راه‌اندازی ۱۰ مرکز نوآوری با ۴۹ هسته نوآور در استان‌ها/ جذب دانشجوی خارجی؛ اولویت اصلی دانشگاه پیام نور در سال شمسي جدید – شریف

راه‌اندازی ۱۰ مرکز نوآوری با ۴۹ هسته نوآور در استان‌ها/ جذب دانشجوی خارجی؛ اولویت اصلی دانشگاه پیام نور در سال شمسي جدید – شریف

به نقل از شریف: راه‌اندازی ۱۰ مرکز نوآوری با ۴۹ هسته نوآور در استان‌ها/ جذب دانشجوی خارجی؛ اولویت اصلی دانشگاه پیام نور در سال شمسي جدید

دکتر محمدرضا زمانی از ایجاد ۱۰ مرکز نوآوری در استان‌ها با ۴۹ هسته نوآور و همچنين ۲۲ مرکز رشد با ۱۲۰ هسته فناور و همچنين ۷ شرکت دانش بنیان و همچنين ۱۱ استارتاپ در استان‌ها خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر زمانی رئیس دانشگاه پیام نور در مراسم پاسداشت مقام معلم که امروز (شنبه) در این دانشگاه برگزار شد، گفت: دانشگاه پیام نور از حدود ۳۰ سال شمسي قبل با رسالت جدیدی تعریف و همچنين قرار شد در اهداف مشخصی در عرصه آموزش عالی فعالیت کند.
وی افزود: اهدافی که برای این دانشگاه ذکر شد، تنوع‌بخشی به شیوه‌های آموزشی بود که در این خصوص می‌قدرت به آموزش نیمه‌حضوری، الکترونیکی و همچنين دوره‌های مجازی اشاره کرد تا بتواند در هر منطقه‌ای متقاضیان را پوشش دهد.
دکتر زمانی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور، دارای ۴۰۰ هزار دانشجوی فعال، ۳۸۰۰ عضو هیئت علمی، ۷۶ رشته در مقطع کارشناسی، ۸۷ رشته کارشناسی ارشد، ۲۸ رشته در مقطع دکترا و همچنين ۱۵ هزار رشته محل در سراسر کشور است، ادامه داد: این دانشگاه دارای بیش از یک میلیون فارغ‌التحصیل، ۵۰۰ مرکز فعال و همچنين ۵۵ نمایندگی در سایر کشورها است.
رئیس دانشگاه پیام نور جذب دانشجوی خارجی و همچنين تقویت روابط بین‌الملل دانشگاه را از اولویت‌های این دانشگاه در سال شمسي جدید دانست و همچنين اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه پیام نور دارای ۵ هزار نیروی قراردادی است و همچنين اکنون طرحی در مجلس ارائه شده که این نیروها به نیروهای پیمانی تبدیل شوند.
وی با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اجرا شده در دانشگاه پیام‌نور طی یک سال شمسي قبل گفت: سال شمسي قبل، سند راهبردی ۲۰ ساله دانشگاه تدوین شد که اکنون برنامه جذاب و جالب و خوب عملیاتی ۵ ساله اول آن هم، تهیه شده است. اصلاح هرم هیئت علمی شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های دیگری است که در سال شمسي قبل اجرا شد و همچنين ۴۴ قسمت و بخش استادیار به بالا به ۵۰ قسمت و بخش رسید و همچنين با مأموریت ۵۳۰ مربی دانشگاه برای اخذ مدرک دکترا، موافقت شد.
دکتر زمانی ادامه داد: سال شمسي قبل الکترونیکی کردن فرآیندها و همچنين سرويس ها و خدمات دانشگاه در رأس مسائل قرار داشت به طوری که فاز اول صدور دانشنامه‌ها به صورت الکترونیکی انجام شد و همچنين حدود ۹۰۰ هزار دانشنامه به صورت الکترونیکی صادر شد. همچنین ۱۰ قسمت و بخش آزمون‌ها به صورت الکترونیکی برگزار شد.
وی تصریح کرد: در راستای تجربه و مهارت بالا‌آموزی نیز با نهاد آموزش فنی و همچنين حرفه‌ای، کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران، تفاهم‌نامه‌هایی منعقد و همچنين ۳۰ کارگاه آموزش و همچنين ترویج کارآفرینی برگزار شد.
رئیس دانشگاه پیام نور گفت: ۱۰ مرکز نوآوری در استان‌ها ایجاد شده که ۴۹ هسته نوآور در آن هم فعال است. همچنین ۲۲ مرکز رشد با ۱۲۰ هسته فناور و همچنين ۷ شرکت دانش‌بنیان و همچنين ۱۱ استارت آپ نیز راه‌اندازی شدند.
دکتر زمانی در ادامه درخصوص اعضای هیئت علمی این دانشگاه گفت: ۹۰۰ فرد يا شخص از اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور در طول سال شمسي قبل تعیین تکلیف شدند. همچنین ۱۴ میلیارد تومان وام تحصیل برای دانشجویان شهریه پرداز پیام نور اخذ شد. با سه بانک عامل نیز صحبت کردیم تا به این دانشجویان وام ارائه بدهند. همچنین مجمع خیرین و همچنين حامیان دانشگاه پیام نور ایجاد شد.
وی افزود: سال شمسي قبل نیرویی جذب نشد تا ما ۸۹۴ عضو هیئت علمی که به صورت اساتید پیمانی مشروط قراردادی و همچنين دستیار علمی فعالیت می‌کردند را تعیین تکلیف کنیم. ۶۷۷ فرد يا شخص تعیین تکلیف شدند. ۲۱۷ فرد يا شخص نیز در حال تعیین تکلیف خواهند بود. با توجه به اینکه برخی از این اشخاص از نظر علمی، سطح قابل قبولی ندارند با مرکز جذب وزارت علوم رایزنی کردیم تا مساعدت مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را با آنان داشته باشند.
دکتر زمانی به ساماندهی مراکز و همچنين واحدهای این دانشگاه اشاره کرد و همچنين گفت: مراکزی از دانشگاه که دارای مشکل دانشجو خواهند بود به مرکز نوآوری تبدیل شده و همچنين یا تغییر مأموریت داده‌اند ولی برخی از مراکز در منطقه ها و مناطق محروم و همچنين استراتژیک خواهند بود که از آنها حمایت می‌کنیم.
وی از تشکیل مراکز مشاوره و همچنين روان‌شناسی و همچنين ساماندهی مراکز و همچنين رشته‌های این دانشگاه براساس نیاز منطقه خبر داد.
ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

راه‌اندازی ۱۰ مرکز نوآوری با ۴۹ هسته نوآور در استان‌ها/ جذب دانشجوی خارجی؛ اولویت اصلی دانشگاه پیام نور در سال شمسي جدید در تاریخ ۱۴ February 1398 | 4:25 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *