رونمایی از سامانه ارزیابی مدیریت سبز دانشگاه‌های کشور – شریف

رونمایی از سامانه ارزیابی مدیریت سبز دانشگاه‌های کشور – شریف

به نقل از شریف: رونمایی از سامانه ارزیابی مدیریت سبز دانشگاه‌های کشور

در دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز از سامانه ارزیابی مدیریت سبز دانشگاه‌های کشور با نام تراز ملی رونمایی شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایسنا، سامانه ملی تراز سبز از سال شمسي ۱۳۹۶ با همکاری وزارت علوم و همچنين تیمی از مهندسين و متخصصين دانشگاه شیراز آغاز به کار کرد.
این سامانه از اسفندماه سال شمسي قبل بر روی سایت وزارت علوم بارگزاری شده است و همچنين ۱۴۷ موسسه و همچنين دانشگاه کشور ملزم به ثبت نام در این سامانه خواهند بود.
رونمایی از این سامانه شامل اقدامات وزارت علوم برای ترویج فرهنگ دانشگاه‌های سبز در کشوراست و همچنين بر اساس آن هم تمام دانشگاه‌های کشور باید عملکردهای خود در حوزه مدیریت سبز را ثبت و همچنين بر مبنای آن هم تراز دانشگاه‌ها ارزیابی می مي شود.
این سامانه در بالاترین سطح استاندارد بین‌المللی است که بر اساس نیاز بومی کشور طراحی شده است. در وهله نخست، بیش از ۲۰۸ آیتم بارگزاری می مي شود و همچنين به دلیل نوپا و همچنين جدید بودن این سامانه در کشور در بعضی آیتم‌ها سخت‌گیری نشده و همچنين به دانشگاه‌ها فشار وارد نمی‌مي شود.
“دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز” با حضور دانشمندان و همچنين دانشجویان ملی و همچنين بین المللی این حوزه، از امروز به مدت دو روز در دانشگاه اصفهان در حال برگزاری است. نخستین دوره همایش دانشگاه سبز به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد در سال شمسي ۹۶ برگزار شد.
دستاوردهای دانشگاه ها و همچنين شرکت های دانش بنیان کشور و همچنين جهان در ۴۸ غرفه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد. رونمایی از سامانه مدل ملی تراز سبز، رونمایی از تمبر همایش و همچنين برگزاری نشست‌های تخصصی و همچنين سخنرانی‌های متنوع و گوناگون و مختلف شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جانبی دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز در دانشگاه اصفهان است.
ل.م ۵۴

رونمایی از سامانه ارزیابی مدیریت سبز دانشگاه‌های کشور در تاریخ ۱۰ February 1398 | 7:40 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *