آیین تکریم و همچنين معارفه سرپرست دانشگاه مازندران برگزار شد – شریف

آیین تکریم و همچنين معارفه سرپرست دانشگاه مازندران برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: آیین تکریم و همچنين معارفه سرپرست دانشگاه مازندران برگزار شد

آیین تکریم و همچنين معارفه سرپرست دانشگاه مازندران با حضور دکتر حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، روسای دانشگاه‌ها و همچنين مؤسسات آموزش عالی استان، نمایندگان شهروندان و مردم شهر شریف مازندران در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان استانی و همچنين شهرستانی و همچنين جمع کثیری از دانشگاهیان در سالن اجتماعات دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه مازندران برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران، دکتر امید در این آیین اظهار داشت: من وظیفه‌دارم هم از طرف خودم به‌عنوان رئیس کمیسیون دائمی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم در استان مازندران و همچنين نماینده دکتر غلامی وزیر علوم، از زحمات دکتر میرنیا و همچنين دکتر طالبی رستمی تشکر کنم.
وی با اشاره به معظلات و مسائل و مشکلات مالی و همچنين تحریم‌های ظالمانه‌ای که کشور با آن هم مواجه است، خطاب به سرپرست جدید دانشگاه مازندران گفت: من مطمئن هستم با تجربیات و همچنين عزت‌نفس و همچنين تواضعی که دارید، حتماً از تجربیات گذشتگان بهره خواهید گرفت.
دکتر امید در قسمت و بخش دیگری از سخنانش، تصریح کرد: دانشگاه مازندران تنها دانشگاه مادر و همچنين جامعی است که در مرکز استان وجود ندارد و همچنين این مهم، یکی از دلایلی است که توجه استان به این دانشگاه کافی نیست.
 رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، خاطرنشان کرد: الحمدالله برای پیشرفت این دانشگاه، انسجام مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري وجود دارد. این دانشگاه در سال شمسي آینده باید پنجاهمین سال شمسي تأسیسش را جشن بگیرد، من تلاش‌های زیادی را به‌ویژه در زمان مدیریت دکتر میرنیا برای سامان‌دهی و همچنين تبدیل به احسن کردن بعضی از املاک و همچنين بناها شاهد بودم، حتماً دکتر نوذری این روند را ادامه خواهند داد ولی نیاز به کمک استان وجود دارد. در صورتي که این همدلی و همچنين هماهنگی میان مسئولان استانی و همچنين نمایندگان شهروندان و مردم شهر استان در مجلس شورای اسلامی با دانشگاهیان ایجاد مي شود، دانشگاه می‌تواند جایگاه خودش را حفظ کند و همچنين به آنچه در سطح کشور لایقش است، دست یابد.

 دکتر امید در پایان سخنانش ضمن تشکر ویژه از دکتر نوذری به جهت پذیرش این مسئولیت، خطاب به سرپرست جدید دانشگاه مازندران خاطرنشان کرد: در این دوره، مأموریت و همچنين هدف وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، توسعه کیفی است. قطعاً توسعه علمی را در اولویت کسب و کار خود قرار خواهید داد. شکی نیست که این دانشگاه، نیاز به تکمیل زیرساخت‌ها هم دارد ولی آن هم‌روش که در سیاست‌های وزارت خانه، ماموریت‌گرایی، کمک به حکومت برای حل معظلات و مسائل و مشکلات، ارائه راه‌حل‌های منطقی جهت ارتقای رفاه و همچنين معیشت شهروندان و مردم شهر منطقه پررنگ‌تر است، ان‌شاءالله این مهم در دانشگاه مازندران نیز پررنگ‌تر مي شود؛ این مسائل جزو سیاست‌های جاری وزارت خانه و همچنين مورد تأکید وزیر علوم نیز می‌باشد.
در ادامه دکتر کوروش نوذری سرپرست جدید دانشگاه مازندران ضمن خیرمقدم به حاضران و همچنين میهمانان مراسم، با ادای احترام به روح پرفتوح امام و پيشوا راحل و همچنين شهدای جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم، جانبازان و همچنين ایثارگران، آنان را افرادی معرفی کرد که امنیت بی‌بدیل کنونی را مدیون و همچنين مرهون رشادت‌های آن هم‌هاییم.
وی با اشاره به بررسی‌های گرفته شده توسط یکی از دانشگاه‌های مشهور آمریکایی برای بیست سال شمسي آینده جهان، افزود: ما چالش‌های زیادی داریم؛ هیچ‌کس منکر این چالش‌ها نیست ولي بايد توجه داشت از سربلندی‌های زیادی هم برخورداریم. به‌عنوان نمونه می‌قدرت به بررسی‌هایی که آن هم دانشگاه از منظر رشد کیفیت تولیدات علمی انجام داد، اشاره کرد که در افق ۲۰۴۰ میلادی یعنی حدود ۲۱ سال شمسي دیگر، کیفیت تولیدات علمی ایران جز ۵ کشور ممتاز دنیا می‌مي شود. این عزتی است که در سایه انقلاب اسلامی و همچنين به برکت انقلاب اسلامی به دست آوردیم.
دکتر نوذری بابیان این‌که مشارکت اساسی و همچنين حداکثری در دانشگاه خواهیم داشت، ادامه داد: اعضای هیئت‌علمی باید محترم شمرده شوند و همچنين فراغت خاطر داشته باشند تا بتوانند کار تأثیرگذار و همچنين عمیق در آموزش و همچنين پژوهش انجام بدهند. دانشجوی دانشگاه مازندران باید از امکانات رفاهی مطلوبی برخوردار باشد تا بتواند درواقع، نقش‌آفرین آینده‌ای بهتر برای کشور باشد. من به این‌ها متعهد هستم محدودیت‌ها را هم می‌شناسم. زيرا و به درستي که در این حوزه کار کردم و همچنين می‌دانم که چقدر تنگ‌دستی‌ها و همچنين موانع وجود دارد، ولی با چشم‌باز این مسیر را انتخاب کردم. سرباز وطنم هستم و همچنين اعتلای هر گوشه‌ای از این مرزوبوم، هدف مقدسی است که هر تلاشی در آن هم جهت، وظیفه ملی و همچنين دینی‌ام است.
سرپرست جدید دانشگاه مازندران در قسمت و بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت جایگاه دانشجو و همچنين لزوم توجه ویژه به این قشر آینده‌ساز و همچنين نقش‌آفرین گفت: سهم دانشجویان در باور و همچنين نظر اینجانب در این جایگاه، بسیار پررنگ است و همچنين این نظر من است که آن هم‌ها باید تکریم شوند.
دکتر نوذری، به اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن استان مازندران که دبیرخانه آن هم در دانشگاه مازندران مستقر است، اشاره کرد و همچنين گفت: دکتر میرنیا زحمات زیادی برای آن هم کشیده‌اند. ولی من فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می‌کنم که باید حضور خود را در جلسات استانی و همچنين مجموعه مدیریت شهری، بیشتر و همچنين پررنگ‌تر کنیم و همچنين انشالله در این مسیر، قدم‌های مفید و همچنين مؤثری خواهیم برداشت.
وی به اسناد بالادستی نیز اشاره کرد و همچنين گفت: اسناد بالادستی و همچنين نقشه راهی داریم که موظف به حرکت در امتداد این نقشه راه هستیم. ولي بايد توجه داشت به مزیت‌های نسبی شهرستان بابلسر و همچنين استان مازندران نیز توجه خواهیم کرد.
دکتر یحیی طالبی رستمی سرپرست سابق دانشگاه مازندران نیز اظهار داشت: از مدت کوتاهی که به‌عنوان سرپرست دانشگاه منصوب شدم، کوشیدم در مسیر توسعه در تمامی ابعاد گام برداشته و همچنين نسبت به ایجاد بسترها و همچنين تقویت شاخص‌های ارتقای سطح دانشگاه، با همکاری معاونان دانشگاه و همچنين سایر همکاران دانشگاهی، از هیچ کوششی فروگذار نکنم.
 وی در ادامه گزارشی از فعالیت‌های انجام‌گرفته شده در زمان مدیریت ارائه کرد.
سپس حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد رحیمیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران بابیان اینکه امروز را، باید یک روز شاخص و همچنين به‌یادماندنی در پرونده تاریخ دانشگاه مازندران منظور کرد و همچنين دانشگاه مازندران درگذشته چنین روزهایی را نیز به خود دیده است، گفت: خوشا به حال آنان که وقتی دوره مسئولیت‌شان به پایان می‌رسد، در پیشگاه خداوند روسفید خواهند بود و همچنين کارنامه خوبی از خود بر جای گذاشته‌اند.
وی ادامه داد: هر یک از ما موظفیم بحث‌های سلیقه‌ای را کنار بگذاریم و همچنين باوجود تمامی معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين سختی‌ها در کنار هم قرار بگیریم، دست‌به‌دست هم دهیم و همچنين به دکتر نوذری یاری رسانیم و همچنين از همه ظرفیت‌ها بهره بري و استفاده کرده و همچنين به اعتلای دانشگاه مازندران کمک کنیم.
حجت‌الاسلام رحیمیان با اشاره به آیه‌ای از سوره آل‌عمران بیان کرد: خداوند متعال در این سوره می‌فرماید فلسفه این آمدورفت‌ها، این است که هر کس، در هر موقعیتی که هست، چگونه عمل می‌کند و همچنين پرونده خود را چگونه رقم می‌زند و همچنين می‌نویسد تا مشخص مي شود چه کسانی به آن هم حقیقت واقعی رسیده‌اند چراکه باید مراقب بود تا درست عمل نمود تا از این آزمون، سربلند بیرون آمد.
وی در پایان سخنانش با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری که برای چهل سال شمسي بعدی ما ترسیم‌شده است، خاطرنشان کرد: انشاالله بتوانیم رسالت عظیم خود را به‌درستی، به انجام رسانده و همچنين قادر باشیم پاسخ خوبی به خون‌ها، ایثارگری‌ها و همچنين تلاش‌های ۳۰۰ هزار شهید گلگون‌کفن بدهیم و همچنين به وعده‌هایی که به شهدا دادیم، به‌درستی عمل کنیم.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷

آیین تکریم و همچنين معارفه سرپرست دانشگاه مازندران برگزار شد در تاریخ ۲۹ March 1398 | 7:23 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *