الزامات و همچنين راههای وارد شدن نسل جوون گروه و حزب‌اللهی به مدیریت کشور – شریف

به نقل از شریف: الزامات و همچنين راههای وارد شدن نسل جوون گروه و حزب‌اللهی به مدیریت کشور

دیدار ۳ ساعته هزاران فرد يا شخص از دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، نمایندگان تشکلهای «علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و همچنين صنفی دانشجویان» حدود دو ساعت به بیان دغدغه‌ها و همچنين دیدگاههای خود در مورد مسائل متنوع و گوناگون و مختلف روز پرداختند و همچنين حضرت آیت الله خامنه‌ای نیز موارد و نکات مهمی در مورد مسائل مطرح شده و همچنين نیز موضوع راهبردی «چگونگی وارد شدن جوانان به میدان و همچنين شتاب یافتن حرکت عمومی کشور برای تحقق چشم انداز روشن انقلاب اسلامی» بیان کردند.
به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود دانشجویان و همچنين جوانان را به بهره گیری از فرصت کم‌نظیر ماه تبريک و مبارک رمضان برای تقویت ارتباط و رابطه با خداوند متعال توصیه کردند و همچنين گفتند: این فرصت مغتنم انس با قرآن و همچنين نماز و همچنين دعا را به یک عادت نیکو و همچنين ماندگار تبدیل کنید.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه، جلسه دانشجویی امروز را جلسه‌ای پر نشاط، و همچنين روحیه جوانی و همچنين سرزندگی را موجب پیشرفت و همچنين بهره بري و استفاده از فرصتها در کشور برشمردند و همچنين افزودند: در مطالبتان غالباً دردها و همچنين نگرانی‌ها را بیان کردید، من نیز با بیان نگرانی‌ها و همچنين اشکالها کاملاً موافقم ولی توجه داشته باشید اگرچه روحیه نشاط و همچنين طلبکاری خیلی خوب است ولي بايد توجه داشت در بیان تعابیر و همچنين انتقادها باید دقت کنید چرا که بی‌دقتی در بیان، همچنين و علاوه بر مؤاخذه خدایی، آثار نامطلوب دیگری خواهد داشت.
رهبر انقلاب اسلامی سپس با اشاره به چند مورد از مباحث و مطالب دانشجویان و همچنين در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه «آیا اشکالات و همچنين کمبودهای کنونی ناشی از اشکال ساختار است یا ضعف کارگزاران» گفتند: ساختار قانون اساسی ساختار خوبی است و همچنين اشکالی ندارد، البته در همه کشورها شامل در کشور ما ساختارها در طول زمان تکمیل و همچنين نواقص و همچنين خلأهای آنها برطرف می‌مي شود، مثل اینکه در قبل مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود نداشت ولي بايد توجه داشت امروز وجود دارد.
ایشان در خصوص ایده «نظام پارلمانی» خاطرنشان کردند: این مسائل را در مجمع بازنگری قانون اساسی به تفصیل بحث کردیم و همچنين به این نتیجه امروز رسیدیم، چرا که معظلات و مسائل و مشکلات نظام پارلمانی برای کشور بیش از معظلات و مسائل و مشکلات نظام ریاستی است.
رهبر انقلاب در جمع‌بندیِ پاسخ به این سؤال تأکید کردند: در ساختار مشکلی وجود ندارد البته امکان کم و همچنين زیاد کردن آن هم وجود دارد، ولي بايد توجه داشت کارگزاران، اشکالها، کوتاهی‌ها، ناتوانی‌ها و همچنين سلایق گوناگونی دارند که نتیجه آن هم این کمبودها می‌مي شود. البته اشتباههای ما مسئولان مانند اشخاص عادی نیست و همچنين شکافهای بزرگی در متن جامعه ایجاد می‌کند.
نقطه بعدی که حضرت آیت الله خامنه‌ای به آن هم پرداختند، انتقاد یکی از دانشجویان از روند نامناسب خصوصی‌سازی‌ها و همچنين درخواست توقف آن هم بود.
ایشان با اشاره به خطاهای پهناور و بزرگ انجام‌شده در زمینه خصوصی‌سازی، گفتند: بنده در این خصوص مکرراً تذکراتی داده‌ام که در برخی موارد منجر به اصلاح یا توقف کار نیز شده است، ولي بايد توجه داشت اصل خصوصی‌سازی نیاز مبرم اقتصاد و همچنين کشور ما استو نباید جلوی آن هم گرفته مي شود، بلکه باید جلوی لغزشها و همچنين خطاها در خصوصی‌سازی گرفته مي شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به یکی دیگر از مباحث و مطالب مطرح شده در این جلسه، تأکید کردند: من همواره جریان جوون انقلابی را تأیید کرده و همچنين می‌کنم، البته این به معنای تأیید یک کار خلاف یا غلط نیست که ممکن است از تعدادی جوون انقلابی سر بزند. بنابراین من خطا را تأیید نمی‌کنم ولي بايد توجه داشت جوون انقلابی را حتماً تأیید می‌کنم و همچنين در صورتي که چیزی غیر از این نقل شد، حتماً آن هم را قبول و همچنين باور نکنید.
«اقدام برخی‌ها در نسبت دادن تصویب برجام به رهبری» سؤال دیگر یکی از دانشجویان بود که رهبر انقلاب اسلامی در مورد آن هم گفتند: تو البته چشم و همچنين هوش دارید و همچنين همه چیز را می‌فهمید. در آن هم نامه‌ای که در مورد برجام به مسئولان نوشتم مشخص است که تصویب باید چگونه باشد. در آن هم نامه شرایطی ذکر شده که در آن هم صورت، تصویب می‌مي شود.
ایشان افزودند: البته در صورتي که آن هم شرایط و همچنين خصوصیات اجرا و همچنين اعمال نشد، وظیفه رهبری این نیست که وسط بیاید و همچنين بگوید برجام نباید اجرا مي شود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: این بحث که وظیفه رهبری در اینگونه مواقع اجرایی چیست، مقوله‌ای است، ولي بايد توجه داشت معتقدم در زمینه‌های اجرایی نباید رهبری وارد میدان مي شود و همچنين کاری را اجرا کند یا جلوی آن هم را بگیرد، مگر در مواردی که به حرکت کلی انقلاب ارتباط پیدا می‌کند که در آنجا وارد می‌شویم.
ایشان خاطرنشان کردند: من به برجام به آن هم صورتی که عمل و همچنين بررسي کننده و پروهشگر شد، خیلی اعتقادی نداشتم و همچنين بارها نیز به خود مسئولان این کار شامل به آقای رئیس‌جمهور و همچنين وزیر محترم مسائل خارجه این مطلب را گفتیم و همچنين موارد زیادی را به آنها تذکر دادیم.
رهبر انقلاب اسلامی یک توصیه‌ی روشی نیز در مورد نحوه بیان انتقادها به دانشجویان داشتند و همچنين گفتند: بعضی دوستان انتقادهایی کردند که خوب و همچنين بسیاری از آنها نیز بجاست، ولي بايد توجه داشت لحن انتقاد را تند نکنید، در بیان انتقادها نقطه‌ضعف به طرف مقابل ندهید و همچنين جوری حرف نزنید که بتوانند تو را در مراجع قضایی محکوم کنند و همچنين از افراط و همچنين تفریط در بیان، و همچنين نفی قاطع یک مجموعه بپرهیزید. تو فرزندان من هستید تلاش کنید صحبت‌تان درست بیان مي شود.
حضرت آیت الله خامنه ای سپس به برخی اقدامات و همچنين فعالیت‌های مجموعه های دانشجویی در عرصه‌های داخلی، منطقه ای و همچنين بین المللی، بخصوص در یک سال شمسي قبل اشاره کردند و همچنين افزودند: حمایت های مجموعه‌های دانشجویی از کارگران و همچنين وارد شدن به نحوه واگذاریها در مجتمع کشت و همچنين صنعت نیشکر هفت تپه و همچنين ماشین سازی تبریز و همچنين یا مطالبه از سه قوه و همچنين مجمع تشخیص مصلحت نظام در برخی موضوع‌ها و همچنين همچنین برگزاری تجمع‌ها در حمایت از شهروندان و مردم شهر یمن و همچنين موضع‌گیری در مورد حوادث نیوزیلند و همچنين نیجریه اقدامات خوبی بود که انجام گرفت.
ایشان در عین حال مجموعه های دانشجویی را به رعایت متانت و همچنين عقلانیت، در کنار نشان دادن اقتدار روحی و همچنين معنوی توصیه مؤکد کردند و همچنين گفتند: در اجتماعات و همچنين مطالبه گری ها، سخن منطقی تأثیرگذار خواهد بود و همچنين من ضمن تأیید اینگونه حرکت ها بر استمرار آنها تأکید دارم.
رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری توصیه های قبلی خود به مجموعه های دانشجویی در خصوص نهضت کتابخوانی و همچنين لزوم مطالعه مستمر، خاطرنشان کردند: متأسفانه این حرکت، روال مطلوبی ندارد و همچنين مجموعه های دانشجویی و همچنين هیأت های اندیشه‌ورز آنها باید نسبت به طراحی برنامه جذاب و جالب و خوب های مطالعاتی برای دانشجویان، اقدام کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای در مقدمه بحث اصلی خود با اشاره به بیانیه گام دوم افزودند: این بیانیه یک ترسیم کلی از قبل، حال و همچنين آینده انقلاب اسلامی است که در آن هم چهار نقطه اصلی و همچنين کلیدی وجود دارد: ۱- عظمت وقوع و همچنين ماندگاری انقلاب اسلامی ۲- عظمت کارکرد انقلاب اسلامی تا به امروز ۳- عظمت چشم اندازی که انقلاب اسلامی باید به آن هم برسد و همچنين ۴- عظمت نقش نیروی جوون متعهد در مسیر پیش رو.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه انقلاب در چهل سال شمسي قبل در عرصه های گوناگون بشری و همچنين ملی شامل سیاسی، اجتماعی، علمی، عدالت و همچنين آزادی، کارکرد برجسته و همچنين ممتازی داشته است، خاطرنشان کردند: اکنون ما نیازمند یک حرکت عمومیِ منضبط، پرسرعت و همچنين همراه با پیشرفتِ محسوس و همچنين با محوریت جوون متعهد و همچنين گروه و حزب اللهی، به سمت چشم انداز و همچنين اهداف بلند انقلاب اسلامی هستیم تا حضور تأثیرگذار جوانان در نظام مدیریتی کشور تحول به‌وجود آورد.
رهبر انقلاب اسلامی بعد از تشریح چهار نقطه اصلی بیانیه گام دوم و همچنين تبیین اهمیت فوق العاده ایجاد یک حرکت عمومی برای رسیدن به چشم انداز روشن انقلاب به طرح یک سؤال اساسی پرداختند: جوانان چگونه و همچنين در چه فرایندی می توانند به این حرکت عمومی وارد شدن و همچنين در آن هم نقش‌آفرینی کنند؟
ایشان در مقدمه پاسخ به این سؤال گفتند: هر حرکت عمومی منضبط، صحیح و همچنين عقلانی به چهار عنصر نیاز دارد: «شناخت واقعی از صحنه»، «جهت گیری مشخص»، «برخورداری از عامل یا عوامل امیدبخش» و همچنين «اتخاذ راهکارهای عملی برای هدایت این حرکت عمومی».
حضرت آیت الله خامنه ای در بحث «نیاز هر حرکت عمومی به شناخت صحیح از صحنه» خاطرنشان کردند: کسانی که محور و همچنين محرک این حرکت خواهند بود، باید از عناصر موجود و همچنين درگیر در صحنه شناخت کافی داشته باشند و همچنين بدانند که «جمهوری اسلامی در چه وضعی است»، «فرصتها و همچنين تهدیدهایش چیست» و همچنين «دوستان و همچنين دشمنانشان چه کسانی خواهند بود».
رهبر انقلاب در زمینه دومین عنصر هر حرکت عمومی یعنی «جهت گیری مشخص» نیز افزودند: جهت گیری حرکت عمومی ملت ایران به سمت تشکیل جامعه اسلامی و همچنين در نهایت تمدن پیشرفته اسلامی است.
ایشان وجود نقطه روشن و همچنين امیدبخش را باعث پیشروی و همچنين استمرار هر حرکت عمومی خواندند و همچنين افزودند: ظرفیت های اثبات شده ملت ایران در شکل دهی و همچنين به سر انجام رساندن کارهای پهناور و بزرگ (که در پیروزی و همچنين استمرار انقلاب اسلامی ظهور کامل داشت)، مهمترین نقطه امید حرکت عمومی ملت ایران به سمت تحقق اهداف و همچنين چشم انداز روشن کشور است.
رهبر انقلاب وعده صادق و همچنين تخلف ناپذیر الهی در مورد نصرت یاری کنندگان دین خداوند تبارک و تعالي را نقطه امیدبخش دیگری برشمردند و همچنين افزودند: فرسودگی و همچنين انحطاط تردیدناپذیر تمدن غربی که البته بروز ملموس آن هم زمان‌بر خواهد بود، نقطه امید دیگری در روند حرکت عمومی ملت ایران است.
ایشان «ارائه راهکارهای عملی» را چهارمین عنصر هر حرکت عمومی خواندند و همچنين خاطرنشان کردند: تبیین این عناصر چهار گانه در انظار و افکار عمومی به ذهن فعال و همچنين زبان گویا نیاز دارد ولي بايد توجه داشت عنصر چهارم به برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی، هدایت، تمرکز، فعالیت لحظه به لحظه و همچنين پیگیری نیز نیاز دارد تا کاروان عظیم جامعه و همچنين به ویژه جوانان را به پیش ببرد.
رهبر انقلاب اسلامی از همین زاویه به بیان پاسخ سؤال اصلی بحث یعنی «چگونگی وارد شدن و همچنين نقش آفرینی جوانان در حرکت عظیم ملت ایران» پرداختند و همچنين تأکید کردند: برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنين ارائه راهکار برای هدایت حرکت عظیم ملت بر عهده جریانها و همچنين حلقه های میانی شامل تشکلهای دانشجویی است که غالباً مجموعه های جوون، خوشفکر و همچنين فعال خواهند بود و همچنين می توانند نقش و همچنين شأن محور بودن حرکت عمومی جامعه را به دست بگیرند.
ایشان در بیان نمونه هایی عینی برای وارد شدن و همچنين محوریت یافتن جوانان، به تشکیل کارگروههای فرهنگی در سراسر کشور شامل در مساجد اشاره کردند و همچنين افزودند: تعبیر آتش به اختیاری که قبلاً بیان شد، مرتبط به این گونه مجموعه ها است.
رهبر انقلاب با اشاره به تأثیرگذاری عمیق گروههای فرهنگی از اول انقلاب به تا حال خاطرنشان کردند: هر جا گروهی جوون با ذهن فعال و همچنين پویا شکل بگیرد، می تواند با تأثیرگذاری در محیط اطراف و همچنين دیگر مجموعه ها در «عزم و همچنين حرکت و همچنين بینایی و همچنين پیشرفت حرکت عمومی ملت» مؤثر باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای «تشکیل گروههای سیاسی» را از دیگر روشهای وارد شدن و همچنين حضور مؤثر جوانان در عرصه حرکت عمومی کشور دانستند و همچنين خاطرنشان کردند: «گروه و حزب بازی» بی برکت است ولي بايد توجه داشت تشکیل گروههای فعال سیاسی با هدف فهم کردن و همچنين تحلیل موضوع‌ها و همچنين حوادث سیاسی و همچنين انتقال این تحلیل به دیگران، می تواند تأثیری بسیار اساسی داشته باشد.
«تشکیل میزگردها و همچنين کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاهها» راهکار دیگر رهبر انقلاب برای حضور مؤثر جوانان در صحنه بود.
ایشان با ابراز ناخرسندی از کُندی این حرکت تأکید کردند: جوانان منتظر حرکت رئیس دانشگاه یا مسئولان دیگر نباشند، خودشان با مطالعه خوب و همچنين با حضور اشخاص دارای ذهن فعال و همچنين زبان گویا این میزگردها و همچنين کرسی های آزاد اندیشی را شکل دهند.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: در حال حاضر قسمت و بخش زیادی از دانشجویان در تشکلها فعال نیستند، ولي بايد توجه داشت در صورتي که این گونه فعالیتها انجام مي شود، قسمت و بخش بیشتری از دانشجویان به تشکلها و همچنين فعالیتهای دانشجویی راغب می شوند.
«تشکیل گروههای نهضتی در داخل دانشگاهها» و همچنين نیز «دعوت از دانشجویان کشورهای محور مقاومت برای بحث در مورد مسائل بین المللی و همچنين مسائل مهم جهان اسلام» پیشنهاد دیگر رهبر انقلاب به دانشجویان برای حضور و همچنين هدایت حرکت عمومی ملت در مسیر تحقق افق روشن کشور بود.
حضرت آیت الله خامنه ای «تشکیل گروههای علمی و همچنين همکاری با مراکز و همچنين شرکتهای دانش بنیان» را نیز شیوه ای مؤثر خواندند و همچنين افزودند: ارائه سرويس ها و خدمات شامل حضور گروههای جهادی در منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف راهکار بسیار مهم دیگری است که هر قدر تقویت و همچنين هدفدار مي شود می تواند میزان نقش آفرینی جوانان را در صحنه افزایش دهد.
«فعالیتهای اطلاعاتی مردمی» به مفهوم اطلاع رسانی صحیح در مورد مسائلی نظیر سوءاستفاده ها، قاچاق و همچنين مسائل مشابه و همچنين «حضور در مسائل اجتماعی صنوف متنوع و گوناگون و مختلف» دو روش دیگری بود که رهبر انقلاب در بحث چگونگی وارد شدن و همچنين تأثیرگذاری جوانان در عرصه حرکت عمومی کشور بیان کردند.
ایشان افزودند: البته همه این راهکارها باید با الهام از جهت گیری کلی کشور یعنی «رسیدن به جامعه اسلامی و همچنين تمدن پیشرفته اسلامی» صورت گیرد.
حضرت آیت الله خامنه ای در نوعی جمع بندی از این قسمت و بخش سخنانشان افزودند: این فعالیتها به وارد شدن نسل جوون متعهد به عرصه مدیریت کشور منجر خواهد شد و همچنين طبعاً هنگامی که جوانان متعهد و همچنين گروه و حزب اللهی به معنای حقیقی کلمه، جزو مدیران ارشد کشور شدند، حرکت عمومی شتاب و همچنين رونق بیشتری خواهد گرفت.
ایشان با بیان نقطه ای مهم گفتند: فعالیتهایی که با هدف وارد شدن و همچنين تأثیرگذاری جوانان در جریان عمومی کشور صورت می گیرد، نباید به کارها و همچنين اهداف علمی مجموعه های جوانان ضربه بزند، بلکه باید هر دو کار را با هم به پیش برد، چرا که می قدرت هم نخبه‌ی پیشتاز علمی بود و همچنين هم در گروههای جهادی یا نشریات و همچنين مجموعه های دانشجویی فعالیت کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای در مورد نشریات دانشجویی نیز گفتند: کسانی که در این نشریات فعال خواهند بود، می توانند با تشکیل مجموعه هایی، بعد از دوران دانشجویی نیز در عرصه نشر ادامه حرکت بدهند و همچنين مؤثر باشند.
ایشان با اشاره به انتظار جوانان و همچنين تشکلها برای دعوت شدن به فعالیت و همچنين تأثیرگذاری تأکید کردند: مجموعه های دانشجویی نباید منتظر دعوت باشند، باید هرکس و همچنين هر تشکلی در هر زمینه ای توانایی دارد، خودجوش و همچنين البته با فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين ذهن فعال و همچنين منضبط وارد عرصه مي شود و همچنين بدون توجه به معظلات و مسائل و مشکلات، تأثیرگذاری کند.
رهبر انقلاب خنثی شدن توطئه های نرم دشمنان را از نتایج مهم «عمل جوانان و همچنين تشکلهای دانشجویی به راهکارهای بیان شده» خواندند و همچنين خاطرنشان کردند: دشمن با هدف فلج کردن نسل جوون درصدد است آنان را به شهوات، مواد اعتياد آور و مخدر و همچنين برخی فعالیت های بیهوده در فضای مجازی مشغول و همچنين به نومیدی بکشاند ولي بايد توجه داشت با حرکات نشاط آور و همچنين امیدآفرین جوانان و همچنين مجموعه های دانشجویی، این توطئه نیز خنثی خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای عوامل مژده‌دهنده و همچنين امیدآفرین در کشور را بسیار بیشتر از عوامل مأیوس کننده خواندند و همچنين با اشاره به برخی مباحث و مطالب دانشجویان در این دیدار، به جوانان عزیز میهن تأکید کردند: حتی در صورتي که صد اشکال و همچنين ایراد در مسئولان یا عملکرد دستگاهها می بینید هرگز ناامید نشوید و همچنين با توکل به خداوند تبارک و تعالي، با معظلات و مسائل و مشکلات مبارزه و همچنين افق روشن آینده را بررسي کننده و پروهشگر کنید.
ایشان افزودند: تو جوانان اطمینان داشته باشید که زوال دشمنان بشریت یعنی تمدن منحط امریکایی و همچنين زوال اسرائیل را شاهد خواهید بود.

در ابتدای این دیدار ۱۱ فرد يا شخص از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، آقایان:
– محمد امین مهدی پور، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
– امین شریفی، نماینده هیأتهای دانشجویی و همچنين گروههای جهادی
– طه بیات، نماینده انجمنهای علمی دانشجویی وزارت بهداشت و همچنين درمان
– رضا باستانی، دانشجوی دکترای حقوق و همچنين نماینده بنیاد علمی نخبگان
– سعید شعبانیان، نماینده کانونهای فرهنگی دانشگاهها
– علیرضا شریفی، نماینده بسیج دانشجویی
– محمدحسین صبوری، دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی
– رضا پیوندی، نماینده نشریات دانشجویی
– پیام مرادی، دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل
و همچنين خانم‌ها:
– نرگس حسینی، نماینده دفتر تحکیم وحدت
– مرضیه افشارنیا، نماینده تشکلهای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی
به مدت دو ساعت دیدگاه‌ها و همچنين دغدغه‌های جامعه دانشجویی را بیان کردند.
مهمترین محورهای سخنان دانشجویان و همچنين نمایندگان تشکل‌های دانشجویی به این شرح است:
– انتقاد از بهره بري و استفاده نکردن مسئولان از ظرفیت های داخلی
– لزوم اصلاح نظام انتخاباتی با هدف تقویت احساس مشارکت شهروندان و مردم شهر و همچنين جلوگیری از آسیب هایی همچون هزینه های هنگفت در انتخابات
– انتقاد از اشرافی گری و همچنين نمایش تجمل آقازاده ها
– ضرورت بازتعریف هویت اجتماعی زنان و همچنين دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده انقلابی و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی برای بهره بري و استفاده از ظرفیت های اجتماعی آنان
– انتقاد از تبعیض میان دو نهاد آموزش عالی و همچنين آموزش و همچنين پرورش
– لزوم حمایت از جریانهای انقلابی در دانشگاه‌ها
– انتقاد از اجرای پنهانی سند ۲۰۳۰ در برخی مدارس
– اهمیت توجه به پژوهش و همچنين بهره بري و استفاده از جوانان مستعد در این حوزه
– انتقاد از برگزار نشدن جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی
– بهره بري و استفاده از ظرفیت جوانان برای تغییر سبک زندگیِ سلامت‌محور
– انتقاد از حضور نیافتن مسئولان در دانشگاه‌ها
– لزوم نگاه پيشامد جديد محور در دانشگاه و همچنين شناسایی معضلات همه قشرها و همچنين تلاش برای حل آنها
– انتقاد از کم توجهی مسئولان دانشگاه‌ها به تخصیص بودجه برای فعالیت های فرهنگی
– لزوم ترسیم نقشه جامع پژوهشی به منظور شناسایی معظلات و مسائل و مشکلات ساختاری قوه قضائیه
– تأکید بر شفافیت قضایی و همچنين علنی بودن دادرسی ها به منظور جلوگیری از فساد
– مطالبه توجه به شهریه سنگین، شفافیت و همچنين نظارت همه جانبه و همچنين بکارگیری مدیران مؤمن و همچنين انقلابی در دانشگاه آزاد
– تأکید بر تدبیر مسئولان برای حل معظلات و مسائل و مشکلات معیشتی و همچنين اقتصادی شهروندان و مردم شهر
– انتقاد از نحوه خصوصی سازی که منجر به لطمه به تولید ملی، نابرابری و همچنين تعمیق شکاف اقتصادی شده است
– لزوم اصلاح سازوکارهای دیپلماسی فرهنگی و همچنين انتقاد از رویکرد محافظه کارانه در این حوزه
– انتقاد از رویکرد منفعلانه در سیاست خارجی که منجر به ارائه تصویری غیرواقعی از نظام شده است
– نفی پیشنهاد انفعالی مذاکره با آمریکا از زبان برخی اشخاص مرعوب و همچنين سیاست زده
– انتقاد از برخورد نامناسب با مطالبات معلمان، کارگران و همچنين پرستاران
– تقبیح رشد آسانسوری برخی آقازاده ها و همچنين جوانان فرصت طلب و همچنين وابسته احزاب و همچنين باندها به بهانه جوون گرایی
– انتقاد از عدم شفافیت در بررسی عملکردها و همچنين لزوم پاسخگویی مسئولان ارشد بیت رهبری
– تأکید بر پرهیز از شرطی کردن جامعه در برابر تصمیم‌های آمریکا
– انتقاد از برخورد با نشریات دانشجویی و همچنين دادگاهی کردن و همچنين تقابل سلیقه ای با آنها
– انتقاد از عملکرد وزارت نفت در تحریم و همچنين وابستگی بودجه به نفت و همچنين خام فروشی
– انتقاد از کاهش ارزش پول ملی و همچنين کاهش اقتدار و قدرت خرید شهروندان و مردم شهر و همچنين نیز قرار دادن میلیاردها دلار ارز دولتی در اختیار عده ای خاص
– انتقاد از مسئولیت ناپذیری و همچنين فرافکنی تيم های سیاسی
– انتقاد از فرصت سوزی و همچنين معطل کردن مناسبات سیاسی به برجام

ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷

الزامات و همچنين راههای وارد شدن نسل جوون گروه و حزب‌اللهی به مدیریت کشور در تاریخ ۳ March 1398 | 10:19 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *