آیین تودیع و همچنين معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد – شریف

آیین تودیع و همچنين معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: آیین تودیع و همچنين معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در  مراسم تودیع و همچنين معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی اراک اظهار داشت: استان مرکزی به دلیل ویژگی‌های صنعتی منحصر به فرد، در تولیدات صنعتی کشور نقش بسزایی داشته است و همچنين این پيشامد جديد باید به کمک مراکز علمی توسعه پیدا کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری صداوسیما، دکتر ممویی در  این مراسم با اشاره به پتانسیل‌های فراوان دانشگاه صنعتی اراک در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف گفت: این دانشگاه در طول ۳۰ سال شمسي قدمت خود سرويس ها و خدمات علمی ویژه‌ای به استان و همچنين کشور ارائه کرده و همچنين نیاز است مسئولان عالی رتبه استان توجه ویژه‌ای به این دانشگاه داشته باشند و همچنين از ظرفیت‌های بالای این فضای علمی برای توسعه قسمت و بخش صنعت به خوبی بهره‌برداری کنند.
مشاور وزیر علوم تصریح کرد: دانشجویان این دانشگاه باید با تلاش شبانه‌روزی و همچنين مجاهدت علمی در راستای پیشرفت بیش‌از‌پیش علمی دانشگاه قدم بردارند تا جامعه بخصوص قسمت و بخش صنعت از یافته‌های علمی دانشگاه بهره‌مند شوند.
در ادامه کریمی نماینده شهروندان و مردم شهر اراک، خنداب و همچنين کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: این دانشگاه در فضای همدلی و همچنين همکاری می‌تواند در مسیر توسعه علمی حرکت کند و همچنين استان مرکزی به سرويس ها و خدمات این دانشگاه همواره نیاز داشته است و همچنين در آینده نیز نیاز خواهد داشت.
وی با اشاره به شاخص صنعتی استان و همچنين ویژگی‌های چشمگیر آن هم در این زمینه گفت: از وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری انتظار می‌رود توجه بیشتری به دانشگاه‌های صنعتی استان داشته باشند و همچنين با هویت بخشی علمی به این مراکز ضمن تقویت آنها شاهد تاثيرات و همچنين اثرات مثبت فعالیت‌های علمی در قسمت و بخش صنعت استان و همچنين کشور باشیم.
مقدسی دیگر نماینده شهروندان و مردم شهر اراک، خنداب و همچنين کمیجان در مجلس شورای اسلامی هم در سخنانی از تلاش‌های دکتر نجفی رئیس پیشین دانشگاه تقدیر و همچنين تشکر کرد و همچنين گفت: دکتر نجفی در سال شمسي ۱۳۶۸ این دانشگاه را با کمک سایر چهره‌های علمی بنا نهاد که امروز شاهد این اقدام پهناور و بزرگ هستیم که در استان بسیاری از واحدهای صنعتی توسط فارغ التحصیلان این دانشگاه اداره می‌شوند. 
وی افزود: از وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری تقاضا داریم به هیئت امناهای دانشگاه‌های استان اختیارات بیشتری دهند تا بتوانند در تصمیم‌سازی‌های خود در محیط دانشگاهی به صورت مطلوب‌تر عمل کنند. 
مقدسی به سال شمسي رونق تولید نیز اشاره کرد و همچنين گفت: با توجه به نیاز رونق تولید در کشور و همچنين وجود تحریم‌ها دانشگاه‌ها باید بالنده‌تر عمل کنند و همچنين با شکوفایی در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف به توسعه همه جانبه کشور کمک کنند.
دکتر نجفی ریاست پیشین دانشگاه صنعتی اراک در این مراسم ضمن تقدیر از کسانی که در طول این مدت در رشد و همچنين توسعه دانشگاه همکاری کردند گفت: این دانشگاه در طول ۳۰ سال شمسي خدمت صادقانه علمی همیشه منشا خیر برکت بخصوص برای قسمت و بخش صنعت بوده و همچنين با تربیت دانش‌آموختگان متخصص، رونق بخشیدن به صنعت استان و همچنين کشور را در اولویت خود قرار داده است.
وی افزود: این دانشگاه در حال حاضر متناسب با نیاز بازار و همچنين جامعه رشته‌های دانشگاهی دارد و همچنين دانشجویان این دانشگاه همواره رتبه‌های علمی مختلفی را برای دانشگاه به ارمغان آورده‌اند.
دکتر حمیدرضا رضایی آشتیانی سرپرست جدید دانشگاه صنعتی اراک هم در سخنانی گفت: با کمک مسئولان و همچنين مدیران استان نيت و اراده داریم با تقویت محیط‌های علمی این دانشگاه پیشرفت‌های علمی بیشتری کسب کنیم تا شهروندان و مردم شهر استان و همچنين حتی کشور از سرويس ها و خدمات علمی این دانشگاه بهره‌مند شوند و همچنين حتما باید نخبگان علمی در این مسیر یاری‌گر ما باشند.
در پایان این مراسم از سرويس ها و خدمات دکتر نجفی رئیس پیشین این دانشگاه تقدیر شد و همچنين دکتر حمید رضا رضایی آشتیانی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی اراک معرفی شد.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷

آیین تودیع و همچنين معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد در تاریخ ۲۲ March 1398 | 9:25 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *