جایگاه علمی ایران در دنیا شناخته شده است – شریف

جایگاه علمی ایران در دنیا شناخته شده است – شریف

به نقل از شریف: جایگاه علمی ایران در دنیا شناخته شده است

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در سفر به استان قم، در دیدار با حجت الاسلام شهرستانی با بیان اینکه پیشرفت‌ها و همچنين جایگاه علمی ایران در دنیا شناخته شده است گفت: رتبه جمهوری اسلامی در متوسط جهانی تولید علم جایگاه شانزدهم دنیاست و همچنين این نشان از اقتدار و قدرت و همچنين جایگاه علمی کشور است.

به نقل از روابط عمومی وزا ت علوم ، دکترمنصور غلامی امروز سه شنبه در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید محمدجواد شهرستانی، نماینده آیت الله سید علی سیستانی در ایران، با بیان اینکه بالغ بر ۶۵ بنیاد نیکوکاری هم اکنون در دانشگاه‌های کشور ایجاد شده است، اظهار داشت: حضور خیرین و همچنين اشخاص با نفوذ استان‌های متنوع و گوناگون و مختلف برای توسعه خوابگاه‌ها و همچنين فضاهای آموزشی شامل اقدام‌هایی است که در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه حدود سه میلیون و همچنين ۶۰۰ هزار دانشجو در کشور مشغول تحصیل خواهند بود، گفت: قدرت حکومت برای ایجاد خوابگاه به‌ویژه برای دانشجویان دختر کافی نیست و همچنين ضرورت دارد تا خیرین در این زمینه به یاری حکومت بیایند.
دکترغلامی افزود: خیرین کشور در حال حاضر با اجرای طرح‌های متنوع و گوناگون و مختلف در قالب توسعه فضای آموزشی، رفاهی و همچنين خوابگاه‌ها در بیش از ۱۵۰ هزار مترمربع در حال کمک به وزارت علوم خواهند بود که این موضوع می‌تواند در توسعه زیرساخت‌های آموزشی در کشور بسیار مؤثر باشد.
نماینده آیت الله سید علی سیستانی در ایران نیز در این دیدار با بیان اینکه با مشورت با اشخاص متخصص می‌قدرت شرایط اقتصادی کنونی را پشت سر گذاشت، گفت: در مشورت ضرر وجود ندارد و همچنين این پيشامد جديد می‌تواند در مسیر حرکتی انسان اثرگذار باشد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد جواد شهرستانی، با تاکید بر تلاش برای نشر معارف اهل بیت (ع) افزود: تربیت نیروهای متخصص مهم‌ترین کار وزارت علوم است که می‌تواند آینده کشور را تضمین کند.
ر.ب۴۵/ل.م۵۴/ع.ع۵۷

جایگاه علمی ایران در دنیا شناخته شده است در تاریخ ۲۸ March 1398 | 11:58 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *