فراخوان دریافت آثار یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی؛ ویژه تحقیقات علوم انسانی و همچنين اسلامی اعلام شد – شریف

فراخوان دریافت آثار یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی؛ ویژه تحقیقات علوم انسانی و همچنين اسلامی اعلام شد – شریف

به نقل از شریف: فراخوان دریافت آثار یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی؛ ویژه تحقیقات علوم انسانی و همچنين اسلامی اعلام شد

دکتر حسین میرزایی رئیس دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی گفت: زمان دریافت آثار یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی؛ ویژه تحقیقات علوم انسانی و همچنين اسلامی، از اول خردادماه تا ۳۱ مردادماه ۱۳۹۸ می‌باشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین میرزایی با اعلام این خبر گفت: آثار مورد پذیرش جشنواره همچون ادوار قبل در چهار محور شامل «کتاب پژوهشی»، «نقل از اختتام یافته پژوهش»، «رساله دکتری» و همچنين «پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد» است.؛آثاری که از ابتدای سال شمسي ۱۳۹۵ تا پایان اسفند ۱۳۹۷ پایان یافته‌اند می‌توانند در این دوره از جشنواره شرکت کنند.
وی افزود: آثار علمی در این جشنواره در پانزده تيم علمی”اخلاق، ادیان و همچنين عرفان”، “تاریخ، جغرافیا و همچنين باستان‌شناسی”، “حقوق”، “زبان، ادبیات و همچنين زبان‌شناسی”، “علوم اجتماعی و همچنين علوم ارتباطات”، “علوم اقتصادی، مدیریت و همچنين علوم مالی”، “علوم تربیتی، روان‌شناسی و همچنين علوم ورزشی”، “علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و همچنين مطالعات منطقه‌ای”، “علوم قرآنی، تفسیر و همچنين حدیث”، “فقه و همچنين اصول”، “فلسفه، منطق و همچنين کلام”، “فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و همچنين کتابداری”، “مطالعات انقلاب اسلامی و همچنين امام و پيشوا خمینی (ره) “، “مطالعات هنر و همچنين زیبایی‌شناسی” و همچنين “مطالعات میان رشته‌ای” دریافت می‌شوند.
به گفته رئیس دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی، قسمت و بخش بین‌الملل جشنواره نیز آثار مرتبط به حوزه ایران‌شناسی و همچنين اسلام‌شناسی را دریافت می‌کند و همچنين همچون ادوار قبل در قسمت و بخش ویژه نیز جایزه شخصیت‌های پیشرو علوم انسانی و همچنين اسلامی، پیشکسوت علوم انسانی و همچنين اسلامی، مترجم برتر، انجمن علمی برتر، نشریه علمی و همچنين پژوهشی برتر و همچنين نظریه‌پرداز برتر اعطا خواهد شد.
دکتر میرزایی همچنین با بیان اینکه ثبت آثار در سامانه جشنواره در دو قالب حقیقی و همچنين حقوقی است اظهار داشت: همچنين و علاوه بر اینکه مؤلفین و همچنين پژوهشگران خود می‌توانند نسبت به ثبت آثار در سامانه اقدام کنند، ناشران، دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی، انجمن‌های علمی و همچنين تيم‌های علمی آموزشی و همچنين پژوهشی نیز چنانچه اثری را واجد شایستگی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري می‌دانند به معرفی و همچنين ثبت آثار پیشنهادی مبادرت ورزند و همچنين زمینه شناسایی آثار فاخر را فراهم نمایند.
تمامی پژوهشگران حوزه علوم انسانی و همچنين اسلامی می‌توانند با رفت و آمد و مراجعه به سایت جشنواره به آدرس ( WWW.FARABIAWARD.IR ) از اول خردادماه آثار علمی خود را ثبت کنند.
گفتنی است جشنواره بین‌المللی فارابی هر ساله توسط وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، کمیسیون ملی یونسکو، دفتر منطقه‌ای آیسسکو، بنیاد ملی نخبگان و همچنين پژوهشکده مطالعات فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری برگزار می‌مي شود.
ل.م ۵۴
 

فراخوان دریافت آثار یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی؛ ویژه تحقیقات علوم انسانی و همچنين اسلامی اعلام شد در تاریخ ۲۳ February 1398 | 8:07 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *