دانشگاه و همچنين مدرسه بیشترین میزان اعتماد و همچنين اعتبار را در میان سایر نهادها دارند/ شاهد آغاز مبارکی در وزارت علوم هستیم – شریف

دانشگاه و همچنين مدرسه بیشترین میزان اعتماد و همچنين اعتبار را در میان سایر نهادها دارند/ شاهد آغاز مبارکی در وزارت علوم هستیم – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه و همچنين مدرسه بیشترین میزان اعتماد و همچنين اعتبار را در میان سایر نهادها دارند/ شاهد آغاز مبارکی در وزارت علوم هستیم

دکتر هادی خانیکی رئیس هیات مدیره انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و همچنين ارتباطات و همچنين عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: براساس تحقیقی که اخیرا گرفته شده، در میان ۲۷ نهاد مورد ارزیابی، دانشگاه و همچنين مدرسه از بیشترین میزان اعتماد و همچنين اعتبار در میان سایر نهادها برخوردارند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خانیکی که به عنوان استاد نمونه کشور و همچنين به نمایندگی از استادان برگزیده ملی، در آیین بیست و همچنين هفتمین آیین نکوداشت اعضای هیئت علمی نمونه کشوری سخن می‌گفت، با بیان اینکه انتخاب استاد نمونه، نماد و همچنين پیام است که باید ببینیم از این نماد چگونه می‌قدرت بهره بري و استفاده کرد، اظهار داشت: روز معلم به اعتبار شخصیت دکتر مطهری نام‌گذاری شده و همچنين طبیعتاً در ارزش‌گذاری‌ها می‌قدرت گفت این استاد با حیات دوزیستی خود در حوزه و همچنين دانشگاه، منتقل‌کننده مسائل دانشگاه به حوزه بود.
وی با بیان اینکه عدالت، آزادی و همچنين عدل سه موضوعی بود که ایشان در ادبیات حوزوی دنبال کردند، افزود: یکی از تجربه‌های پهناور و بزرگ معلمی وی این بود که همیشه بیان می‌کرد من به رغم اینکه کلاس رفتن را عبادت می‌دانم ولي بايد توجه داشت هرگز از تعلیم به جای تبلیغ بهره بري و استفاده نمی‌کنم.
دکتر خانیکی ادامه داد: یکی دیگر از شخصیت‌های پهناور و بزرگ و همچنين ماندگار، دکتر علی شریعتی بود که این فرد توانسته بود کلاس‌ها را از دانشگاه به خارج از آن هم برساند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه دکتر مطهری و همچنين دکتر شریعتی سرمشقی نمونه در حوزه آموزش خواهند بود، تصریح کرد: در شرایط فعلی که کشور با تنگناهایی مواجه است، از معلمان و همچنين اساتید انتظار می‌رود تا به التزام اجتماعی پاسخ مثبت دهند و همچنين دانشگاه روزنه‌های خود را به سمت جامعه باز کند.
وی در ادامه بیان کرد: براساس تحقیقی که اخیراً صورت گرفت، مشخص شد در میان ۲۷ نهاد ارزیابی شده، دانشگاه و همچنين مدرسه دو نهادی خواهند بود که از بیشترین میزان اعتماد و همچنين اعتبار در میان سایر نهادها برخوردارند و همچنين در حوزه اعتماد تعمیم‌یافته نیز از میان ۲۰ تيم معلمان، کارگران و همچنين پزشکان نسبت به سایرین رتبه بالاتری دارند. این به معنای آن هم است که دانشگاه می‌تواند در جامعه نقش‌آفرین باشد.
دکتر خانیکی با تاکید بر اینکه تجربه نشان می‌دهد مثلث استاد، دانشگاه و همچنين مدیریت می‌تواند ظرفیت‌ها را بالفعل کند، گفت: معلم و همچنين استاد باید اقتدار و قدرت شاگردپروری نسل‌های بعد را داشته باشند و همچنين امروزه مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا معلم چند ساحتی عمل کند یعنی تنها در حوزه تخصصی خود باقی نماند و همچنين بتواند با جامعه و همچنين شهروندان ارتباط برقرار کند و همچنين همچنين و علاوه بر آن هم، زبان صحبت با نهادهای بیرونی را نیز پیدا کند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: در حال حاضر شاهد آغاز مبارکی در وزارت علوم هستیم و همچنين تقاضا داریم تا با اصلاح مقررات، اعتباربخشی به معلم، دانشجو و همچنين دانشگاه بیشتر شده و همچنين استاد و همچنين دانشجو را برای وارد شدن به مسائل سخت نیز تشجیع کند.
دکتر خانیکی عنوان کرد: ما باید قدردان این باشیم که توانسته‌ایم امروز به جایگاه فعلی در عرصه علمی برسیم و همچنين باید انگیزه و همچنين باور این را داشته باشیم تا خستگی‌ها را در دانشگاه مرتفع سازیم.
وی در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم امید را در جامعه بیشتر کنیم و همچنين بدانیم هر چه شرایط سخت‌تر مي شود انتظار و همچنين مسئولیت دانشگاهیان برای رفع آن هم نیز بیشتر می‌مي شود.
آیین بیست و همچنين هفتمین آیین نکوداشت اعضای هیئت علمی نمونه کشوری، همزمان با چهارمین همایش ملی آموزش عالی، با حضور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين مسئولان وزارت علوم و همچنين روسای دانشگاه‌ها به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
در این آیین از ۱۳ استاد برجسته کشور در رشته‌های متنوع و گوناگون و مختلف که به عنوان استادان نمونه و همچنين ممتاز در سال شمسي ۱۳۹۸ از سوی وزارت علوم معرفی شدند، تجلیل به عمل آمد.
ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷
 

دانشگاه و همچنين مدرسه بیشترین میزان اعتماد و همچنين اعتبار را در میان سایر نهادها دارند/ شاهد آغاز مبارکی در وزارت علوم هستیم در تاریخ ۹ February 1398 | 6:02 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *