دغدغه اصلی این دانشمند پهناور و بزرگ، بسط و همچنين تعمیق علوم انسانی با تکیه بر معارف دینی بود – شریف

دغدغه اصلی این دانشمند پهناور و بزرگ، بسط و همچنين تعمیق علوم انسانی با تکیه بر معارف دینی بود – شریف

به نقل از شریف: دغدغه اصلی این دانشمند پهناور و بزرگ، بسط و همچنين تعمیق علوم انسانی با تکیه بر معارف دینی بود

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آیین اولین سالگرد در گذشت مرحوم آیت‌الله دکتر احمد احمدی، بنیانگذار نهاد مطالعه و همچنين تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها در گفت: دغدغه اصلی این دانشمند پهناور و بزرگ، بسط و همچنين تعمیق علوم انسانی با تکیه بر اصول ومعارف دینی بود و همچنين رعایت این مهم را یکی از ضرورت‌ها در این راه می دانست.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، شهردار تهران، حجت الاسلام سید حسن خمینی، جمع زیادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای هیئت علمی و همچنين مسئولان کشوری و همچنين لشکری برگزار شد، دکتر غلامی با بیان اینکه مرحوم دکتر احمدی نمونه بارز پیوند حوزه و همچنين دانشگاه بود، اظهار داشت: این استاد فرزانه، علاقه‌مند به تدوین کتب درسی در حوزه علوم انسانی بود و همچنين علی‌رغم اینکه چهل سال شمسي از فعالیت ایشان در این حوزه می‌گذشت ولي بايد توجه داشت همچنان شور و همچنين حال سال شمسي‌های اول فعالیت را داشت و همچنين تمامی کتب چاپ شده در این نهاد را قبل از چاپ به روش دقیق مطالعه می‌کرد.
وی افزود: در ۶ماه اول مسئولیتم در وزارت علوم در چند دیداری که با ایشان داشتم، علاقه‌مندی و همچنين اصرار ایشان برای رشد و همچنين توسعه دروس و همچنين منابع علوم انسانی با تکیه بر ارزش‌های انقلاب و همچنين رهنمودهای امام و پيشوا راحل و همچنين مقام معظم رهبری برایم قابل توجه بود.
 وزیر علوم تصریح کرد: نیاز امروز دانشگاه‌های کشور به تأمین منابع علمی در حوزه علوم انسانی توسط نهاد مطالعه و همچنين تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها پاسخ داده می‌مي شود و همچنين همچنين و علاوه بر اینکه این نهاد می‌تواند در این حوزه انجام وظیفه کند، نیاز به هم‌افزایی دیگر قسمت و بخش‌های فعال در این حوزه‌ها داریم.
دکتر غلامی با بیان اینکه در شرایط فعلی، در دانشگاه‌های کشور در حوزه تأمین منابع علوم منابع علمی علوم انسانی نسبت به برخی بازه‌های زمانی غنی‌تر شده ایم، گفت: از همه استادان، اندیشمندان و همچنين صاحب‌نظران حوزه علوم انسانی خواهشمندم وزارت علوم، نهاد سمت و همچنين شورای تحول علوم انسانی را از نظرات خود بهره‌مند سازند.
وزیر علوم افزود: به شاگردان ایشان توصیه می‌کنم در راستای نگاه این استاد به اهداف والای نشر در حوزه علوم انسانی، نهاد سمت را در مسئولیت‌ها و همچنين وظایف خود کمک کنند تا این مسئولیت‌ها به شکل احسن به سرانجام برسد.
گفتنی است در پایان این مراسم از مجموعه مقالاتی در موضوع فلسفه، که تعدادی از اساتید برجسته حوزه و همچنين دانشگاه که عموما از ارادتمندان و همچنين شاگردان مرحوم دکتر احمدی بوده‌اند، رونمایی شد.
ر.ب۴۵/ل.م۵۴/ع.ع۵۷

دغدغه اصلی این دانشمند پهناور و بزرگ، بسط و همچنين تعمیق علوم انسانی با تکیه بر معارف دینی بود در تاریخ ۲۲ March 1398 | 5:33 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *