جشنواره زن و همچنين علم؛ رخدادی ملی جهت معرفی ظرفیت‌ها و همچنين توانمندی‌های زنان – شریف

جشنواره زن و همچنين علم؛ رخدادی ملی جهت معرفی ظرفیت‌ها و همچنين توانمندی‌های زنان – شریف

به نقل از شریف: جشنواره زن و همچنين علم؛ رخدادی ملی جهت معرفی ظرفیت‌ها و همچنين توانمندی‌های زنان

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: جشنواره زن و همچنين علم رخدادی ملی است که می کوشد با معرفی زنانی که صاحب دستاوردهای علمی خواهند بود ظرفیت‌ها، توانمندی‌هاو استعدادهای زنان را در حوزه‌های علمی ،فرهنگی و همچنين اجتماعی که مقوی امید و همچنين غرور ملی است را در معرض دید جامعه قرار داده و همچنين اذهان نسل جوون را متوجه الگوهای موفق کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی زن و همچنين علم که امروز (دوشنبه) در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: پر پیدا است که اعطای جایزه دکتر مریم میرزاخانی به عنوان یکی از شخصیت‌های فاخر علمی کشور به زنان نخبه در عرصه‌های علمی و همچنين فرهنگی می‌تواند انگیزه‌ای مضاعف برای نقش‌آفرینی بیشتر خاصه نسل جوون باشد.
وی در ادامه افزود: در اردیبهشت‌ما۶ سال شمسي ۱۳۹۶ اولین دوره جشنواره اعطای جایزه دکتر مریم میرزاخانی در کتابخانه ملی ایران توسط مشاور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در مسائل بانوان اجرا شد.
دکتر غفاری اظهار داشت: در این دوره در چارچوب تفاهم‌نامه همکاری فیمابین معاونت زنان و همچنين خانواده نهاد ریاست جمهوری و همچنين وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، برگزاری دومین جشنواره ملی زن و همچنين علم در دستور کار معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم و همچنين معاونت برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنين هماهنگی زنان و همچنين خانواده نهاد ریاست جمهوری قرار گرفت.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در ادامه افزود: به منظور ارتقای هر چه بیشتر مشارکت قسمت و بخش نخبگانی جامعه زنان، بانوان داوطلب در سه رده سنی در جشنواره شرکت کردند که شامل بانوان زیر ۴۰ سال شمسي، بانوان ۴۰ تا ۶۵ سال شمسي و همچنين بانوان بالای ۶۵ سال شمسي تقسیم بندی شدند.
وی گفت: به لحاظ تيم‌های تخصصی داوطلبان، اشخاص در ۶ تيم عمده فنی و همچنين مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، دامپزشکی و همچنين محیط‌زیست، هنر و همچنين علوم پزشکی آثار و همچنين فعالیت‌های خود را در سامانه جشنواره ثبت کردند که در بازه زمانی ۵۱۴ فرم ثبت نام از ۳۰ استان کشور دریافت که با بررسی و همچنين صحت‌سنجی اولیه تعداد ۴۱۶ فرم ارسال شده قابل داوری تشخیص داده شد و همچنين به قسمت و بخش فرآیند داوری ارجاع شد.
دکتر غفاری گفت: به لحاظ رده سنی ۷۷.۶ قسمت و بخش شرکت‌کنندگان از رده سنی زیر ۴۰ سال شمسي و همچنين مابقی از دو رده سنی دیگر بودند.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه همه شرکت‌کنندگان در جشنواره واجد دستاوردهای علمی و همچنين فرهنگی قابل توجه خواهند بود افزود: از بین این مجموعه بعد از داوری نهایی ۱۸ تن برگزیده علمی و همچنين شایسته تقدیر شناخته شدند.
دکتر غفاری گفت: امروز آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی زن و همچنين علم با کمک کمیسیون و همچنين انجمن‌های‌علمی کشور، دبیران تيم‌های شش‌گانه علمی و همچنين مساعی همکاران دبیرخانه جشنواره، معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری، معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی شهرداری، دانشگاه‌های کشور، کمیسیون ملی یونسکو، مرکز سیاست‌های علمی کشور، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و همچنين اجتماعی، ستاد خیرین آموزش عالی، ستاد وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه تهران سامان یافت که تلاش همه این بزرگواران را قدر می‌نهیم.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴

جشنواره زن و همچنين علم؛ رخدادی ملی جهت معرفی ظرفیت‌ها و همچنين توانمندی‌های زنان در تاریخ ۲ February 1398 | 1:58 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *