تلاش وزارت علوم در راستای بهبود زیست دانشجویان و همچنين افزایش کیفیت خوابگاه‌ها – شریف

تلاش وزارت علوم در راستای بهبود زیست دانشجویان و همچنين افزایش کیفیت خوابگاه‌ها – شریف

به نقل از شریف: تلاش وزارت علوم در راستای بهبود زیست دانشجویان و همچنين افزایش کیفیت خوابگاه‌ها

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آخرین روز از هفته سراهای دانشجویی، در بازدید از دانشگاه الزهرا(س) گفت: تلاش‌های ۵ سال شمسي اخیر وزارت علوم در راستای بهبود زیست دانشجویان و همچنين افزایش کیفیت خوابگاه‌ها بوده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه الزهرا (س)، دکتر غلامی در این بازدید، کیفی‌سازی دانشگاه‌های آزاد اسلامی و همچنين غیر انتفاعی، انحلال رشته‌هایی که مطالبه ای برای آنها نیست، انفکاک دانشگاه علمی و همچنين کاربردی از دستگاه‌های دولتی و همچنين ارتقای دانشگاه‌ها به نسل سوم را شامل طرح‌های اصلی و همچنين مدنظر وزارت علوم عنوان کرد.
وی ادامه داد: تلاش‌های ۵ سال شمسي اخیر وزارت علوم در راستای بهبود زیست دانشجویان و همچنين افزایش کیفیت خوابگاه‌ها بوده است و همچنين امیدواریم با کمک خیرین بتوان از حیث کمی و همچنين کیفی خوابگاه‌ها را ارتقا دهیم همانطور که در سال شمسي ۹۷ با کمک خیرین به نتیجه رسیده است.

 

* پنجاه قسمت و بخش خوابگاه‌های تهران نیازمند ارتقای کیفی خواهند بود
دکتر مجتبی صدیقی دست يار وزیر علوم و همچنين رییس نهاد مسائل دانشجویان وزارت علوم نیز با اشاره به ارتقای کیفی بیش از پانصد خوابگاه طی سه سال شمسي اخیر اظهار داشت: در سال شمسي ۹۷، ۲۶ طرح خوابگاهی از طریق طرح کمک رهن انجام شده است. دانشگاه الزهرا (س) علیرغم داشتن ۲۴۰۰ ظرفیت خوابگاهی همچنان نیازمند افزایش تعداد خوابگاه است.
وی گفت: امسال المپیاد ورزشی دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده دانشجو به میزبانی دانشگاه الزهرا (س) در تهران برگزار می‌مي شود و همچنين از آنجایی که ورزش‌های همگانی بسیار مورد توجه وزارت علوم خواهند بود امیدواریم با کمک فرمانداری و همچنين استانداری تهران، دانشگاه الزهرا (س) میزبانی خود را با بالاترین سطح کیفی به عمل رساند.

 

* تمرکز بر رشته‌های میان رشته‌ای و همچنين برگزاری دوره‌های تجربه و مهارت بالا‌افزایی برای دانشجویان
در ادامه دکتر مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا (س) ضمن ارائه گزارشی از وضعیت و همچنين سیر تحولات اخیر دانشگاه، با اشاره به پشت سر گذاشتن ۵ دوره برنامه جذاب و جالب و خوب عملیاتی، تمرکز بر رشته‌های میان رشته‌ای و همچنين برگزاری دوره‌های تجربه و مهارت بالا‌افزایی برای دانشجویان را بخشی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های دانشگاه عنوان کرد.
وی با اشاره به تلاش روزافزون و همچنين تصویب طرح‌های متنوع و گوناگون و مختلف به منظور هوشمند‌سازی دانشگاه، کسب جایگاه ۱۳ و همچنين قرار گرفتن در بین ۱۶ دانشگاه برتر بین المللی را حاصل تلاش‌های پژوهشی اساتید و همچنين دانشجویان این دانشگاه دانست.
دکتر ملانظری بعد از تبیین طرح راه‌اندازی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه و همچنين تمرکز بر فعالیت‌های پژوهشی ادامه داد: علیرغم فضای ۱۴ هکتاری در دانشگاه الزهرا (س)، سرانه فضای آموزشی برای دانشجویان از استاندارد پایینی برخوردار است و همچنين تقریباً هر دانشجو ۴ متر مربع فضا در اختیار دارد.
وی ادامه داد: به منظور تامین امکانات زیرساختی دچار محدودیت هستیم و همچنين علیرغم تلاش مجدانه و همچنين رفع تصرف اغیار از اراضی دانشگاه هنوز هم ۵۰ قسمت و بخش آن هم در تصرف عدوانی قرار دارد که برای خلع ید از آنها محتاج حمایت وزارت خانه و همچنين استانداری هستیم که تدابیری در جهت حمایت‌های مالی و همچنين تامین سرپناه برای متصرفین نیازمند و همچنين تدابیر صریح اجرایی برای رفع دیگر متصرفین در نظر بگیرند.
دکتر محسنی بندپی استاندار تهران نیز ضمن تبریک روز کارگر و همچنين روز معلم، با اشاره به لزوم مشکل گشایی پژوهش‌ها از جامعه اظهار کرد: همانگونه که وزارت علوم، تحصیلات عالیه و همچنين تکمیلی را منحصر به دانشگاه‌ها نمود، باید تمامی نهاد‌های اجرایی را مکلف کنیم تا بودجه پژوهشی خود را با نظارت دانشگاه‌ها هزینه کنند.

 

* دانشگاه الزهرا (س) میزبان و همچنين مترصد برگزاری چهارمین المپیاد ورزش همگانی دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده
با توجه به موفقیت‌های ملی و همچنين بین‌المللی دانشجویان و همچنين تلاش‌های مدیران ورزشی دانشگاه الزهرا (س)، برگزاری چهارمین المپیاد ورزش همگانی دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده به این دانشگاه واگذار شد و همچنين حکم ریاست ستاد حمایت و همچنين پشتیبانی برگزاری المپیاد از سوی دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به دکتر محسنی بندپی، استاندار تهران و همچنين حکم سرپرستی این المپیاد از سوی دکتر صدیقی دست يار وزیر و همچنين رئیس مسائل دانشجویان به دکتر ملانظری دانشگاه الزهرا (س) اعطا گردید.
در انتهای این نشست ضمن اهدای تندیسی از دانشگاه الزهرا (س)، به وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، استاندار و همچنين فرماندار تهران، میهمانان به بازدید از کتابخانه مرکزی و همچنين خوابگاه‌های دانشجویی پرداختند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

تلاش وزارت علوم در راستای بهبود زیست دانشجویان و همچنين افزایش کیفیت خوابگاه‌ها در تاریخ ۱۲ February 1398 | 5:19 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *