نشست هیئت امنای دانشگاه بین‌المللی D۸، نهم و همچنين دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌مي شود – شریف

نشست هیئت امنای دانشگاه بین‌المللی D۸، نهم و همچنين دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌مي شود – شریف

به نقل از شریف: نشست هیئت امنای دانشگاه بین‌المللی D۸، نهم و همچنين دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌مي شود

دکتر حسین سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی گفت: نشست هیئت امنای دانشگاه بین‌المللی D۸، روزهای نهم و همچنين دهم اردیبهشت‌ماه در تهران آغاز برگزار می مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالار آملی اظهار داشت: این نشست با حضور دبیرکل D8، تنی چند از وزرای کشورهای عضو و همچنين دیگر معاونان وزارت علوم و همچنين تحقیقات کشورهای ایران، ترکیه، مصر، نیجریه، بنگلادش، مالزی، پاکستان و همچنين اندونزی، بنا به دعوت وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.
به گفته وی، دانشگاه بین‌المللی D8، به میزبانی شهرستان همدان و همچنين دانشگاه بوعلی سینای همدان از مهرماه سال شمسي جاری از میان داوطلبان کشورهای مسلمان دانشجو می‌پذیرد.
دکتر سالارآملی تصریح کرد: مصوبه تاسیس این دانشگاه در ایران، در سال شمسي‌های قبل، در نشست رؤسای جمهور هشت کشور در حال توسعه مسلمان به تصویب رسید؛ جمعیت کشورهای عضو D8 در حال حاضر از یک میلیارد فرد يا شخص بیشتر شده و همچنين دارای نیروی کاری ۴۰۰ میلیونی و همچنين یک ظرفیت پهناور و بزرگ اقتصادی و همچنين علمی در دنیا می‌باشد.
وی عنوان کرد: در نشست هیئت امنای دانشگاه D8، اساسنامه این دانشگاه نهایی شده و همچنين دستورالعمل چگونگی اداره جلسات نیز تصويب شده و مصوب قانون خواهد شد. در ضمن چارچوب انتخاب رئیس دانشگاه نیز به بحث گذاشته شده و همچنين نهایی می‌گردد.
قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D8، در انتقال دانش و همچنين نوآوری مابین کشورهای مسلمان و همچنين بین‌المللی‌سازی آموزش عالی این کشورها نقش اساسی ایفا کند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

نشست هیئت امنای دانشگاه بین‌المللی D۸، نهم و همچنين دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌مي شود در تاریخ ۸ February 1398 | 9:52 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *