دوره‌های MBA و همچنين DBA منجر به صدور مدرک تحصیلی نمی‌مي شود – شریف

دوره‌های MBA و همچنين DBA منجر به صدور مدرک تحصیلی نمی‌مي شود – شریف

به نقل از شریف: دوره‌های MBA و همچنين DBA منجر به صدور مدرک تحصیلی نمی‌مي شود

دکتر حسین سیمائی صراف دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، گفت: برگزاری دوره های MBA و همچنين DBA در موسسه‌های آموزشی آزاد منجر به صدور مدرک تحصیلی نمی‌مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر سیمایی صراف در این خصوص اظهار داشت: با صراحت اعلام می‌کنیم دوره‌های مدیریت ارشد کسب و همچنين کار (MBA) و همچنين دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و همچنين کار (DBA) که مؤسسه‌های آموزشی آزاد برگزار و همچنين ادعای صدور مدرک تحصیلی برای آنها دارند در واقع دانشگاهی نبوده و همچنين منجر به صدور مدرک تحصیلی مقاطع کارشناسی ارشد و همچنين دکتری نمی‌مي شود.
وی افزود: متأسفانه موسسه‌های برگزارکننده این دوره‌ها طوری اقدام می‌کنند که به نظر می‌رسد با برگزاری ۲۰، ۴۰، ۵۰ حتی ۱۰۰ ساعت از این کلاس‌ها، در واقع دوره دانشگاهی برای متقاضیان برگزار می‌کنند در حالی که این روش نیست.
دست يار حقوقی  و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم در مورد دانشگاه‌هایی که این دوره‌ها را برگزار می‌کنند، توضیح داد: دانشگاه‌ها در پایان هر دوره صرفاً گواهی شرکت در این کلاس‌ها را برای اشخاص صادر می‌کنند.
وی تاکید کرد: MBA و همچنين DBA دوره‌های آموزش آزاد است. برای ارتقا سطح سواد عمومی نیازی نیست حتماً به یک مقطع تحصیلی وارد شد، آن هم روش که برای دوره‌های نقاشی، زبان و همچنين هنر هم کلاس‌های آموزش آزاد برگزار می‌کنند ولي بايد توجه داشت صرفاً مدرک شرکت در دوره صادر می‌مي شود.
به گفته دکتر سیمائی صراف، برگزارکننده این دوره‌ها برای جلب مشتری این گونه وارد میدان می‌شوند که دوره دانشگاهی برگزار می‌کنند.

 

دوره‌های MBA و همچنين DBA منجر به صدور مدرک تحصیلی نمی‌مي شود در تاریخ ۲۷ March 1398 | 7:48 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *