دستاوردها و همچنين پیشرفت‌های آموزش عالی کشور قابل قبول است – شریف

دستاوردها و همچنين پیشرفت‌های آموزش عالی کشور قابل قبول است – شریف

به نقل از شریف: دستاوردها و همچنين پیشرفت‌های آموزش عالی کشور قابل قبول است

آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار با وزیر علوم و همچنين هیئت همراه گفت: دستاوردها و همچنين پیشرفت‌های آموزش عالی کشور قابل قبول است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار آیت‌الله نوری همدانی بابیان اینکه زمانی که در کل اروپا و همچنين آمریکا کتابخانه‌ای وجود نداشت و همچنين دانشمندانی در این منطقه وجود نداشت، حوزه‌های علمیه اسلامی و همچنين دانشمندان پهناور و بزرگ بسیاری از مسلمانان در آن هم زمان به فعالیت‌های علمی مشغول بودند، اظهار داشت: باید به دنیا بفهمانیم که اسلام ریشه همه علم‌ها است.

وی افزود: بسیاری از لغات در علوم متنوع و گوناگون و مختلف، عربی است و همچنين این نشان می‌دهد که بنیان‌گذار این علوم مسلمانان بوده‌اند؛ احادیث فراوانی از پیامبر اکرم(ص) داریم که فرمودند مردمانی از فارس علوم را حتی در صورتي که در ستاره ثریا هم باشد آن هم را کسب می‌کنند.

آیت‌الله نوری همدانی در ادامه گفت: غربی‌ها علم را در زمان جنگ‌های صلیبی از مسلمانان فراگرفتند ولي بايد توجه داشت آن هم را به شکل سکولار درآوردند.

وی تصریح کرد: تربیت امر بسیار مهمی است و همچنين باید کسانی که در مجموعه وزارت علوم فعالیت می‌کنند کاملاً شناسایی و همچنين گزینش‌شده باشند؛ زیرا تربیت تعدادی زیادی از دانشجویان در دست آنان قرار دارد و همچنين این امر بسیار مهمی است.

وی افزود: امام و پيشوا خمینی(ره) در صحیفه خود چندین بار تأکید کرده است که مسئولان نسبت به زیرمجموعه خود مسئولیت دارند؛ بر همین اساس مسئولان وزارت علوم نسبت به همه دانشجویان و همچنين جوانانی که در دانشگاه تحصیل می‌کنند مسئولیت دارند و همچنين باید نسبت به آموزش و همچنين تربیت آنان حساس باشند.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه تربیت، مقدم بر علم است، اظهار کرد: باید پيشامد جديد تربیت و همچنين مسائل اخلاقی به‌روش جدی در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار بگیرد؛ همچنین استاد در تربیت دانشجویان بسیار اثرگذار است و همچنين باید در گزینش اساتید بسیار دقت مي شود.

وی با تأکید بر اهمیت علوم انسانی و همچنين علوم اسلامی گفت: باید علوم انسانی در دانشگاه‌ها براساس آموزه‌های دینی تدوین مي شود؛ شناخت مذاهب اسلامی بسیار اهمیت دارد و همچنين باید توجه ویژه‌ای به دانشگاه‌های مذاهب اسلامی مي شود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت ارتباط حوزه و همچنين دانشگاه خاطرنشان کرد: حوزه و همچنين دانشگاه مانند دوبال خواهند بود که برای پیشرفت به هردو نیاز است؛ هرچه ارتباط حوزه و همچنين دانشگاه افزایش یابد، منافع بیشتری به کشور خواهد رسید.

وی تصریح کرد: قبل از انقلاب حضور بانوان در دانشگاه‌ها بسیار اندک بود ولی اکنون بانوان دوشادوش مردان در مراکز علمی فعالیت می‌کنند و همچنين در دانشگاه‌ها مشغول تحصیل خواهند بود.

آیت‌الله نوری همدانی در پایان گفت: شهروندان و مردم شهر ایران به دنبال عزت خواهند بود و همچنين باید عزت کشور و همچنين شهروندان و مردم شهر حفظ مي شود؛ معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی درخور شخصیت و همچنين عزت شهروندان و مردم شهر نیست و همچنين باید معظلات و مسائل و مشکلات معیشتی شهروندان و مردم شهر مورد توجه قرار بگیرد و همچنين مرتفع مي شود.

همچنین در این دیدار دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گزارشی از پیشرفت‌های علمی کشور و همچنين عملکرد وزارت علوم در دو سال شمسي قبل ارائه کرد.

در این سفر دکتر عبدالرضا باقری، قائم‌مقام وزیر علوم، دکتر مسعود شمس قسمت و بخش، مشاور وزیر و همچنين مدیرکل حوزه وزارتی، دکتر حسین سیمایی صراف، دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس و همچنين دکتر غلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم دکتر غلامی را همراهی کردند.

وزیر علوم به همراه جمعی از معاونان و همچنين مسئولان این وزارت خانه برای دیدار و همچنين گفت وگو با مراجع عظام تقلید صبح امروز به شهرستان قم سفر کرد.

ر.ب۴۵/ل.م۵۴

دستاوردها و همچنين پیشرفت‌های آموزش عالی کشور قابل قبول است در تاریخ ۲۹ March 1398 | 7:59 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *