اند و همچنين این شبکه D8 قادر خواهد بود تا سطح ابداعات، اختراعات و همچنين تحقیقات را در میان کشورهای عضو خود گسترش دهد تا رشد اقتصادی برای توسعه پایدار هم گسترش یابد.
دکتر کوشاری افزود: مکانیسم این همکاری قابلیت توسعه تحقیقات و همچنين تبادل دستاوردهای پژوهشی را با صنایع در میان کشورهای عضو گسترش می‌دهد و همچنين همچنین توسعه تسهیلات آزمایشگاهی در بین محققان باعث هدایت پروژه‌های تحقیقاتی مشترک بین نهادهای پژوهشی و همچنين نهایتاً منجر به ایجاد برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی درزمینهٔ تبادلات پژوهشی و همچنين دانشجویی در بین حکومت‌های عضو D8 می‌مي شود و همچنين بدین ترتیب دانشگاه‌ها منبعی از تبادلات علم و همچنين فناوری با قسمت و بخش خصوصی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری خواهند شد.
نهاد همکاری اقتصادی تيم هشت متشکل از کشورهای اسلامی در حال توسعه در سال شمسي ۱۹۹۷ به پیشنهاد نجم‌الدین ابکان رئیس جمهور فقید ترکیه ایجاد شده و همچنين پیشنهاد تأسیس دانشگاهی بین المللی تيم هشت در بهمن اجلاس سران تيم هشت در استانبول ۱۳۹۷ تصویب شده است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷
 

تأسیس دانشگاه بین‌المللی D۸ به‌منظور ارتقا، ابداعات و همچنين همکاری‌ها بین دانشگاه‌ها بوده است در تاریخ ۱۰ February 1398 | 1:47 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *