لزوم ایجاد تمهیدات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای گسترش فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها – شریف

لزوم ایجاد تمهیدات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای گسترش فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها – شریف

به نقل از شریف: لزوم ایجاد تمهیدات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای گسترش فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در نشست معاونان فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌های منطقه یک کشور که در قسمت و بخش دانشگاهی بیست و همچنين هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، خواستار ایجاد تمهیدات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای گسترش فعالیتهای قرآنی در دانشگاه‌ها شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری در این نشست اظهار داشت: یکی از قسمت و بخش‌های قابل توجه در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی که در دانشگاه‌ها داریم، فعالیت‌های قرآنی است و همچنين همه بر این باور هستیم که فضای فرهنگی و همچنين اجتماعی، به یُمن گسترش و همچنين توسعه این قبیل از فعالیت‌ها می‌تواند فضای مطلوب‌تری را تجربه کند. ولي بايد توجه داشت این نقطه نیز اهمیت دارد که باید تمهیدات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را نسبت به اینکه چگونه بتوانیم از گستره بیشتر فعالیت‌ها برخوردار باشیم بیندیشیم و همچنين پیرامون این پيشامد جديد بحث و همچنين تبادل نظر صورت گیرد، چنان که یکی از اهداف و همچنين فلسفه‌های تشکیل این جلسه نیز مرتبط به همین پيشامد جديد است.
وی در ادامه تصریح کرد: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است که تنوع بیشتری را در حوزه فعالیت‌های قرآنی به وجود آوریم و همچنين به نظر می‌رسد نسبت به این فعالیت‌ها در دانشگاه‌ها اقبال وجود دارد و همچنين در صورتي که این فعالیت‌ها افزایش پیدا کند مشارکت بیشتر دانشجویان در این عرصه را نیز خواهیم داشت. در دوره‌ای که در آن هم قرار داریم مکانیزم‌های مختلفی برای گسترش فعالیت‌های قرآنی وجود دارد و همچنين همچنین با جامعه‌ای مواجه هستیم که از یک ذائقه، استعداد و همچنين ظرفیت متنوعی بهره‌مند خواهند بود.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم بیان کرد: به تا حال سعی شده که فعالیت‌های قرآنی در اشکال متنوع و گوناگون و مختلف انجام مي شود و همچنين از هنر و همچنين حتی فضای مجازی که این روزها زمان زیادی را از دانشجویان می‌گیرد بهره بري و استفاده‌هایی صورت گیرد. همچنین سعی کرده‌ایم که به حوزه‌هایی فراتر از تلاوت وارد شدن کنیم و همچنين وارد فضای تدبر و همچنين فهم آیات قرآن شویم.
دکتر غفاری تصریح کرد: مجموعه فعالیت‌های ما از بیست نوع فعالیت تشکیل می‌مي شود و همچنين می‌توانیم از خود مجموعه‌های قرآنی به ویژه تشکل‌هایی مانند کانون‌های قرآنی و همچنين سلایقی که دارند نیز در راستای بهبود فعالیت‌های قرآنی بهره گیریم. یقیناً این فعالیت‌ها می‌توانند مثمر ثمر باشند و همچنين در فضای دانشگاه و همچنين جامعه می‌تواند تاثیرات خوبی داشته باشد.
وی افزود: انتظار است در این نمایشگاه، مجموعه‌های دانشگاهی بیشتر را داشته باشیم و همچنين مجموعه نمایشگاه نیز استقبال مي کند و همچنين این توجه نسبت به فعالیت‌های قرآنی وجود دارد. بنابراین آنچه به عنوان نقطه اصلی قابل طرح است اینکه باید ببینیم چه سازوکارهایی وجود دارد که بتوانیم فعالیت‌های قرآنی را در دانشگاه‌ها بیشتر کنیم.
دکتر غفاری درخصوص جشنواره قرآنی بیان کرد: در قبل بر اساس مناطقی که داشتیم بعد از مرحله دانشگاه، جشنواره را در سطح منطقه برگزار می‌کردیم و همچنين سپس، افرادی که امتیاز می‌گرفتند، وارد قسمت و بخش سراسری می‌شدند، ولي بايد توجه داشت با صلاحدیدی که صورت گرفت، قسمت و بخش منطقه‌ای را حذف کردیم و همچنين منتخبان از مرحله دانشگاهی به مرحله نهایی اعزام می‌شوند.

 

رونمایی از پوستر سی‌وچهارمین جشنواره سراسری قرآن و همچنين عترت دانشجویان کشور
همچنین در این آیین با حضور دکتر غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، پوستر سی‌وچهارمین جشنواره سراسری قرآن و همچنين عترت دانشجویان کشور، در قسمت و بخش دانشگاهی بیست و همچنين هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رونمایی شد.
این جشنواره در شهریورماه سال شمسي جاری، در قسمت و بخش‌های آوایی، معارفی، پژوهشی، فناوری، ادبی و همچنين هنری و همچنين به میزبانی دانشگاه قم برگزار خواهد شد و همچنين دبیرخانه مرکزی آن هم در اداره کل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری قرار دارد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

لزوم ایجاد تمهیدات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای گسترش فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها در تاریخ ۳ March 1398 | 2:42 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *