طرح‌های عمرانی دانشگاه فسا به بهره‌برداری رسید – شریف

طرح‌های عمرانی دانشگاه فسا به بهره‌برداری رسید – شریف

به نقل از شریف: طرح‌های عمرانی دانشگاه فسا به بهره‌برداری رسید

دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در سفر به شهرستان فسا، کتابخانه و همچنين منزل و خانه فرهنگ علامه دهخدا و همچنين مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فسا را افتتاح کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر غلامی در جمع دانشگاهیان دانشگاه فسا گفت: مشتری جدی پشت در دانشگاه‌ها نداشته‌ایم و همچنين هر نهاد و همچنين نهادی که به دانشگاه سفارش داده و همچنين دانشگاه انجام نداده، اعلام کند.
وی با طرح این پرسش که ” صنعت ما تا چه میزان آمادگی و همچنين ظرفیت وارد شدن به عرصه های جدید و همچنين بهره گیری از دانش روز را دارد؟ ” خاطر نشان کرد: الگوی توسعه اقتصادی و همچنين اجتماعی ما قدرت کافی برای بهره‌گیری مناسب از دانش دانشگاهیان را ندارد.
وزیر علوم با بیان اینکه توصیه مقام معظم رهبری آن هم است که نگذارید رشد علمی کشور متوقف مي شود و همچنين یا شتاب آن هم کاهش یابد، خاطر نشان کرد: رشد علمی با توجه به علم جهان سنجیده می‌مي شود و همچنين بر این اساس دانشگاه‌ها باید تلاش نمایند.
دکتر غلامی، حل مسائل جامعه و همچنين پاسخ‌گویی به نیازهای متنوع و گوناگون و مختلف نهادها را یکی از رویکردهای اصلی وزارت علوم برشمرد و همچنين اظهار داشت: از همه اساتید و همچنين دانشجویان درخواست می‌کنم که مشکل‌شناسی و همچنين پيشامد جديد‌یابی کنند و همچنين وزارت علوم هم به روش کامل از آنها حمایت و همچنين پشتیبانی می‌کند.
در ابتدای این مراسم، دکتر اژدری، رئیس دانشگاه فسا، حجت الاسلام و همچنين المسلمین جمالی زاده، امام و پيشوا جمعه این شهرستان، دکتر جمالی، نماینده شهروندان و مردم شهر فسا در مجلس شورای اسلامی و همچنين مهندس کرمی، فرماندار فسا در سخنان جداگانه‌ای، مهم‌ترین درخواست‌ها و همچنين دغدغه‌های خود را در‌خصوص مسائل آموزش عالی مطرح کردند.
گفتنی است در این آیین کتابخانه و همچنين منزل و خانه فرهنگ علامه دهخدا در دانشگاه فسا با هزار و همچنين ۷۰۰ مترمربع زیربنا و همچنين با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال راه اندازی شد و همچنين مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فسا نیز به دست وزیر علوم گشایش یافت؛ این مرکز رشد زیرمجموعه پارک علم وفناوری استان فارس است و همچنين بالغ بر ۱۰ تیم فناور در آن هم استقرار دارد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

طرح‌های عمرانی دانشگاه فسا به بهره‌برداری رسید در تاریخ ۱ February 1398 | 7:55 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *