شناسایی میگوهای حفار نواحی جزر و همچنين مدی خلیج فارس و همچنين دریای عمان توسط محققان دانشگاه تهران – شریف

شناسایی میگوهای حفار نواحی جزر و همچنين مدی خلیج فارس و همچنين دریای عمان توسط محققان دانشگاه تهران – شریف

به نقل از شریف: شناسایی میگوهای حفار نواحی جزر و همچنين مدی خلیج فارس و همچنين دریای عمان توسط محققان دانشگاه تهران

گونه‌های متنوع و گوناگون و مختلف میگو های حفار نواحی جزر و همچنين مدی خلیج فارس و همچنين دریای عمان، توسط محققان دانشکده زیست‌شناسی دانشگاه تهران شناسایی شدند و همچنين این پژوهش به عنوان یکی از طرح‌های صنعتی دانشگاه‌ها و همچنين پژوهشگاه‌های کشور معرفی گردید .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، بر اساس این پژوهش، گونه‌های متنوع و گوناگون و مختلف میگوهای حفار و همچنين بررسی کانال‌های حفاری شده توسط آن هم‌ها از نظر معماری، ابعاد و همچنين ماندگاری فیزیکی کانال‌ها بررسی شد.
شناسایی هفت گونه میگوی حفار که انبر هر نوع از آن هم‌ها را می‌قدرت در دستگاه‌های حفاری تونل، انتقال مصالح و همچنين بهره‌گیری از مدل‌های طبیعت (بیونیک)  به کار گرفت، از دستاوردهای ویژه این تحقیق است.
طراحی و همچنين ساخت محصول حفارزیست، الهام و همچنين مقاوم‌سازی دیواره تونل‌ها به روش میگوها جهت جلوگیری از ریزش رسوبات دیواره از برنامه جذاب و جالب و خوب های آتی جهت توسعه این پژوهش می‌باشد.
م.ف۷۷/ل.م۵۴
 

شناسایی میگوهای حفار نواحی جزر و همچنين مدی خلیج فارس و همچنين دریای عمان توسط محققان دانشگاه تهران در تاریخ ۱۷ February 1398 | 9:57 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *