گفتمان‌سازی قرآنی را در دانشگاه‌ها دنبال می‌کنیم – شریف

گفتمان‌سازی قرآنی را در دانشگاه‌ها دنبال می‌کنیم – شریف

به نقل از شریف: گفتمان‌سازی قرآنی را در دانشگاه‌ها دنبال می‌کنیم

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: فعالیت‌هایی که در حوزه قرآن و همچنين عترت در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد، می‌تواند در مناسبات اجتماعی مؤثر باشد؛ در این راستا گفتمان‌سازی قرآنی را در دانشگاه ها دنبال می کنیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری در آیین گشایش قسمت و بخش دانشگاهی بیست و همچنين هفتمین نمایشگاه قرآن کریم با اشاره به پژوهش‌های گسترده در حوزه علوم قرآن در دانشگاه‌ها بیان کرد: جایگاه این تحقیقات و همچنين پژوهش‌ها به مقدار و اندازه‌ای گسترده است که شاید نتوان حد و همچنين حدودی برای آن هم تصور کرد.
وی افزود: نوشته‌ها و همچنين آثاری که در مورد این کتاب آسمانی در اختیار داریم، گواه بر این است که با دریای بیکرانی مواجه هستیم، ولي بايد توجه داشت وقتی در مورد آموزه‌های قرآنی صحبت می‌کنیم، دانشگاه عرصه مهمی برای این امر است؛ چرا که استعداد‌های خوبی در این عرصه وجود دارد، ولي بايد توجه داشت نباید از آموزه‌های قرآنی در حوزه تدبر و همچنين تأمل غفلت کرد.
دکتر غفاری تصریح کرد: در دانشگاه‌ها کانون‌های قرآنی و همچنين فرهنگی از جایگاه خوبی برخوردارند، هر چند جای کار بیشتری دارند. فعالیت‌هایی که در حوزه قرآن و همچنين عترت در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد، می‌تواند در مناسبات اجتماعی مؤثر باشد؛ در این راستا گفتمان‌سازی قرآنی را در دانشگاه ها دنبال می کنیم.
وی در ادامه بیان کرد: همچنين و علاوه بر حفظ، تلاوت و همچنين… باید جامعه دانشگاهی را ترغیب کنیم تا در عرصه‌های پژوهشی نیز وارد شدن کنند و همچنين ما در این زمینه‌ها دستاورد‌های خوبی داشته‌ایم.
آیین افتتاحیه قسمت و بخش دانشگاهی بیست و همچنين هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در سالن نشست‌های قسمت و بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن با حضور دکتر عبدالهادی فقهی‌زاده، دست يار قرآن و همچنين عترت وزارت فرهنگ و همچنين ارشاد اسلامی و همچنين رئیس نمایشگاه قرآن، دکتر علیرضا کاظمی دست يار پرورشی و همچنين فرهنگی وزارت آموزش و همچنين پرورش، دکتر حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان و همچنين سایر مسئولان دستگاه‌های دانشگاهی برگزار شد.
گفتنی است قسمت و بخش دانشگاهی نمایشگاه امسال با حضور دانشگاه‌ها و همچنين دستگاه‌های مرتبط شامل دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه علم و همچنين صنعت، دانشگاه قرآن و همچنين حدیث، دانشگاه سوره، دانشگاه هنر، پژوهشکده اعجاز قرآن (دانشگاه شهید بهشتی)، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جهاددانشگاهی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی، نهاد بسیج دانشجویی، دانشگاه علوم و همچنين معارف قرآن برگزار شده است و همچنين دانشگاه فرهنگیان میزبانی این دوره را به عهده دارد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

گفتمان‌سازی قرآنی را در دانشگاه‌ها دنبال می‌کنیم در تاریخ ۲۳ February 1398 | 12:37 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *