دانشگاه قم یک دانشگاه در حال توسعه است و همچنين باید تقویت مي شود – شریف

دانشگاه قم یک دانشگاه در حال توسعه است و همچنين باید تقویت مي شود – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه قم یک دانشگاه در حال توسعه است و همچنين باید تقویت مي شود

وزیر علوم در شورای دانشگاه قم گفت: دانشگاه قم یک دانشگاه خوب، جوون و همچنين در حال توسعه و همچنين پیشرفت است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در ادامه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های سفر به قم، ضمن بازدید از قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاه قم با حضور در شورای این دانشگاه اظهار داشت: با توجه به ویژگی‌های استان قم و همچنين وجود حوزه‌های علمیه، مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است این دانشگاه تقویت مي شود تا توازنی بین جامعه دانشگاهی و همچنين حوزوی در قم ایجاد مي شود.
وی افزود: در بررسی‌های انجام شده، دانشگاه قم یک دانشگاه خوب و همچنين در حال توسعه و همچنين پیشرفت است؛ همچنین مرکزیت علمی در استان قم باید دانشگاه قم قرار گیرد.
وزیر علوم در ابتدای وارد شدن به دانشگاه قم با حضور بر مزار شهدای گمنام این دانشگاه با خواندن و قرائت فاتحه و همچنين اهدای شاخه گل، به مقام شامخ این بزرگواران ادای احترام کرد.

*تحصیل ۶۰۰دانشجوی خارجی در دانشگاه قم

رییس دانشگاه قم از تحصیل ۶۰۰دانشجوی خارجی در دانشگاه قم خبرداد.
به نقل از داره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر عسکر دیرباز عصر امروز در بازدید وزیر علوم از دانشگاه قم عنوان کرد: از کارهای خوبی که وزارت علوم در دوره اخیر شروع کرده است، ساماندهی دانشگاه‌ها است که قطعا در کیفی‌سازی دانشگاه‌ها بسیار اثرگذار است.
وی افزود: بین مسئولان دانشگاه‌های استان قم تعامل خوبی وجود دارد و همچنين در تقسیم رشته‌ها توازن خوبی ایجاد شده است که باعث پیشرفت دانشگاه‌های استان می‌مي شود.
رئیس دانشگاه قم بیان کرد: با اقدامات انجام‌شده و همچنين بهبود امکانات، گام‌های بلندی در راستای ایجاد توازن و همچنين عدالت اجتماعی در دانشگاه قم برداشته شده است.
وی ادامه داد: در قسمت و بخش بین‌الملل نیز اتفاقات خوبی در دانشگاه قم اتفاقات رخ داده است و همچنين تيم‌های مختلفی شامل آفریقای جنوبی و همچنين کره جنوبی از دانشگاه قم بازدید کردند که برخی منجر به امضا تفاهم‌نامه شده است؛ همچنین ۶۰۰دانشجوی خارجی در دانشگاه قم تحصیل می‌کنند که آمار خوبی برای دانشگاه محسوب می‌مي شود.
دکتردیرباز اظهار کرد: طبق توجهی که صندوق رفاه دانشجویان بر ارتقای خوابگاه‌های دانشجویی داشت، خوابگاه‌های دانشگاه قم مرمت شدند و همچنين سطح آن هم‌ها ارتقا پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه فضای آموزشی خواهران از ابتدا مجزا بوده است، مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است پایه بودجه دانشگاه قم مورد تجدید نظر قراربگیرد.
رئیس دانشگاه قم تاکید کرد: دانشگاه قم در رشته حقوق بسیار پیشرو و همچنين قدرتمند است و همچنين نیاز است برخی اختیارات در اصلاح سرفصل‌ها و همچنين متون آموزشی که به برخی دانشگاه‌ها داده شده است، به دانشگاه قم نیز اعطا مي شود تا شاهد بهبود فضای آموزشی باشیم.
ر.ب۴۵/ل.م۵۴/ع.ع۵۷

دانشگاه قم یک دانشگاه در حال توسعه است و همچنين باید تقویت مي شود در تاریخ ۲۸ March 1398 | 6:55 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *