تغییرات در آئین نامه انضباطی دانشجویان شامل تخلفات حرفه ای و همچنين پژوهشی می مي شود – شریف

تغییرات در آئین نامه انضباطی دانشجویان شامل تخلفات حرفه ای و همچنين پژوهشی می مي شود – شریف

به نقل از شریف: تغییرات در آئین نامه انضباطی دانشجویان شامل تخلفات حرفه ای و همچنين پژوهشی می مي شود

اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در واکنش به برخی بحث های مطرح شده در خصوص تغییرات جدید در آیین نامه انضباطی دانشجویان اعلام کرد: اصل مورد تاکید در رسیدگی به تخلفات دانشجویان، عدم وارد شدن به حریم شخصی اشخاص است.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
با توجه به برخی بحث های مطرح شده در فضای مجازی در خصوص تغییرات جدید آیین نامه انضباطی دانشجویان به اطلاع می رساند:
بنا به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی، برخی اصلاحات حداقلی در آیین نامه انضباطی دانشجویان – که بیش از ۲۰ سال شمسي از تصویب آن هم قبل است – مطرح می مي شود که شامل تخلفات حرفه ای وتخلفات پژوهشی و همچنين برخی اصلاحات عبارتی با توجه به گذشت زمان است.
این اصلاحات به تصویب شورای اسلامی شدن دانشگاه ها رسیده ولی هنوز ابلاغ نشده است، زیرا برای ابلاغ باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.
جزییات این تخلفات در شیوه نامه مرتبط خواهد آمد که یکی از اصول مورد توجه در تدوین این شیوه نامه، “عدم وارد شدن به حریم شخصی دانشجویان” است.
شایان ذکر است که در خصوص فضای مجازی تغییر خاصی پیش بینی نشده و همچنين در حال حاضر نیز شوراهای انضباطی در دانشگاه ها به تخلفات آشکار در فضای مجازی که شاکی خصوصی داشته باشد، وارد شدن پیدا می کنند و همچنين این، موضوع جدیدی نیست.

تغییرات در آئین نامه انضباطی دانشجویان شامل تخلفات حرفه ای و همچنين پژوهشی می مي شود در تاریخ ۶ February 1398 | 10:58 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *