کمک به ساخت مسکن سیل‌زدگان با همکاری و همچنين مشارکت استادان، دانشجویان و همچنين کارمندان دانشگاه‌های سراسر کشور – شریف

کمک به ساخت مسکن سیل‌زدگان با همکاری و همچنين مشارکت استادان، دانشجویان و همچنين کارمندان دانشگاه‌های سراسر کشور – شریف

به نقل از شریف: کمک به ساخت مسکن سیل‌زدگان با همکاری و همچنين مشارکت استادان، دانشجویان و همچنين کارمندان دانشگاه‌های سراسر کشور

نشست پویش بهار همدلی با حضور وزرای علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی و همچنين رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به دعوت رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در محل این نهاد برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری صدا و همچنين سیما، در این نشست وزارت خانه‌های علوم، تحقیقات و همچنين فناوری همچنین بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی و همچنين دانشگاه آزاد اسلامی، آمادگی خود را برای بازسازی مسکن هموطنان آسیب دیده از سیل اعلام کردند و همچنين همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های این سه ارگان در مورد اجرای بیانیه گام دوم و همچنين ابلاغیه آن هم ارائه شد.
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در این نشست با بیان اینکه دانشگاهیان از ابتدا در کنار هموطنان آسیب دیده از سیل قرار گرفتند اظهار داشت: دانشگاه‌های استان‌های آسیب دیده از سیل همچون دانشگاه شهید چمران اهواز از ابتدا به تا حال در کنار هموطنان سیل‌زده قرار داشتند و همچنين هم اکنون نیز عضو ستاد بحران خواهند بود.
وی با بیان اینکه کمک به هموطنان آسیب دیده از سیل شامل وظایف اخلاقی و همچنين انسانی است تصریح کرد: به دستور رئیس جمهور، دانشگاه تهران نیز مسئولیت قسمت و بخش پژوهشی و همچنين تخصصی در زمینه سیل‌های اخیر را به عهده گرفت.
دکتر غلامی در مورد پویش بهار همدلی و همچنين کمک به ساخت مسکن سیل‌زدگان خاطرنشان کرد: این همکاری با مشارکت استادان، دانشجویان و همچنين کارمندان دانشگاه‌های سراسر کشور صورت خواهد گرفت.
وی در مورد اجرای بیانیه گام دوم عنوان کرد: از آنجا که قسمت و بخش‌های مرتبط با آموزش نسل جوون، مرتبط به دانشگاه‌ها است، باید این بیانیه را با برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آموزشی جدید و همچنين نگاه نوین به آموزش به صورت آموزش برای نسل جوون کشور در آوریم.
وزیر علوم، خواهان نگاهی جامع و همچنين چندجانبه به قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف این بیانیه و همچنين توجه به اجرایی کردن تمام قسمت و بخش‌ها شد و همچنين افزود: قسمت و بخش‌های مرتبط به علم و همچنين فناوری به منظور توانمندسازی نسل آینده شامل وظایف وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری است به گونه‌ای که نسل آینده نسلی با اخلاق، خودکفا، خودباور و همچنين استقلال‌طلب تربیت مي شود.
دکتر غلامی، در مورد نقشه جامع علمی کشور که در آستانه هشتمین سال شمسي ابلاغ آن هم قرار داریم گفت: امیدوارم این نقشه روز به روز بیشتر بررسي کننده و پروهشگر مي شود و همچنين به تا حال نیز مراحل اجرایی خود را زیر نظر ستاد نقشه جامع علمی کشور طی کرده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز، از هدف‌گذاری برای ساخت ۶ هزار واحد مسکونی در منطقه ها و مناطق سیل‌زده با کمک دانشگاهیان کشور خبر داد.
وی گفت: وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، وزارت بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی و همچنين دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان سه رکن اصلی آموزش عالی کشور در کنار دیگر دانشگاه‌ها همچون دانشگاه پیام نور و همچنين دانشگاه‌های غیر انتفاعی و همچنين جامع علمی و همچنين کاربردی در پویش بهار همدلی به منظور ساخت مسکن برای هموطنان آسیب دیده از سیل حضور خواهند یافت.
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با اشاره به حضور دانشجویان و همچنين دانشگاهیان همزمان با وقوع حادثه سیل به منظور مهار بحران افزود: اکنون نیز با هماهنگی نهادهای امدادی همچون کمیته امداد امام و پيشوا خمینی (ره) در کنار دیگر تيم‌های اجتماع به کمک هموطنان سیل‌‎زده می‌پردازند.
وی گفت: دانشجویان، استادان و همچنين کارمندان دانشگاه‌های کشور با جمع‌آوری کمک‌های داوطلبانه بدون بهره بري و استفاده از بودجه‌های عمومی برای آسیب‌دیدگان از سیل منزل و خانه می‌سازند.
رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها درخصوص پیگیری‌ها برای اجرای نقشه جامع علمی کشور خاطرنشان کرد: ستاد نقشه جامع کشور پیگیر اجرای این نقشه در ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف همچون علم و همچنين فناوری، روابط بین‌المللی، آمایش دانشگاه‌ها و همچنين دیگر ابعاد این نقشه با برگزاری جلسات مستمر است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، با اشاره به اهمیت و همچنين جایگاه ارزشمند و همچنين ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و همچنين ابلاغیه آن هم از سوی مقام معظم رهبری گفت: تلاش دانشگاه‌ها به منظور تبدیل این بیانیه به گفتمان شامل وظایف محول شده از سوی مقام معظم رهبری به نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها است.
وی افزود: توجه به بندهای ۷گانه و همچنين همچنین توصیه به امید که حاکم بر تمام بیانیه است در این زمینه ضروری است.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

کمک به ساخت مسکن سیل‌زدگان با همکاری و همچنين مشارکت استادان، دانشجویان و همچنين کارمندان دانشگاه‌های سراسر کشور در تاریخ ۱۸ February 1398 | 9:59 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *