لزوم مشارکت خیرین در پروژه‌های تحقیقاتی همچنين و علاوه بر فعالیت‌های عمرانی – شریف

لزوم مشارکت خیرین در پروژه‌های تحقیقاتی همچنين و علاوه بر فعالیت‌های عمرانی – شریف

به نقل از شریف: لزوم مشارکت خیرین در پروژه‌های تحقیقاتی همچنين و علاوه بر فعالیت‌های عمرانی

دکتر حسین عسکریان ابیانه مشاور وزیر علوم و همچنين دبیر ستاد خیرین وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، با حضور در دانشگاه‌های یزد، اردکان و همچنين میبد، در جلسات جداگانه‌ای با هیات رئیسه دانشگاه و همچنين خیرین دانشگاهی دیدار و همچنين گفت‌وگو و همچنين از اقدامات انجام شده در این سه دانشگاه در سال شمسي ۱۳۹۷ بازدید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اردکان، دکتر عسکریان ابیانه در نشست با هیئت رئیسه و همچنين خیرین دانشگاه اردکان، ضمن تشکر از مجموعه دانشگاه به علت جذب حداکثری خیرین در جهت گسترش فضای فیزیکی مناسب برای ارتقای علم و همچنين دانش، از خیرین دانشگاهی که در جلسه حضور داشتند به عنوان پدران معنوی دانشگاه یاد کرد و همچنين از کرم، بخشش و همچنين روح بلندشان تقدیر و همچنين تشکر کرد.
وی افزود: تنها و فقط با همکاری و همچنين همیاری خیرین است که می‌قدرت به اهداف بلند‌مدت آموزش عالی دست پیدا کرد.
در این نشست دکتر بهجتی رئیس دانشگاه اردکان نیز گزارشی از عملکرد ستاد خیرین دانشگاه ارائه کرد.
در ادامه خیرین دانشگاهی دیدگاه‌ها و همچنين نقطه نظرات خود را بیان کردند و همچنين دکتر عسکریان ابیان به سوالات خیرین دانشگاهی پاسخ گفت.
در پایان از پروژه های خیری در حال ساخت بازدید و همچنين از نماد خیرین دانشگاه اردکان رونمایی شد.

 

*شبکه‌سازی؛ بستری هموار برای حل مشکل اشتغال دانش‌آموختگان
دکتر حسین عسکریان‌ابیانه دبیر ستاد خیرین وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در جلسه‌ای جداگانه با حضور رئیس دانشگاه و همچنين هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه یزد، شبکه سازی را بستری هموار برای حل مشکل اشتغال دانش‌آموختگان عنوان کرد.
وی با اشاره به کمبود منابع مالی برای اختصاص در راستای قانون پنجاه – پنجاه بیان داشت: در حالی که میزان منابع مالی اختصاص‌یافته توسط خیرین در سال شمسي قبل ۴۷۰ میلیارد تومان بوده است حدود ۲۳ میلیارد تومان توسط حکومت برای این موضوع اختصاص داده شده است که میزان بسیار ناچیزی است.
دکتر عسکریان ابیانه ادامه داد: درخصوص بحث دانش آموختگان و همچنين اشتغال آنان شبکه‌سازی بسیار مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به نظر می‌رسد و همچنين در این راستا ایجاد یک بانک اطلاعاتی به منظور پایش وضعیت دانش‌آموختگان پيشامد جديد‌ای اساسی است که بر اساس دوره‌های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين کیفیت اشتغال مورد ارزیابی قرار گیرند.
در ادامه دکتر محمد صالح اولیاء رئیس دانشگاه یزد با بیان اینکه فعالیت‌های خیرین و همچنين حامیان این دانشگاه از ابتدای تأسیس این دانشگاه به تا حال ادامه داشته است، دانشکده هنر و همچنين معماری را آیینه تمام نمای فعالیت‌های خیرین در دانشگاه یزد دانست.
وی با تأکید بر ضرورت اولویت بندی و همچنين هدایت فعالیت حامیان و همچنين خیرین بر اساس متغیرهای زمانی گفت: در ابتدای تأسیس این دانشگاه نیاز مبرمی به توسعه فضاهای فیزیکی و همچنين فعالیت‌های عمرانی احساس می‌شد و همچنين بر این اساس فعالیت‌های خیرین و همچنين حامیان به این سو هدف‌گذاری شد.
رئیس دانشگاه یزد ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه یزد به توسعه نسبی رسیده است و همچنين چالش امروز دانشگاه‌ها پيشامد جديد اشتغال دانش‌آموختگان است که به نظر می‌رسد با حضور همیشگی خیرین و همچنين حامیان تا حدودی بتوان در رفع این چالش کوشید.
دکتر اولیاء وضعیت دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها را آیینه عملکرد و همچنين کیفیت آنها عنوان کرد و همچنين بر لزوم پیگیری و همچنين پایش وضعیت دانش‌آموختگان بعد از دوران تحصیل آنان تأکید کرد.
رئیس دانشگاه یزد با اشاره به حجم زیاد فعالیت‌های خیرین در دانشگاه یزد خواستار تخصیص بودجه‌های پیش‌بینی شده از سوی حکومت در راستای اجرای قانون پنجاه پنجاه شد که بر اساس این قانون چنانچه خیرین نیمی از هزینه فعالیت‌های خیری را تامین کنند پنجاه قسمت و بخش دیگر توسط حکومت تخصیص داده خواهد شد.

 

* لزوم مشارکت خیرین در پروژه‌های تحقیقاتی همچنين و علاوه بر فعالیت‌های عمرانی
دکتر عسکریان ابیانه دبیر ستاد خیرین وزارت علوم همچنین از پروژه‌های خیری دانشگاه میبد بازدید کرد و همچنين اقدامات خیرین در این دانشگاه را در سطح کشور از نظر میزان، تنوع و همچنين ارتباط تنگاتنگ بین مسئولان دانشگاه و همچنين خیّرین، در سطح کشور کم نظیر دانست.
وی در نشستی که با حضور مسئولان دانشگاه و همچنين مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه میبد در دفتر ریاست دانشگاه تشکیل شد در جریان اقدامات انجام شده و همچنين در دست اقدام خیرین در دانشگاه قرار گرفت.
در این نشست، دکتر عسکریان ابیانه بر تشکیل منظم جلسات بنیاد حامیان تاکید کرد و همچنين اظهار امیدواری نمود خیرین همچنين و علاوه بر فعالیت عمرانی در جهت مشارکت در پروژه‌های تحقیقاتی نیز با دانشگاه همکاری کنند.
دکتر کلانتری رئیس دانشگاه میبد اظهار داشت: در دانشگاه میبد حدود ۲۱ هزار متر فضای آموزشی و همچنين کمک آموزشی و همچنين رفاهی به صورت کامل یا با مشارکت خیرین ساخته شده و همچنين ۱۵ هزار متر مربع دیگر در دست ساخت است و همچنين ۱۰ هزار متر دیگر نیز خیرین تعهد نموده اند که به‌زودی ساخت آنها آغاز می‌مي شود.
وی افزود: در دانشگاه میبد از ابتدای تاسیس، هیچ بودجه‌ای در لایحه سنواتی برای تامین فضا لحاظ نشده و همچنين بیشتر عملیات عمرانی در قالب کمک‌های خیّری بوده است. بنابراین در صورتي که حمایت خیّرین نبود دانشگاه به این پیشرفت دست نمی‌یافت.
در ادامه سید عبدالعظیم پویا رئیس بنیاد میبدی و همچنين مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه میبد گزارشی از اقدامات بنیاد میبدی در دانشگاه میبد ارائه داد و همچنين گفت ۴۰ قسمت و بخش دخل و درآمد یک کارخانه توسط بنیاد میبدی برای انجام پروژه های علمی و همچنين فرهنگی در میبد اختصاص یافته که هم اکنون اولویت بنیاد، دانشگاه است و همچنين این بنیاد آمادگی دارد که همچنين و علاوه بر ساخت و همچنين ساز، در سایر موارد مورد نیاز یاریگر دانشگاه باشد.
وی اظهار داشت: ساخت سر در دانشگاه که مسابقه المان آن هم توسط دانشگاه هنر اصفهان برگزار شده و همچنين از بین ۴۰۰ طرح ارسال شده انتخاب گردیده، و همچنين در سطح کشور بی‌نظیر است به زودی توسط بنیاد میبدی آغاز می مي شود.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

لزوم مشارکت خیرین در پروژه‌های تحقیقاتی همچنين و علاوه بر فعالیت‌های عمرانی در تاریخ ۱۵ February 1398 | 3:47 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *