از اهرم‌های فشار خود برای توقف یا کاهش فشار آمریکا بهره بري و استفاده می‌کنیم – شریف

از اهرم‌های فشار خود برای توقف یا کاهش فشار آمریکا بهره بري و استفاده می‌کنیم – شریف

به نقل از شریف: از اهرم‌های فشار خود برای توقف یا کاهش فشار آمریکا بهره بري و استفاده می‌کنیم

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز (چهارشنبه) در دیداری ۳ ساعته با هزاران فرد يا شخص از استادان و همچنين اعضای هیأت های علمی دانشگاهها با تمجید از پیشرفت‌های حقیقی دانشگاهها و همچنين مراکز علمی، پیشرفت پر شتاب و همچنين جهش علمی را برای رسیدن ایران اسلامی به آخر، ضروری خواندند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به هوشیاری ایران در مقابل فریب امریکا برای پیشبرد «تاکتیک مذاکره در سایه راهبرد فشار» تأکید کردند: روز قدس امسال از هر سال شمسي مهمتر است چرا که امریکا و همچنين برخی دنباله هایش با «معامله قرن» به‌دنبال به فراموشی سپردن پيشامد جديد فلسطین در جهان خواهند بود که البته ناکام خواهند ماند.
ایشان، روز قدس امسال را از هر سال شمسي دیگر مهمتر دانستند و همچنين گفتند: دلیل این اهمیت مضاعف، اقدامات خیانت‌بار امریکا و همچنين دنباله های آن هم در منطقه، برای جا انداختن معامله قرن است.
حضرت آیت الله خامنه ای تفاوت شرایط کنونی قضیه فلسطین را با قبل، در ادبیات و همچنين لحن صریح امریکا و همچنين دنباله هایش برای حذف موضوع فلسطین دانستند و همچنين افزودند: بنابراین راهپیمایی روز قدس که دفاع از فلسطین به‌وسیله حضور مردمی است، امسال مهمتر است.
ایشان تأکید کردند: دفاع از فلسطین یک پيشامد جديد صرفاً اسلامی نیست بلکه وجدانی و همچنين انسانی هم است و همچنين البته برای مسلمانان وجه شرعی و همچنين دینی هم دارد.
رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنانشان با اشاره به جایگاه برجسته و همچنين ممتاز اساتید، دانشمندان، مهندسين و متخصصين و همچنين کارشناسان، سخنان شماری از اساتید و همچنين محققان در این دیدار را واقعاً قابل بهره بري و استفاده و همچنين خوب خواندند و همچنين گفتند: حرکت علمی و همچنين پیشرفتهای دانشگاهها در دهه های اخیر به معنی واقعی کلمه چشمگیر و همچنين برجسته است ولي بايد توجه داشت جریانی با سرمنشأ خارجی و همچنين با امتداد داخلی سعی دارد با بی‌ارزش نشان دادن و همچنين یا کوچک شمردن حرکت علمی کشور و همچنين پیشرفتهای به‌دست آمده، شهروندان و مردم شهر و همچنين جوانان را ناامید کند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر نهاد یافته بودن این جریان افزودند: یک نمونه از این جریان، «پروژه ۲۰۴۰ دانشگاه استنفورد برای ایران» است که هدف آن هم، زیر سؤال بردن پیشرفتهای علمی و همچنين دانشگاهی است و همچنين متأسفانه عده ای هم در داخل در حرکتی مرکب از خباثت و همچنين خیانت با آنها هم‌صدایی می کنند.
رهبر انقلاب اسلامی با استناد به نقل از های مراکز رتبه بندی بین المللی درخصوص ارتقای جایگاه دانشگاههای کشور خاطرنشان کردند: ایران اکنون ۱۴ میلیون دانش آموخته دانشگاهی دارد و همچنين بیش از پنج قسمت و بخش از جمعیت کشور دانشجو خواهند بود که این بررسي ها نشان دهنده پیشرفت در دانشگاهها است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به برخی اقدامات و همچنين تبلیغاتِ جریانی که به دنبال کم سواد نشان دادن نخبگان و همچنين اساتید ایرانی است، گفتند: در صورتي که دانشگاهها و همچنين محققان و همچنين اساتید ما کم عمق خواهند بود، پس پیشرفتهای خیره کننده در نانو، علوم هسته ای و همچنين غنی سازی بیست قسمت و بخش، و همچنين سلولهای بنیادی را چه کسانی انجام داده اند؟
ایشان افزودند: پیشرفتهای علمی کشور به گونه ای است که اشخاص به ظاهر غیرسیاسی ولی با باطن سیاسی نیز مجبور به اعتراف به این پیشرفتها شده اند.
رهبر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کردند: این پیشرفتها در دانشگاههایی به دست آمده است که مبنا و همچنين اساس ایجاد آنها برای وابسته کردن کشور بود ولي بايد توجه داشت اکنون همین دانشگاهها، با طی مسیر ناهموار و همچنين عبور از مزاحمت های گوناگون در مسیر خود، پرچم استقلال و همچنين پیشرفت علمی را به اهتزاز در آورده اند.
ایشان با تأکید بر اینکه ما به این حد از پیشرفت علمی به هیچ وجه راضی نیستم و همچنين تا رسیدن به نقطه مطلوب و همچنين شایسته فاصله زیادی داریم، گفتند: باید در گام دوم به نقطه آخر برسیم.
رهبر انقلاب اسلامی جبران عقب ماندگی تاریخی کشور از لحاظ علمی را نیازمند حرکت جهشی دانستند و همچنين خاطرنشان کردند: البته این حرکت پررنج و همچنين پر زحمت است ولي بايد توجه داشت در نهایت شیرین است.
حضرت آیت الله خامنه ای تمجید از دانشگاهها و همچنين پیشرفت های علمی را به معنای نادیده گرفتن معظلات و مسائل و مشکلات، عیب ها و همچنين نقایص در دانشگاهها ندانستند و همچنين افزودند: در محیط های دانشگاهی در زمینه‌های علمی، فرهنگی، تربیتی و همچنين نحوه مدیریت ها مشکلاتی وجود دارد که شامل آنها «کیفیت تحصیل در برخی رشته ها» و همچنين «برخی مدارک تحصیلی» است که عمق علمی در آنها لحاظ نشده است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه به وظیفه مهم دانشگاهها در قبال جامعه یعنی «مواجهه با مسائل اجتماعی و همچنين تلاش برای یافتن راه‌حلهای آن هم» پرداختند و همچنين گفتند: دانشگاه نباید از مسائل شهروندان و مردم شهر و همچنين جامعه منفک و همچنين منزوی باشد، بنابراین اساتید و همچنين جامعه دانشگاهیان با ایجاد ساز و همچنين کار مناسب بکوشند دانشگاه را درگیر مسائل اجتماعی کنند، البته دستگاههای متنوع و گوناگون و مختلف نیز وظیفه دارند از دانشگاهها کمک و همچنين راهنمایی بخواهند.
پيشامد جديد «آسیب‌های اجتماعی» نمونه‌ای بود که رهبر انقلاب اسلامی دانشگاهیان را به نقش‌آفرینی برای یافتن راه‌حل آن هم دعوت کردند.
ایشان جدا شدن اساتید از مسائل شهروندان و مردم شهر و همچنين جامعه را موجب گرفتار شدن جامعه دانشگاهی به آسیبهای مشابه محیطهای روشنفکری دانستند و همچنين افزودند: جریان روشنفکریِ نشأت گرفته از غرب از ابتدای شکل‌گیری در کنار شهروندان و مردم شهر نبود بلکه با نشستن در برج عاج از بالا به شهروندان و مردم شهر و همچنين مسائل آنان نگاه می‌کرد و همچنين اهل خطر و همچنين اقدام نیز نبود، همچنانکه در جریان انقلاب عظیم اسلامی، روشنفکران یا در صفوف آخر بودند و همچنين یا تا آخر کار نیز به شهروندان و مردم شهر ملحق نشدند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، شرط اساسی برای پیشرفت علمی کشور را وجود «امید» برشمردند و همچنين با هشدار در خصوص وجود جریانی در داخل و همچنين خارج که با خبرهاي جديد دروغ و همچنين تحلیلهای مغرضانه به دنبال دمیدن روح ناامیدی و همچنين ناديده گرفتن دستاوردهای پر افتخار علمیِ ایران است، افزودند: «جریان یأس‌آفرین» به‌دنبال آن هم است که دانشجویان نخبه را بی‌انگیزه یا ترغیب به خروج از کشور کند و همچنين استادان را نیز که میانداران مسائل دانشگاه خواهند بود، از پیشرفت علمی مأیوس کند.
ایشان پیشرفت‌های علمی ایران را موجب نگرانی قدرتهای استعمارگر و همچنين سلطه‌گر دانستند و همچنين گفتند: شتاب پیشرفت علمی کشور، ادعای ما نیست بلکه مراکز علم‌سنجی دنیا اعلام کردند که شتاب پیشرفت علمی ایران ۱۳ برابر متوسط دنیا است و همچنين در برخی علوم، ایران در رتبه‌های برتر جهانی قرار دارد.
رهبر انقلاب اسلامی، با تأکید بر ضرورت آگاهی دانشگاهیان از موفقیت‌های عظیم علمی کشور افزودند: گشت‌وگذار علمی و همچنين دیدن پیشرفتهای علمی کشور باید در برنامه جذاب و جالب و خوب اساتید و همچنين دانشجویان قرار بگیرد تا با آگاهی از این توانایی‌ها و همچنين چگونگی دستیابی به آنها، امید ایجاد مي شود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای اساتید دانشگاهها را به دمیدن روح امید در دانشجویان توصیه مؤکد کردند و همچنين گفتند: دشمن و همچنين جریانی در داخل به دنبال ایجاد یأس است. در مقابل این جریان خائن و همچنين خبیث بایستید و همچنين امید ایجاد کنید.
رهبر انقلاب «علم نافع» را ضرورتی جدی خواندند و همچنين تأکید کردند: به علمی نیاز داریم که بتواند معظلات و مسائل و مشکلات کشور را حل کند و همچنين با شناسایی نقاط کور بخشهای متنوع و گوناگون و مختلف، برای مواجهه با آنها راه حل علمی ارائه کند.
ایشان با اشاره به بیماری های مزمن اقتصادی شامل «بهره وری پایین»، «اسراف بسیار خسارت‌بار در مصرف انرژی»، «نفتی بودن و همچنين دولتی بودن اقتصاد»، «معظلات و مسائل و مشکلات نظام مالیاتی» و همچنين «ساختار بودجه» افزودند: دانشگاهها در پرتو علم نافع و همچنين ایجاد ساز و همچنين کار مناسب به تأمل در راه‌حلهای اینگونه معظلات و مسائل و مشکلات بپردازند.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: «جستجوی راههای علمی برای شکستن تحریمها» و همچنين «تحقق رونق تولید» از دیگر مسائلی است که استادان دانشگاهها باید با اراده محکم به آنها وارد شدن کنند.
ایشان با ابراز خرسندی از اقدام وزارت صنعت در اعلام فهرست معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين نیازهای این قسمت و بخش خاطرنشان کردند: اکنون نوبت وزارت علوم و همچنين دانشگاههاست که برای حل این مسائل وارد میدان شوند.
رهبر انقلاب اسلامی تحقیقات عمیق و همچنين بلندمدت را بُعد دیگری از علم نافع خواندند و همچنين افزودند: استادان دانشگاهها و همچنين دانشمندان در کنار یافتن راه حلهای علمیِ معظلات و مسائل و مشکلات موجود، به تحقیقات عمیق و همچنين بنیانی نیز اقدام کنند چرا که این‌گونه پژوهش ها، بستر پیشرفت درازمدت کشور را فراهم می کند و همچنين باید به دانشمندان این فرصت و همچنين اجازه را داد که در کارهای علمی بلندپروازی کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه «پرداختن به علوم پایه» را بسیار مهم برشمردند و همچنين گفتند: اینگونه رشته ها زيرا و به درستي که دستاورد عینی و همچنين نقد ندارند، در میان دانشجویان با استقبال مناسب روبرو نیستند که وزارت علوم و همچنين وزارت آموزش و همچنين پرورش باید به‌گونه‌ای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنين اقدام کنند که گرایش به علوم پایه در میان جوانان بهتر و همچنين گرمتر مي شود.
ایشان با انتقاد از «کاهش بودجه های علمی و همچنين فرهنگی» در هنگام مواجه شدن دولتها با معظلات و مسائل و مشکلات مالی تأکید کردند: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است در علوم بنیادی و همچنين پایه، سرمایه گذاری مستمر و همچنين حرکت پیش‌دستانه داشته باشیم و همچنين راه دستیابی به حقایق کشف نشده در عالم را زمینه سازی و همچنين طی کنیم.
رهبر انقلاب اسلامی، «ارزیابی و همچنين رتبه بندی دانشگاهها» را ضروری خواندند و همچنين خطاب به «وزارت علوم، بهداشت، شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنين دستگاههای مدیریتی مرتبط» تأکید کردند: با تعیین معیارها و همچنين مزیت های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري، دانشگاهها را رتبه بندی ارزیابی کنید تا همچنين و علاوه بر ارتقای کیفی دانشگاهها، رقابت مثبتی میان آنها شکل بگیرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شمار زیاد اساتید انقلابی و همچنين متدین در دانشگاهها افزودند: این اساتید باید در داخل دانشگاهها جریان سازی کنند.
ایشان با انتقاد از فضای فرهنگی شماری از دانشگاهها که موجب تغییر رفتار و همچنين فرهنگ دانشجویان می مي شود، گفتند: استادان متدین و همچنين انقلابی کاری کنند که جریان فکری و همچنين فرهنگی آنها به جریان رایج دانشگاهها تبدیل مي شود.
رهبر انقلاب افزودند: البته این جریان سازی ربطی به امکانات امنیتی و همچنين انتظامی و همچنين اینگونه مسائل ندارد، بلکه کاری فرهنگی، فکری و همچنين انسانی است.
ایشان در همین زمینه پاسخگویی به سؤالات دانشجویان را قدمی مؤثر خواندند و همچنين افزودند: بهترین کسانی که می توانند به سؤالات مطرح در ذهن دانشجویان پاسخ های مستدل بدهند، اساتید انقلابی و همچنين متدین خواهند بود.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم «مقابله با ارتجاع، التقاط و همچنين انحراف در دانشگاهها» گفتند: امروز در برخی دانشگاهها جریان چپ مارکسیستی هم ابراز وجود می کند، آن هم هم در حالی که مظاهر اصلی این جریان یعنی شوروی سابق «در زیر بار و همچنين فشار حقایق عالم» فروریخته و همچنين از بین رفته است.
ایشان افزودند: البته این جریان، زیاد جدی نیست و همچنين از عمق حرف ها و همچنين مواضعش معلوم است که آن هم چپ امریکایی است یعنی ظاهری چپ دارد و همچنين باطنی غربی و همچنين امریکایی.
رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از فعالیتهای کم فرهنگی در دانشگاهها خاطرنشان کردند: هدف دانشگاه صرفاً علم آموزی نیست، بلکه ساختن انسانی والا و همچنين مجهز به سلاح علم است، بنابراین باید همراه با علم، «اخلاق و همچنين سبک زندگی» نیز به دانشجو ارائه مي شود و همچنين دانشگاهها به محل تربیت جوانان «مؤمن، انقلابی، َ پاکدامن، دلبسته به کشور و همچنين مستعد خدمت به شهروندان و مردم شهر» تبدیل شوند.
رهبر انقلاب اسلامی در قسمت و بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به جنجال رسانه های خارجی در مورد مذاکره گفتند: مقصود آنها از اینکه می گویند ایران باید به میز مذاکره بازگردد، مذاکره با امریکا است زیرا ما با دیگر کشورها مشکلی نداریم و همچنين با اروپایی ها و همچنين دیگران مذاکره می کنیم.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه پيشامد جديد اصلی در مذاکرات، تعیین موضوع مذاکره است، افزودند: ما در مورد هر موضوعی مذاکره نمی کنیم و همچنين «موضوعات ناموسی و همچنين اساسی انقلاب» همچون قدرت دفاعی کشور نمی توانند موضوع مذاکره باشند.
ایشان با اشاره به اینکه مذاکره به معنای معامله و همچنين کوتاه آمدن در برخی موارد است، خاطرنشان کردند: موضوعاتی همچون مسائل دفاعی، قابل مذاکره نیست. مذاکره در این مسائل دو کلمه خواهد بود، طرف مقابل می گوید ما این موارد را خواستاریم و همچنين ما هم می گوییم «نه» و همچنين تمام می‌مي شود.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید مجدد بر اینکه جمهوری اسلامی ایران مطلقاً با امریکا مذاکره نخواهد کرد، گفتند: همانطور که قبلاً هم نقل شده، مذاکره نکردن با امریکا به این علت است که اولاً هیچ فایده ای ندارد و همچنين ثانیاً ضرر هم دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای به تبیین رفتار امریکایی‌ها برای رسیدن به مقاصد زورگویانه خود در قبال دولتها و همچنين کشور پرداختند و همچنين افزودند: آمریکایی‌ها معمولاً برای رسیدن به اهداف خود یک راهبرد دارند و همچنين یک تاکتیک. راهبرد آنها «فشار» با هدف خسته کردن طرف مقابل است و همچنين سپس از «مذاکره» به عنوان مکمل فشار بهره بري و استفاده می کنند تا به خواسته خود برسند.
ایشان تأکید کردند: این مذاکره در واقع مذاکره نیست بلکه وسیله ای برای چیدن محصول فشارها است و همچنين نشستن پشت میز مذاکره با امریکایی‌ها یعنی نقد کردن آن هم مواردی که با فشار زمینه تحقق آن هم را فراهم کرده اند.
رهبر انقلاب اسلامی تنها راه مقابله با این ترفند را بهره بري و استفاده از اهرم های فشار در مقابل امریکایی‌ها دانستند و همچنين افزودند: در صورتي که از اهرم ها و همچنين ابزارهای فشار به درستی بهره بري و استفاده مي شود، فشار امریکایی‌ها یا کم و همچنين یا متوقف خواهد شد، ولي بايد توجه داشت در صورتي که فریب «دعوت به مذاکره» امریکایی‌ها خورده مي شود و همچنين از اهرم‌های فشار بهره بري و استفاده نشود، نتیجه، لغزیدن و همچنين باخت قطعی است.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در مقابل فشارهای امریکا، ابزارهای فشار مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را در اختیار دارد، گفتند: این ابزارها علي رغم آنچه که آنها تبلیغ می کنند، نظامی نیست البته در صورتي که زمانی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري باشد، آن هم ابزارها نیز وجود دارد.
ایشان یک نمونه از اهرم های فشار جمهوری اسلامی را بیانیه اخیر شورای‌عالی امنیت ملی کشور برای کاهش برخی تعهدات هسته ای ایران برشمردند و همچنين خاطرنشان کردند: تصمیم اخیر شورای‌عالی امنیت ملی، تصمیم درستی بود زیرا در صورتي که از اهرم فشار به موقع بهره بري و استفاده نشود، طرف مقابل زيرا و به درستي که می داند با هزینه و همچنين ضرری مواجه نمی مي شود، موضوع را بدون هیچ عجله ای ادامه خواهد داد ولي بايد توجه داشت در صورتي که از ابزار فشار بهره بري و استفاده مي شود، به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن خواهد افتاد تا کاری انجام دهد.
رهبر انقلاب اسلامی توانایی های علمی و همچنين فناوری کشور در زمینه هسته ای را یکی از اهرم های مؤثر فشار دانستند و همچنين تأکید کردند: با وجود توانایی های بالای علمی در زمینه هسته ای، ما مطلقاً به دنبال سلاح هسته ای نیستم زیرا بر مبنای فقهی، دینی و همچنين شرعی، سلاح های کشتار جمعی اعم از هسته ای و همچنين شیمیایی را حرام می دانیم.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ما حتی تولید سلاح کشتار جمعی را صرفاً با هدف انبار کردن نیز کاری غلط غیرمنطقی و همچنين غیرعقلایی می دانیم زیرا خرج و همچنين هزینه فراوانی به کشور تحمیل می مي شود ولي بايد توجه داشت بهره بري و استفاده ای هم نمی مي شود.
ایشان خاطرنشان کردند: بنابراین ما از لحاظ مبنایی با تولید سلاح کشتار جمعی مخالفیم ولي بايد توجه داشت به غنی سازی هسته ای نیازمندیم زیرا آن هم را نیاز آینده کشور می دانیم و همچنين در صورتي که امروز توانایی های خود را در این زمینه افزایش ندهیم، ده سال شمسي دیگر باید از صفر شروع کنیم.
رهبر انقلاب اسلامی اهرم‌های فشار جمهوری اسلامی را ابزارهایی برای متوقف کردن طرف مقابل دانستند و همچنين گفتند: خوشبختانه امروز همه مسئولین کشور اعم از مسئولان اجرایی و همچنين دیپلماسی و همچنين سیاسی بر موضوع عدم مذاکره با امریکا متفق خواهند بود و همچنين مذاکره با امریکایی‌ها مطلقاً توصیه نمی مي شود.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: حکومت قبلی امریکا نیز رفتارش با حکومت فعلی تفاوت جوهری نداشت، البته ظاهرش فرق می کرد ولي بايد توجه داشت باطنشان یکی بود.
ایشان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی قطعاً فریب ترفند امریکاییها را در زمینه مذاکره، نخواهد خورد، افزودند: اهرم فشاری که فعلاً بهره بري و استفاده شده است، مصوبه اخیر شورایعالی امنیت ملی است ولي بايد توجه داشت همیشه در این حد متوقف نخواهیم ماند و همچنين در برهه بعدی، در صورتي که مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري باشد، از اهرم های فشار دیگری بهره بري و استفاده خواهیم کرد.

در ابتدای این دیدار ۱۰ فرد يا شخص از اساتید و همچنين اعضای هیأت‌های علمی حدود دو ساعت به بیان مباحث و مطالب و همچنين دغدغه‌های خود پرداختند. آقایان:
– دکتر رسول جلیلی، دانشیار دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف
– دکتر محمدرضا حسنی آهنگر، دکترای مهندسی کامپیوتر و همچنين دانشیار دانشگاه امام و پيشوا حسین (ع)
– دکتر سعید مرید، دکترای مدیریت منابع آب و همچنين استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس
– دکتر علی عبدالعالی، دکترای مهندسی برق و همچنين مخابرات ودانشیار دانشگاه علم و همچنين صنعت
– حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری، دکترای علوم و همچنين قرآن و همچنين دانشیار دانشگاه تهران
– دکتر نجفقلی حبیبی، دکترای فلسفه و همچنين حکمت اسلامی و همچنين دانشیار دانشگاه تهران
– دکتر محمدرضا مجیدی، دکترای علوم سیاسی و همچنين دانشیار دانشگاه تهران
– دکتر امیرعلی حمیدیه، فوق تخصص خون و همچنين سرطان و همچنين استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران
و همچنين خانم‌ها:
– دکتر سهیلا صادقی فسایی، دکترای جامعه شناسی ودانشیار دانشگاه تهران
– دکتر مریم بختیاری، دکترای روان شناسی بالینی ودانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
در سخنان خود بر این محورها تأکید کردند:
– ضرورت تولید اقتدار و قدرت ملی و همچنين اتخاذ راهکارهای عملیاتی برای تامین استقلال کشور در اینترنت
– لزوم رصد علمی و همچنين فناورانه فضای مجازی و همچنين بومی سازی این فناوری در کشور
– انتقاد از بی‌مهری به شورای عالی فضای مجازی و همچنين ضرورت تشکیل جلسات این شورا به‌صورت هفتگی
– اهمیت دستیابی به الگوی انقلابی و همچنين بومی برای مدیریت دانشگاه
– انتقاد از مقاله‌محوری بدون توجه به نیازهای کشور در دانشگاه
– لزوم هدایت رساله‌ها و همچنين پایان‌نامه‌های دانشگاهی برای حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور
– ضرورت توجه به اقدامات نرم و همچنين ملزومات فنی و همچنين اجتماعی برای اصلاح الگوی مصرف
– انتقاد از تبدیل دانشگاه به جولانگاه نزاع‌های سیاسی و همچنين برخی بی‌توجهی ها به شایستگی‌های علمی و همچنين اخلاقی مدیران در انتصاب‌ها
– انتقاد از یکسان نبودن فرصت‌ها در جذب متقاضیان هیئت علمی
– ضرورت نظارت بر طرح‌های پژوهشی و همچنين چگونگی هزینه بودجه آن هم
– انتقاد از عدم ارزیابی حرفه‌ای و همچنين دقیق از توانایی‌های اساتید
– انتقاد از مضر و همچنين بد مدیریت فرهنگی در دانشگاه‌ها و همچنين بی‌تفاوتی مسئولان نسبت به دغدغه‌های فرهنگی
– ضرورت توجه دانشگاه به مسائل واقعی کشور و همچنين راه‌اندازی زیست‌بوم‌های خلاق
– لزوم توجه به سرمایه‌های عظیم بالقوه و همچنين بالفعل فرهنگی کشور
– اهمیت تامین رفاه اجتماعی زنان به منظور حفظ شأن و همچنين ایفای نقش مادری و همچنين همسری در خانواده
– تاکید بر اینکه هدف برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های اقتصادی باید کاهش فاصله طبقاتی باشد و همچنين زندگی مسئولان باید الگویی از ساده زیستی و همچنين پرهیز از تجملات باشد
– لزوم افزایش بودجه پژوهشی به نسبت افزایش تولید ناخالص ملی
– اهمیت آزاداندیشی و همچنين انتقاد از برداشت سلیقه‌ای از اسلامی شدن دانشگاه‌ها
– توجه به همه ظرفیت‌ها در جهت حفظ منافع ملی و همچنين اجماع ملی برای آینده ایران
– تاکید بر بسیج همه اراده‌ها و همچنين توانایی‌های تخصصی ایرانیان برای تحقق گام دوم انقلاب
– ضرورت پرهیز از انفعال و همچنين خلق فرصت‌های نو در عرصه بین‌الملل و همچنين یارگیری مناسب برای مقابله با نظام سلطه
– لزوم تعریف سیاست آسیایی قوی با تاکید بر همسایگان
– اهمیت پرهیز از خام‌فروشی علم و همچنين لزوم تبدیل آن هم به فناوری و همچنين محصول
– لزوم حاکمیت مدیریت جهادی در دانشگاه‌ها و همچنين حمایت از نخبگان جوون

از اهرم‌های فشار خود برای توقف یا کاهش فشار آمریکا بهره بري و استفاده می‌کنیم در تاریخ ۹ March 1398 | 7:21 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *