دانشگاه‌های برتر در حوزه مدیریت سبز معرفی و همچنين تقدیر شدند – شریف

دانشگاه‌های برتر در حوزه مدیریت سبز معرفی و همچنين تقدیر شدند – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه‌های برتر در حوزه مدیریت سبز معرفی و همچنين تقدیر شدند

آیین اختتامیه دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز با حضور دکتر محمدتقی نظرپور دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، دکتر نوروزی شهردار اصفهان و همچنين دکتر طالبی رییس دانشگاه اصفهان در این دانشگاه برگزار گردید و همچنين از ۱۰ دانشگاه برتر در حوزه مدیریت سبز تقدیر شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، در این مراسم دکتر ولی‌اله میرخانی دست يار اداری و همچنين مالی دانشگاه اصفهان و همچنين دبیر اجرایی همایش، ضمن تبریک روز کارگر به همه کارگران زحمت‌کش اظهار داشت: برگزاری این همایش‌ها بهانه‌ای است برای فرهنگ‌سازی در جامعه به منظور حفظ و همچنين حراست از محیط زیستی که هم اکنون ما میراث دار آن هم هستیم.
وی افزود: وظیفه ما پیش‌گیری از تخریب این میراث پهناور و بزرگ است تا به نحو مطلوب به دست آیندگان بسپاریم.
دبیر اجرایی همایش خواستار سرلوحه قراردادن امر پیش‌گیری از تخریب محیط زیست شد و همچنين تصریح کرد: در صورتي که پیش‌گیری باشد نیازی به درمان نیست.
دکتر میرخانی ضمن تاکید بر اهمیت کار کارشناسی در حوزه زیست محیطی خواستار اقدام‌های مشترک در راستای بهبود وضعیت موجود شد و همچنين اظهار داشت: در بحث زیست‌محیطی پیشنهاد می‌مي شود، اقداماتی که انجام می‌دهیم مخرب نباشد و همچنين قبل از انجام هر اقدامی در حوزه زیست‌محیطی به جوانب مثبت و همچنين منفی آن هم توجه ویژه داشته باشیم.
وی در مورد اجرای طرح‌های تولید انرژی و همچنين برق در برخی از دانشگاه‌ها، اظهار داشت: هدف دانشگاه‌ها از این کار، درآمدزایی نیست بلکه فرهنگ‌سازی برای تولید انرژی پاک، کمک به حفظ محیط‌زیست و همچنين کاهش بار نیروگاه‌های فسیلی است.
دبیر اجرایی همایش، ضمن اشاره به اجرای طرح جمع‌آوری و همچنين پساب خاکستری در دانشگاه اصفهان از صرفه جویی ۲۰۰ هزار لیتر آب در دانشگاه خبر داد.
وی بیان داشت: دانشگاه اصفهان، با حدود ۲۸۰ هکتار زمین و همچنين ۷۰ سال شمسي قدمت یکی از دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور است و همچنين با توجه به این موضوع که خیلی از ساختمان‌های این دانشگاه قدیمی خواهند بود، موضوع اتلاف انرژی یکی از چالش‌های اصلی در زمینه مدیریت سبز دانشگاه به حساب می آید.
دکتر میرخانی افزود: خوشبختانه طی سال شمسي‌های اخیر مدیریت دانشگاه اقدامات بسیار خوبی در زمینه صرفه‌جویی در مصرف انرژی، مواد و همچنين حفظ محیط زیست که به اختصار مدیریت سبز نامیده می‌مي شود در دانشگاه اصفهان انجام داده است.
دست يار اداری و همچنين مالی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: برخی از این اقدامات برای اولین بار در سطح دانشگاه‌های کشور در دانشگاه اصفهان انجام شده و همچنين مسائل فنی دانشگاه اصفهان این آمادگی را دارد که به منظور ترویج مدیریت سبز، تجربیات خودش را به راحتی در اختیار سایر دانشگاه‌ها قرار دهد.
دبیر اجرایی همایش خاطرنشان کرد: یکی از این کارها سیستم ذخیره‌سازی سرمایش یا آیس بانک در موتورخانه‌های دانشکده‌های زیست شناسی و همچنين علوم تربیتی جدید است که اساس کار این سیستم به این صورت است که در ساعاتی از شبانه روز و همچنين عموماً” شب ها که سیستم سرمایش ساختمان در حال کارکردن حداقل یا آماده باش به سر می برد، آیس بانک با تولید و همچنين ذخیره سازی یخ مقدار زیادی از انرژی برودتی را در خودش ذخیره می کند و همچنين سپس در آخر ساعات مورد نیاز عمدتاً” ظهر و همچنين عصر تابستان با آزاد سازی برودت ذخیره شده همچنين و علاوه بر کمک به سیستم سرمایش باعث پیک مصرف و همچنين نهایتاً” با کوچک‌تر شدن و همچنين کاهش دستگاه ها نقش به سزایی در مصرف انرژی و همچنين کاهش هزینه دارد.
دکتر میرخانی با بیان اینکه شبکه جمع آوری و همچنين تصفیه فاضلاب خوابگاه، بهره بري و استفاده مجدد از آب خاکستری تصفیه شده به منظور آبیاری فضا سبز دانشگاه و همچنين سایر مصارف صرفه‌جویی در مصرف آب از اهداف این پروژه است گفت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کمبود آب، همچنین با توجه به وسعت فضای سبز دانشگاه و همچنين خطر خشک شدن درخت‌ها موضوع بهره بري و استفاده از آب خاکستری از اهمیت زیادی برخوردار است.
دست يار اداری و همچنين مالی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید در اقدام‌های عملی برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و همچنين ارائه آموزش های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در این زمینه در میان نهادهای متنوع و گوناگون و مختلف، پیشگام باشند.
در ادامه دکتر مهران زینلیان دبیر علمی همایش نیز ضمن اراقه نقل از مبسوطی از اهداف و همچنين محورهای همایش اظهار داشت: انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت آب و همچنين پساب، مدیریت مصرف انرژی، مدیریت پسماند، حمل و همچنين نقل سبز، فناوری اطلاعات و همچنين ارتباطات، تجربه های ملی و همچنين بین المللی و همچنين طراحی پردیس‌های دانشگاهی پایدار را از محور های کلیدی این همایش قلمداد نمود و همچنين افزود: در این همایش ۸۲ مقاله از طریق سایت دریافت که از این میان ۲۰ مقاله به صورت سخنرانی و همچنين ۱۹ مقاله نیز به صورت پوستر ارایه شد.
وی تصریح نمود: حداقل سه داور و همچنين ۸ کمیته تخصصی برای دریافت و همچنين پذیرش مقالات تلاش‌های شبانه‌روزی داشتند.
دبیر علمی همایش همچنین برپایی ۴۵ غرفه از دستاوردهای دانشگاه ها و همچنين شرکت های دانش بنیان را از فعالیت های مهم و همچنين قابل توجه همایش در راستای تعاملات فی مابین دانشگاه و همچنين صنعت قلمداد نمود و همچنين افزود: با برگزاری نمایشگاه‌های جانبی فرصتی فرآهم شد تا نهاد های دولتی، مراجع تصمیم‌گیری، دانشگاه ها و همچنين صنایع بتوانند تعاملات بیشتری با هم داشته باشند.
دبیر علمی همایش بین المللی دانشگاه سبز با بیان اینکه سه ضلع اصلی این رویداد، دانشگاه ها، صنایع و همچنين حکومت خواهند بود، تصریح کرد: کارشناسان و همچنين مسوولان نهاد های مدیریت و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی، آب، برق و همچنين وزارت نیرو و همچنين برخی صنایع و همچنين شرکت های خصوصی در این همایش حضور فعال دارند.
دکتر زینلیان یکی از بروندادهای این رویداد را ارتباط بیشتر با صنعت به ویژه در قسمت و بخش مدیریت مصرف آب و همچنين کنترل آلاینده های زیست محیطی عنوان و همچنين اضافه کرد: طرح های خوبی در این زمینه با تعدادی از شرکت های خصوصی و همچنين واحدهای صنعتی پهناور و بزرگ در اصفهان تعریف شده و همچنين در حال اجراست.
گفتنی است در مراسم اختتامیه دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز، دانشگاه زنجان به عنوان میزبان سومین همایش بین المللی دانشگاه سبز معرفی شد و همچنين همچنین بیانیه دومین همایش دانشگاه سبز خواندن و قرائت گردید.
در ادامه از دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، تهران، شهید مدنی آذربایجان، تربیت مدرس، زنجان، تبریز، بوعلی سینا، کاشان، فردوسی مشهد و همچنين اصفهان به عنوان دانشگاه برتر در حوزه مدیریت سبز و همچنين غرفه‌های برتر اولین نمایشگاه پارک‌های علم و همچنين فناوری در حوزه مدیریت سبز تقدیر به عمل آمد.
غرفه دانشگاه ارومیه، دانشگاه ولی عصر رفسنجان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه گیلان و همچنين دانشگاه اصفهان به عنوان غرفه‌های برتر نمایشگاه جانبی دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز انتخاب و همچنين مورد تقدیر قرار گرفتند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

دانشگاه‌های برتر در حوزه مدیریت سبز معرفی و همچنين تقدیر شدند در تاریخ ۱۱ February 1398 | 11:21 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *