تحقق اهداف سند راهبردی حوزه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی؛ از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های کاری کلیه مدیران وزارت علوم و همچنين مجموعه‌های علمی، پژوهشی و همچنين دانشگاهی – شریف

تحقق اهداف سند راهبردی حوزه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی؛ از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های کاری کلیه مدیران وزارت علوم و همچنين مجموعه‌های علمی، پژوهشی و همچنين دانشگاهی – شریف

به نقل از شریف: تحقق اهداف سند راهبردی حوزه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی؛ از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های کاری کلیه مدیران وزارت علوم و همچنين مجموعه‌های علمی، پژوهشی و همچنين دانشگاهی

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: تمامی مدیران وزارت علوم و همچنين مجموعه‌های علمی، پژوهشی و همچنين دانشگاهی یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های کاری خود را تحقق اهداف سند راهبردی حوزه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی قرار دهند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در بیست و همچنين هفتمین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی کشور که امروز (شنبه) در محل این وزارت برگزار شد، با اشاره به ابلاغ سند توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی، اظهار داشت: اجرای این سند و همچنين تحقق اهداف آن هم نیاز به همکاری و همچنين تعامل واحدهای متنوع و گوناگون و مختلف اعم از واحدهای ستادی و همچنين واحدهای پژوهشی و همچنين آموزشی در سراسر کشور با دبیرخانه کمیسیون دارد؛ از این رو مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است مدیران تمامی این مجموعه‎ها یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های کاری خود را تحقق اهداف این سند و همچنين مصوبات کمیسیون قرار دهند. رئیس کمیسیون توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی کشور ادامه داد: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است کمیسیون و همچنين کارگروه‌های تخصصی با تعیین تقویم زمانی جلسات، به روش منظم برگزار و همچنين برای اجرای مصوبات و همچنين اخذ نقل از مرتبط از نهادهای متنوع و گوناگون و مختلف، اقدام مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را انجام دهند.

 

کمیته راهبری اجرای سند راهبردی توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی تشکیل می‌مي شود
سید حمیدرضا میرعظیمی، رئیس مرکز هماهنگی و همچنين توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی کشور نیز در این جلسه که با ریاست وزیر علوم برگزار شد، اعلام کرد: کمیته راهبری اجرای سند راهبردی توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی در این مرکز تشکیل می‌مي شود.
وی اظهار داشت: سند راهبردی توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی کشور بعد از طی مراحل تصویب در کمیسیون و همچنين شورای توسعه فرهنگ قرآنی، توسط دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنين رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: این سند مشتمل بر ۳ هدف، ۵ راهبرد و همچنين ۳۲ اقدام ملی است که «شکل‎گیری جنبش علمی قرآنی در زمینه تربیت نیروی انسانی و همچنين تولید دانش قرآنی در حوزه‎های متنوع و گوناگون و مختلف الهیات و همچنين معارف اسلامی، علوم انسانی و همچنين هنر در راستای تأمین نیازهای نظام توسعه فرهنگ قرآنی» را به عنوان چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ برگزیده است. مطابق بند پنجم از چارچوب نهادی و همچنين الزامات اجرایی تصويب شده و مصوب قانون، کمیته راهبری اجرای سند در این مرکز تشکیل می‌مي شود و همچنين وظیفه اصلی آن هم طراحی شناسنامه اقدامات ملی و همچنين پیشنهاد آن هم به کمیسیون جهت تصویب می‎باشد.
دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی کشور افزود: با توجه به دستور مقام عالی وزارت مبنی بر ضرورت برگزاری منظم جلسات کمیسیون و همچنين کارگروه‎های تخصصی، تقویم برگزاری این جلسات در اسرع وقت تنظیم و همچنين به اطلاع اعضا خواهد رسید.
وی تصریح کرد: همچنین تلاش می‎مي شود فرآیندهای اجرای سند در کمیته منتخب کمیسیون در اسرع وقت تعیین و همچنين در جلسه‎ای فوق‌العاده به تصویب کمیسیون برسد.
رئیس مرکز هماهنگی و همچنين توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی کشور افزود: این مرکز دور جدید فعالیت‌های خود را همزمان با تصویب و همچنين ابلاغ سند آغاز کرده. سال شمسي ۹۸ سال شمسي به عنوان سال شمسي نخست اجرای سند خواهد بود و همچنين مرکز در تلاش است با رفع موانع و همچنين چالش‎ها و همچنين فعال‌سازی کمیسیون و همچنين کارگروه‌ها و همچنين کمیته‌های تخصصی و همچنين همچنین تعامل سازنده با تمامی عوامل دخیل در اجرای سند شامل معاونان ستادی، مراکز پژوهشی و همچنين آموزشی، دانشگاهی و همچنين حوزوی و همچنين همچنین دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی و همچنين کمیسیون‌های توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی، توسعه آموزش عمومی قرآن و همچنين توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی در نظام بهداشت و همچنين سلامت و همچنين سایر دستگاه‎ها زمینه تحقق اهداف آن هم را در توسعه صحیح فرهنگ قرآنی فراهم سازد.
در این جلسه که با حضور مدیران ارشد وزارت علوم شامل معاونان آموزشی و همچنين پژوهش و همچنين فناوری به عنوان رؤسای کارگروه‌های تخصصی توسعه آموزش عالی قرآنی و همچنين توسعه پژوهش قرآنی، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی، دست يار اداری مالی و همچنين مدیریت منابع، رؤسای مراکز نظارت و همچنين ارزیابی آموزش عالی و همچنين مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و همچنين نمایندگان دستگاه‌ها و همچنين نهادهای مرتبط با حوزه آموزش عالی قرآنی برگزار گردید، نحوه اجرای سند توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی بررسی شد.
گفتنی است کمیسیون توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی کشور، به عنوان نهادی فرادستگاهی با ریاست وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری تشکیل شده و همچنين مطابق قانون، راهبری اجرای سند راهبردی توسعه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی – که توسط دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده – بر عهده این کمیسیون قرار دارد.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

تحقق اهداف سند راهبردی حوزه پژوهش و همچنين آموزش عالی قرآنی؛ از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های کاری کلیه مدیران وزارت علوم و همچنين مجموعه‌های علمی، پژوهشی و همچنين دانشگاهی در تاریخ ۷ February 1398 | 6:07 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *