ضرورت توجه به ورزش همگانی و همچنين قهرمانی در دانشگاه‌ها – شریف

ضرورت توجه به ورزش همگانی و همچنين قهرمانی در دانشگاه‌ها – شریف

به نقل از شریف: ضرورت توجه به ورزش همگانی و همچنين قهرمانی در دانشگاه‌ها

دکتر مجتبی صدیقی دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان با دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک دیدار و همچنين گفت‌وگو کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، دکتر صدیقی از فعالیت‌های مطلوب فدراسیون دانشگاهی و همچنين ورزش دانشجویی و همچنين توجه به مباحث ورزش همگانی و همچنين قهرمانی در دانشگاه‌ها مواردی را درخصوص موفقیت‌های ورزش دانشجویی در یونیورسیاد و همچنين مسابقات بین المللی مطالبی بیان کرد.
وی تصریح کرد: یکی از موارد مهم در حکومت فعلی توجه به افزایش سرانه ورزش دانشجویی و همچنين فعال‌تر شدن انجمن‌ها بود که بخوبی توانستیم در این زمینه گام‌های مهمی توانسته‌ایم برداریم.
سپس دهخدا رئیس فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی به ارائه گزارشی از بازی‌های یونیورسیاد دانشجویان و همچنين چگونگی آماده‌سازی تیم‌های اعزامی به این رقابت‌ها پرداخته و همچنين از همکاری مطلوب فدراسیون دانشگاهی ایران با فیزو و همچنين کسب کرسی‌های متعدد مواردی را مطرح کرد.
وی گفت: فدراسیون ورزش‌های دانشجویی در دوره‌های قبل از حمایت‌های مادی و همچنين معنوی کمیته ملی المپیک برخوردار بوده و همچنين امیدواریم که این دوره نیز از مساعدت‌های کمیته بهرمند شویم.
دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک نیز اظهار داشت: در حال حاضر ۱۸ کمیسیون متنوع و گوناگون و مختلف در کمیته فعالیت می‌کنند که حدود ۱۵۰ نخبه دانشگاهی در این کمیسیون‌ها فعال خواهند بود و همچنين مشکلی برای همکاری با فدراسیون و همچنين ورزش دانشگاهی وجود ندارد.
وی تصریح کرد: البته تنظیم و همچنين عقد تفاهم‌نامه ورزشی بین وزارت علوم و همچنين کمیته ملی المپیک در زمینه ورزشی بخصوص بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ و همچنين بهره‌مندی از پتانسیل‌های نرم‌افزاری و همچنين سخت‌افزاری در راستای جهت حضور تیم‌های ورزشی در بازی‌های المپیک موجب تقویت کاروان اعزامی به این بازی‌ها خواهد شد تا دو طرف بتوانند از امکانات یکدیگر در راستای رشد و همچنين عالی ورزش بهره ببرند.

در این دیدار دکتر احمدی دست يار فرهنگی و همچنين توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و همچنين جوانان، دکتردهخدا رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک، دکتر قراخانلو رییس آکادمی ملی المپیک، دکترعلیزاده مدیر کل تربیت بدنی نهاد مسائل دانشجویان و همچنين خانم صفاری نایب رئیس فدراسیون دانشگاهی و همچنين پیمان فخری رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی نیز حضور داشتند.
همچنین پیش از این دیدار با حضور دکتر صدیقی دست يار وزیر علوم و همچنين دهخدا رئیس فدراسیون دانشگاهی مدال تیراندازی و همچنين کاپ قهرمانی کشتی دانشجویان جهان، سرود فیزو و همچنين لوگوی فدراسیون جهانی جهت نصب در موزه ملی ورزش المپیک و همچنين پارالمپیک تقدیم دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت توجه به ورزش همگانی و همچنين قهرمانی در دانشگاه‌ها در تاریخ ۴ February 1398 | 1:59 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *