بین‌المللی‌سازی علم و همچنين فناوری؛ هدفی اساسی در مسیر رشد علم و همچنين فناوری در کشور – شریف

بین‌المللی‌سازی علم و همچنين فناوری؛ هدفی اساسی در مسیر رشد علم و همچنين فناوری در کشور – شریف

به نقل از شریف: بین‌المللی‌سازی علم و همچنين فناوری؛ هدفی اساسی در مسیر رشد علم و همچنين فناوری در کشور

دکتر حسین سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری‌های علمی در افتتاحیه اولین مجمع بین‌المللی نوآوری آسیا و همچنين اقیانوسیه، بین‌المللی‌سازی علم و همچنين فناوری را از اهداف اساسی در مسیر رشد علم و همچنين فناوری در کشور دانست.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالارآملی در این مجمع که امروز (سه‌شنبه) در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، با اشاره به اهمیت و همچنين ضرورت تغییر رویکرد اقتصادی ایران از اقتصاد منابع به اقتصاد دانش‌بنیان و همچنين اهمیت تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و همچنين جایگاه مناسب ایران در نوآوری و همچنين تولید علم در منطقه و همچنين جهان، ابراز امیدواری کرد این نشست بتواند گامی همسو و همچنين در تحقق این اهداف باشد.
وی، انتقال نوآوری و همچنين فناوری به داخل جامعه و همچنين تامین نیازهای ملی کشور، سوق به‌سوی آموزش‌های فنی و همچنين حرفه‌ای و همچنين بین‌المللی‌سازی علم و همچنين فناوری را از اهداف بسیار مهم و همچنين اصلی در مسیر رشد علم و همچنين فناوری در کشور برشمرد.
اولین مجمع نوآوری آسیا واقیانوسیه ۲۱و ۲۲ خرداد ماه با حضور ۷۰ فرد يا شخص از وزرای علم و همچنين فناوری و همچنين نمایندگان کشورهای عضو اسکاپ و همچنين رؤسای نهاد‌های بین‌المللی مرتبط با فناوری و همچنين نوآوری در تهران برگزار می‌مي شود.
در این مجمع نمایندگان فناوری و همچنين نوآوری ۵۰ کشور شامل هند، چین، کره جنوبی، سنگاپور، روسیه، مالزی، اندونزی و همچنين نیز نمایندگانی از نهاد‌های بین‌المللی و همچنين نیز ۲۰ نماینده از آژانس‌های بین المللی تخصصی از قبیل ( یونیدو- (UNIDO یا نهاد توسعه صنعتی ملل متحد، نهاد همکاری اقتصادی ( اکو- Economic Cooperation Organization ) ، نهاد همکاری شانگهای، تيم هشت کشور اسلامی در حال توسعه ( D۸)، مقر دائمی مرکز منطقه‌ای مدیریت اطلاعات بلایا برای آسیا و همچنين اقیانوسیه (اپدیم) حضور دارند.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷

بین‌المللی‌سازی علم و همچنين فناوری؛ هدفی اساسی در مسیر رشد علم و همچنين فناوری در کشور در تاریخ ۲۱ March 1398 | 3:15 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *