جشنواره ملی هنرهای دیجیتال به‌عنوان پل ارتباطی هنرمندان و همچنين جامعه عمل مي کند – شریف

جشنواره ملی هنرهای دیجیتال به‌عنوان پل ارتباطی هنرمندان و همچنين جامعه عمل مي کند – شریف

به نقل از شریف: جشنواره ملی هنرهای دیجیتال به‌عنوان پل ارتباطی هنرمندان و همچنين جامعه عمل مي کند

دکتر غلامرضا غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين رئیس نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال گفت: مهم‌ترین دستاورد این جشنواره می‌تواند تشویق نهادها و همچنين دستگاه‌های اجرایی به همکاری و همچنين تعامل با هنرمندان در خلق و همچنين بهره‌برداری از ظرفیت‌های عظیم هنرهای دیجیتال در عرصه‌ اجتماع باشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه هنر، دکتر غفاری در جلسه مشترک اعضای شورای سیاست‌گذاری و همچنين اعضای ستاد برگزاری این جشنواره اظهار داشت: به آن هم نسبت که همکاران ما در وزارت کشور به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن افتادند تا از ظرفیت هنر و همچنين هنرهای دیجیتال در معرفی و همچنين رفع معظلات و مسائل و مشکلات اجتماعی بهره ببرند و همچنين در برگزاری این دوره از جشنواره مشارکت کردند، امیدواریم برگزاری این جشنواره بتواند، سایر نهادها و همچنين دستگاه‌ها را متوجه اهمیت مشارکت در این امر و همچنين بهره‌گیری از ظرفیت هنرهای دیجیتال و همچنين هنرمندان عرصه هنرهای دیجیتال در مسائل جامعه کند.
وی، اهمیت و همچنين نقشِ روزافزون فناوری‌های دیجیتال، و همچنين نیز نقش رو به گسترشِ آن هم‌ها را در خلقِ آثار فرهنگی و همچنين هنری معاصر، یادآور شد، و همچنين ضمن اظهار خشنودی و همچنين تشکر از اقدامات گرفته شده در دانشگاه هنر و همچنين ستاد اجرایی جشنواره افزود: با اذعان به همه محدودیت‌های زمانی و همچنين کمبودهای مالی، امیدواریم که برگزاری شایسته نشست‌های علمی و همچنين اختتامیه زمینه‌ای برای هرچه بهتر برگزار شدن دوره‌های آتی باشد و همچنين قطعاً تجربه‌های ارزنده این دوره چراغ راه گام‌های استوار بعدی خواهد بود.
در ادامه، مهندس محمدهادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم و همچنين جانشین رئیس جشنواره از انتخاب دانشگاه هنر تهران به‌عنوان متولی برگزاری جشنواره ابراز خشنودی کرد و همچنين افزود: در ماه‌های اخیر نزدیک به بیست برنامه جذاب و جالب و خوب علمی و همچنين فرهنگی داشتیم که همگی خوشبختانه به‌خوبی برگزار شد و همچنين اختتامیه جشنواره هنرهای دیجیتال می‌تواند حسن ختامی بر آن هم‌ها باشد.
در این نشست همچنین، دکتر سید حسن سلطانی، رئیس دانشگاه هنر تهران و همچنين دبیر جشنواره، از حسن اعتماد وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در سپردن مسئولیت برگزاری جشنواره ملی هنرهای دیجیتال به دانشگاه هنر قدردانی کرد.
وی با ابراز خرسندی از استقبال گرفته شده از جشنواره، به‌رغم زمان کوتاه موجود، گفت: تقریباً از آن هم آغاز مشخص بود که در این فرصت محدود امکان رسیدن به یک تعریف مشخص در مورد هنرهای دیجیتال وجود ندارد و همچنين درنتیجه قرار شد محدوده دریافت آثار را باز بگذاریم. این محدودیت البته از سوی دیگر یک فرصت بود و همچنين باعث شد طیف متنوعی از آثار دریافت مي شود.
دکتر غفاری به آسیب‌های دیگر محدودیت زمانی اشاره کرد و همچنين افزود: متأسفانه در این دوره امکان شناسایی هنرمندان جوون و همچنين سفارش دادن آثار، بخصوص در قسمت و بخش موضوعی، یعنی قسمت و بخش آسیب‌های اجتماعی، فراهم نشد. به همین ترتیب، تعداد آثار رسیده به قسمت و بخش آزاد بیش‌تر از آثار رسیده در قسمت و بخش موضوعی است. قطعاً در دوره‌های آتی برگزاری جشنواره می‌قدرت با تجربیات این دوره و همچنين با بانک اطلاعاتی فراهم‌شده از هنرمندان و همچنين عرصه‌های فعالیت هنر دیجیتال، استقبال بسیار گسترده‌تری را شاهد بود.
دبیر نخستین جشنواره هنرهای دیجیتال، در خاتمه از بسیج کلیه امکانات و همچنين ظرفیت‌های علمی و همچنين اداری دانشگاه هنر تهران در برگزاری جشنواره خبر داد و همچنين اظهار امیدواری کرد که با تشکیل دبیرخانه دائمی این جشنواره در این دانشگاه، زمینه برای برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های گسترده‌تر در این عرصه و همچنين برگزاری هرچه منسجم‌تر و همچنين پربارتر دوره‌های آتی جشنواره فراهم گردد.
گفتنی است نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال توسط دانشگاه هنر و همچنين با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين وزارت کشور برگزار می‌مي شود و همچنين علاقه‌مندان به شرکت در آن هم می‌توانند آثار خود را در دو قسمت و بخش موضوعی آزاد و همچنين آسیب‌های اجتماعی تا اول خردادماه سال شمسي جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند و همچنين اطلاعات بیش‌تر را در مورد قسمت و بخش‌های جشنواره و همچنين شرایط شرکت در آن هم کسب نمایند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

جشنواره ملی هنرهای دیجیتال به‌عنوان پل ارتباطی هنرمندان و همچنين جامعه عمل مي کند در تاریخ ۲۶ February 1398 | 10:00 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *