یک چهارم زنان ایرانی تحصیلات دانشگاهی دارند – شریف

یک چهارم زنان ایرانی تحصیلات دانشگاهی دارند – شریف

به نقل از شریف: یک چهارم زنان ایرانی تحصیلات دانشگاهی دارند

دست يار رئیس جمهوری در مسائل زنان و همچنين خانواده با تاکید بر اینکه یک چهارم زنان جامعه ما تحصیلات دانشگاهی دارند، گفت: امیدواریم میزان حضور زنان در عرصه‌های متنوع و گوناگون و مختلف آموزشی و همچنين علمی کشور افزایش یابد تا زنان موفق بیشتری را به جامعه علمی جهانی معرفی کنیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت مسائل زنان و همچنين خانواده ریاست جمهوری، دکتر معصومه ابتکار در اختتامیه دومین جشنواره ملی زن و همچنين علم که امروز با حضور اسحاق جهانگیری دست يار اول رئیس جمهوری در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد به اهمیت زنان و همچنين نقش آنان در حوزه علم و همچنين دانش اشاره کرد و همچنين گفت: شخصیت جهانی پروفسور مریم میرزاخانی با تحول نگرشی که در علوم ریاضی ایجاد کرد یک شخصیت فارغ از جنسیت است و همچنين این جشنواره نیز شخصیت‌های ممتاز علمی زنان و همچنين دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده را معرفی می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: ما در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ۴۰ شاخصه جامعه زنان را بر مبنای آمار استخراج کردیم. بر اساس این آمار تحولات حوزه زنان واقعاً چشمگیر بوده ولي بايد توجه داشت در بین همه پیشرفت‌ها قله پیشرفت‌های زنان در حوزه آموزش عالی بوده است.

دست يار رئیس‌جمهوری در مسائل زنان و همچنين خانواده افزود: در برخی سال شمسي‌های اخیر دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده توانسته‌اند تا ۶۰ قسمت و بخش ورودی دانشگاه‌ها را از آن هم خود کنند همچنين و علاوه بر این یک چهارم زنان در جامعه ما تحصیلات دانشگاهی دارند و همچنين نیمی از دانشجویان جوون ما دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده و همچنين حدود ۲۷ قسمت و بخش هیأت علمی دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.

ابتکار در پایان خاطرنشان کرد: ما کماکان انتظار را داریم که حضور بیشتری از زنان اندیشمند و همچنين مدیر را در آموزش عالی و همچنين علوم شاهد باشیم. امیدواریم از این اشخاص جهت معرفی آنان به جامعه علمی جهانی بهره بري و استفاده کنیم.

یک چهارم زنان ایرانی تحصیلات دانشگاهی دارند در تاریخ ۲ February 1398 | 1:47 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *