دسترسی رایگان به تمام متن بیش از ۱۰۰ میلیون مدرک علمی و همچنين فنی در «زدنی» – شریف

دسترسی رایگان به تمام متن بیش از ۱۰۰ میلیون مدرک علمی و همچنين فنی در «زدنی» – شریف

به نقل از شریف: دسترسی رایگان به تمام متن بیش از ۱۰۰ میلیون مدرک علمی و همچنين فنی در «زدنی»

پژوهشگاه علوم و همچنين فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) اعلام کرد: دسترسی به بیش از ۱۰۰ میلیون مدرک علمی و همچنين فنی در سامانه «زدنی» فراهم شده و همچنين هم‌اکنون این خدمت با پشتیبانی این پژوهشگاه، به رایگان در دسترس کاربران ایرانی قرار گرفته است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، جنبش دسترسی آزاد به منابع علمی در جهان گسترش روزافزونی یافته است. در این میان، برخی از ناشران پیشرو بوده‌اند که از میان آنها می‌قدرت شرکت «ابسکو» (EBSCO) را نام برد. شرکت «پیشگامان دانش‌گستر فردا» با همکاری این ناشر، دسترسی به بیش از ۱۰۰ میلیون مدرک علمی و همچنين فنی را در پلتفرم جست‌وجوی ویژه و همچنين توامند «ابسکو» در سامانه «زدنی» فراهم ساخته است. اکنون این خدمت با پشتیبانی پژوهشگاه علوم و همچنين فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، به رایگان در دسترس کاربران ایرانی نیز قرار گرفته است.
«زدنی» به نشانی ZEDNEE.IO در چارچوب قوانین و همچنين مقررات جهانی و همچنين ملی و همچنين با نگه‌داشت حقوق و همچنين مالکیت مادی و همچنين معنوی پدیدآوران، بیش از ۱۰۰ میلیون مدرک علمی و همچنين فنی انگلیسی و همچنين فارسی را دربر خواهد داشت.بیشتر این مدارک را ناشران بزرگی مانند Wiley، IEEE، Elsevier و همچنين EBSCO داوری نموده اند.
اینک و همچنين با این خدمت، میلیون‌ها مقاله از ۲۰ هزار نشریه معتبر دارای فرآیند داوری، پایان‌نامه و همچنين رساله‌های بسیار، مقاله‌های بی‌شمار از همایش‌های علمی و همچنين مانند آن هم‌ها در «زدنی» به آسانی و همچنين رایگان در دسترس کاربران ایرانی است.
م.ف ۷۷/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

دسترسی رایگان به تمام متن بیش از ۱۰۰ میلیون مدرک علمی و همچنين فنی در «زدنی» در تاریخ ۲۲ February 1398 | 8:28 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *