مرکز توسعه فناوری هوشمندسازی و همچنين اینترنت اشیا دانشگاه خلیج فارس افتتاح شد – شریف

مرکز توسعه فناوری هوشمندسازی و همچنين اینترنت اشیا دانشگاه خلیج فارس افتتاح شد – شریف

به نقل از شریف: مرکز توسعه فناوری هوشمندسازی و همچنين اینترنت اشیا دانشگاه خلیج فارس افتتاح شد

مرکز توسعه فناوری هوشمندسازی و همچنين اینترنت اشیا دانشگاه خلیج فارس با حضور دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين دکتر عبدالمجید مصلح رییس این دانشگاه به بهره‌برداری رسید.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج‌فارس، دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس در این خصوص گفت: این مرکز به منظور انجام تحقیقات و همچنين توسعه در حوزه فناوری‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا شکل گرفته است؛ در این مرکز ماژول‌های مرتبط به پروتکل‌های متنوع و گوناگون و مختلف ارتباطی و همچنين سنسورهای رایج در حوزه اینترنت اشیا با کاربری شهرستان هوشمند فراهم شده است.
به گفته وی، برای تجهیز این مرکز به تا حال پنج میلیارد ریال توسط دانشگاه خلیج فارس هزینه شده است.
دکتر مصلح افزود: فناوران و همچنين پژوهشگران می‌توانند با بهره بري و استفاده از تجهیزات این مرکز، ایده‌های مرتبط با هوشمندسازی و همچنين اینترنت اشیا را به محصول تبدیل کرده و همچنين محصول خود را در یک محیط شبیه‌سازی شده ارزیابی کنند.
وی خاطرنشان کرد: عمده فعالیت‌های این مرکز بر توسعه پروتکل‌های مخابراتی اینترنت اشیا و همچنين تولید محصولات فناورانه هوشمند متمرکز خواهد بود و همچنين این مرکز آمادگی مشاوره در پروژه‌های متنوع و گوناگون و مختلف هوشمندسازی مبتنی بر اینترنت اشیا برای اشخاص حقیقی و همچنين حقوقی را دارد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

مرکز توسعه فناوری هوشمندسازی و همچنين اینترنت اشیا دانشگاه خلیج فارس افتتاح شد در تاریخ ۱۱ February 1398 | 5:20 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *