قرارگیری پارک های علم و همچنين فناوری در کنار مراکز آموزش عالی؛ زمینه‌ساز ارتباط صنعت و همچنين دانشگاه – شریف

قرارگیری پارک های علم و همچنين فناوری در کنار مراکز آموزش عالی؛ زمینه‌ساز ارتباط صنعت و همچنين دانشگاه – شریف

به نقل از شریف: قرارگیری پارک های علم و همچنين فناوری در کنار مراکز آموزش عالی؛ زمینه‌ساز ارتباط صنعت و همچنين دانشگاه

دکتر منصور غلامی، امروز (سه‌شنبه) در آیین آغاز ساخت نیروگاه خورشیدی ۲۰ مگاواتی در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز با بیان اینکه در کشور ۴۳ پارک علم و همچنين فناوری مشغول فعالیت است گفت: این پارک‌ها توانسته‌اند جوانان نخبه زیادی را در زمینه عملی کردن علم، جذب کنند و همچنين در صورتي که پارک های علم و همچنين فناوری در کنار مراکز آموزش عالی قرار گیرند ارتباط صنعت و همچنين دانشگاه بهتر از قبل خواهد شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر غلامی در این آیین اظهار داشت: بسیاری از فعالیت‌هایی که در دانشگاه انجام می‌مي شود می‌تواند تاثیرات جهانی داشته باشد و همچنين در صورتي که سرمایه‌گذاری در این قسمت و بخش‌ها صورت گیرد نه تنها صنعت از این سرمایه‌گذاری منفعت پیدا می کند بلکه دانشگاه نیز از نظر مالی بهره‌مند می‌مي شود.
وی تصریح کرد: بسیاری از دانشگاه‌ها توانسته‌اند در تامین منابع مالی خود اقداماتی انجام دهند؛ این رویکردی است که وزارت علوم برای تامین منابع مالی دانشگاه‌ها در کشور دارد.
وزیر علوم، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها آن هم گونه که در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی ششم توسعه آورده شده در تامین منابع مالی باید با بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های واحد آموزشی نسبت به کسب دخل و درآمد اقدام کنند.
دکتر غلامی گفت: هرچه قدر درحوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علمی سرمایه‌گذاری صورت گیرد بازدهی این سرمایه‌گذاری بلندمدت و همچنين میزان سودآوری نیز چندین برابر است و همچنين شاهدهستیم که در استان فارس نیز بر جذب سرمایه‌گذاری علمی اهتمام ویژه‌ای گرفته شده است.
وزیر علوم سرمایه گذاری در علم را سرمایه گذاری برای آیندگان دانست و همچنين افزود: همکاری مسئولان استان فارس با دانشگاه شیراز قابل تقدیر است و همچنين در صورتي که سرمایه‌گذاری اقتصادی نیز در قالب حمایت‌ها رخ دهد سرمایه‌گذاری پایداری است.
وی با اشاره به اینکه مراکز رشد، عاملی برای توسعه ارتباط علم و همچنين صنعت خواهند بود بیان کرد: بیش از ۱۹۶ مرکز رشد در کنار دانشگاه های کشور وجود دارد که این مراکز نگاهی نو به عرصه علم آموزی و همچنين پژوهش خواهند داشت البته این مراکز، مرکزی برای کسب ثروت خواهند بود.
در این آیین همچنين و علاوه بر اینکه وزیر علوم، کلنگ عملیات ساخت نیروگاه ۲۰ مگاواتی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز را بر زمین زد، عملیات اجرایی دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی تولید انرژی خورشیدی در شهرستان‌های آباده و همچنين نی ریز نیز به صورت ویدیویی آغاز شد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

قرارگیری پارک های علم و همچنين فناوری در کنار مراکز آموزش عالی؛ زمینه‌ساز ارتباط صنعت و همچنين دانشگاه در تاریخ ۳ February 1398 | 3:55 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *