بازدید دست يار آموزشی وزارت علوم از حوزه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۸ – شریف

بازدید دست يار آموزشی وزارت علوم از حوزه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۸ – شریف

به نقل از شریف: بازدید دست يار آموزشی وزارت علوم از حوزه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۸

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر دست يار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری صبح روز پنج‌شنبه ۲۳ خردادماه با حضور در دانشگاه شهید عباسپور و همچنين دانشگاه علم و همچنين صنعت از حوزه‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد سال شمسي ۱۳۹۸ بازدید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران، دکتر شریعتی نیاسر در این بازدید ضمن بررسی کمیت و همچنين کیفیت برگزاری این آزمون در دو حوزه امتحانی، به گفت‌وگو با مسئولان برگزاری آزمون و همچنين دانشگاه‌های میزبان پرداخت.
وی ضمن تقدیر از نظم، هماهنگی و همچنين آرامش حاکم بر این رویداد، غیبت نزدیک به یک چهارم داوطلبان در آزمون و همچنين بالا رفتن میانگین سنی داوطلبان را از موارد و نکات قابل تأمل دانست که باید مورد بررسی و همچنين واکاوی دقیق تر قرار بگیرد.
دکتر شریعتی نیاسر همچنین خروج بخشی از داوطلبان پیش از پایان وقت قانونی آزمون را در کنار رصد آمارهایی که نشان از بیشتر بودن ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها نسبت به میزان متقاضیان وارد شدن به دانشگاه در بسیاری از رشته‌ها دارند، دغدغه‌ای جدی دانست که بازنگری در شیوه پذیرش دانشجو و همچنين خروج از قالب کنونی کنکور را ضروری می‌سازد.
گفتنی است آزمون کارشناسی ارشد سال شمسي ۱۳۹۸ در ۶ تيم آموزشی و همچنين در ۱۳۱ کدرشته برای کلیه دانشگاه‌های دولتی و همچنين غیردولتی با حضور ۶۱۴هزار و همچنين ۸۸۳ داوطلب در روزهای ۲۳ و همچنين ۲۴ خردادماه برگزار می‌مي شود.

ل.م۵۴/ع.ع۵۷

بازدید دست يار آموزشی وزارت علوم از حوزه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۸ در تاریخ ۲۳ March 1398 | 6:14 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *