نشست شورای معاونان اداری و همچنين مالی دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور در دانشگاه شیراز برگزار شد – شریف

نشست شورای معاونان اداری و همچنين مالی دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور در دانشگاه شیراز برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: نشست شورای معاونان اداری و همچنين مالی دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور در دانشگاه شیراز برگزار شد

بیست و همچنين سومین نشست شورای معاونان اداری و همچنين مالی دانشگاه های پهناور و بزرگ کشور با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر منصور غلامی در این نشست که دکتر محمدتقی نظرپور، دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم و همچنين دکتر نادگران، رییس دانشگاه شیراز نیز در آن هم حضور داشتند، اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده امیدواریم که باقیمانده بودجه سال شمسي ۹۷ به دانشگاه ها پرداخت مي شود و همچنين بودجه ۹۸ نیز به صورت کامل تخصیص یابد.
وی با اشاره محدویت‌های مالی خاطر‌نشان کرد: معظلات و مسائل و مشکلات ریشه ای در ساختار بودجه‌ریزی وجود دارد و همچنين ضروری است که در چنین نشست‌هایی و همچنين با همفکری صاحب‌نظران، طرح و همچنين مدل‌هایی ایجاد مي شود که گره‌گشای مسائل مالی دانشگاه‌ها باشد.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی، رعایت چارچوب‌ها و همچنين اولویت‌بندی هزینه‌ها از مواردی است که باید بیش از پیش به آن هم توجه مي شود.
دکتر غلامی با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب همواره از دانشگاه‌ها و همچنين شتاب علمی کشور حمایت می کنند، اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کلان داشته باشند و همچنين پیشنهادات در قالب یک برنامه جذاب و جالب و خوب جامع به مسئولان نظام ارائه گردد.
وی با اشاره به پژوهش‌های کاربردی و همچنين ارتباط با صنعت گفت: با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی در حوزه سیاست کلان اقتصادی‌، تقویت روابط تجاری بین المللی و همچنين توجه به موضوع پایان نامه‌ها و همچنين رساله‌ها؛ می قدرت ارتباط دانشگاه و همچنين صنعت را بهبود بخشید و همچنين به اقتصاد دانش بنیان جامه عمل پوشاند.
در این نشست درخصوص چالش ها و همچنين مسائل مالی و همچنين بودجه‌ای دانشگاه‌ها، اصلاح آیین نامه مالی دانشگاه‌ها، هزینه‌های دانشجویی، تنوع‌بخشی به منابع درآمدی و همچنين تخصیص مناسب بودجه و همچنين اعتبارات؛ گفت‌وگو و همچنين تبادل نظر صورت گرفت.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

نشست شورای معاونان اداری و همچنين مالی دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور در دانشگاه شیراز برگزار شد در تاریخ ۱ February 1398 | 12:54 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *