لزوم بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌های استان‌های سیل‌زده برای مقابله با مخاطرات طبیعی – شریف

لزوم بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌های استان‌های سیل‌زده برای مقابله با مخاطرات طبیعی – شریف

به نقل از شریف: لزوم بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌های استان‌های سیل‌زده برای مقابله با مخاطرات طبیعی

دکتر محمدتقی نظرپور، دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، در بیست و همچنين دومین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور که با محوریت بررسی وضعیت استان‌های سیل زده در دانشگاه لرستان برگزار شد، گفت: باید از ظرفیت‌ها و همچنين توانمندی‌های علمی، تحقیقاتی دانشگاه‌های استان‌های سیل‌زده برای تحقیقات و همچنين ارائه راهکارها در جهت مقابله با مخاطرات طبیعی بهره بري و استفاده مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه لرستان، دکتر نظرپور در این نشست اظهار داشت: در استان‌های سیل‌زده همچون استان‌های لرستان و همچنين خوزستان، باید از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌های این استان همچون دانشگاه‌های لرستان و همچنين شهید چمران اهواز برای مقابله با مخاطرات طبیعی بهره بري و استفاده مي شود.
وی افزود: بازدیدهای میدانی از منطقه ها و مناطق سیل‌زده یک اقدام مثبت است و همچنين باعث می‌مي شود مدیران، هرچه بیشتر و همچنين از نزدیک با معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر منطقه ها و مناطق سیل‌زده آشنا شوند.
دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم تصریح کرد: از فضای مجازی به صورت حداکثری باید برای اطلاع‌رسانی اقدامات انجام شده در ارتباط و رابطه با سیل اخیر و همچنين سایر مخاطرات طبیعی، بهره بري و استفاده مي شود.
دکتر نظرپور، تأکید کرد: مستندسازی وقایع، یک موضوع مهم است که در زمینه بررسی علل مخاطرات طبیعی و همچنين تصمیمات و همچنين اقدامات گرفته شده، به روش حتم باید انجام مي شود.
وی توضیح داد: یک موضوع مهم، آن هم است که ارتباط بین مدیران و همچنين مسئولان با دانشگاهیان تقویت و همچنين گسترش یابد و همچنين از نتایج تحقیقات دانشگاهیان، برای کاستن از خسارات مخاطرات طبیعی بهره بري و استفاده مي شود.
دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری که همراه با سایر رؤسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور و همچنين رئیس هیئت ویژه بررسی سیل اخیر کشور، از منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف سیل زده شهرستان پلدختر لرستان بازدید کرد، در اجلاس اخیر و همچنين در حضور سیدموسی خادمی استاندار لرستان، خواستارساماندهی وضعیت اسکان موقت سیل‌زدگان که از نوع اسکان موقت در چادرهاست، شد.
میزبان اصلی این اجلاس، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی بود که این اجلاس را با همکاری و همچنين همیاری دانشگاه لرستان برگزار کرد.
استان لرستان شامل استان‌های سیل‌زده است و همچنين به همین علت، دانشگاه لرستان به عنوان محل برگزاری بیست و همچنين دومین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور انتخاب شد.
در این اجلاس که در محل حوزه ریاست دانشگاه لرستان برگزار شد، همچنين و علاوه بر اینکه دکتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان، گزارشی از وضعیت سیل اخیر استان لرستان و همچنين تشریح راهکارهای علمی محققان و همچنين پژوهشگران برای مقابله با سیل، ارائه نمود، سایر رؤسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور نیز هر کدام، نقطه نظرات و همچنين دیدگاه‌های خود را در مورد موضوع سیل و همچنين مخاطرات طبیعی بیان کردند.
همچنین، با حضور دکتر سیدموسی خادمی استاندار لرستان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک علمی و همچنين تحقیقاتی با امضای دکتر عزیزی رئیس دانشگاه لرستان و همچنين دکتر نیلی احمدآبادی رئیس هیئت ویژه بررسی سیل اخیر کشور، بین دو طرف مبادله شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

لزوم بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌های استان‌های سیل‌زده برای مقابله با مخاطرات طبیعی در تاریخ ۱۳ February 1398 | 8:44 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *