سوق دادن علوم و همچنين امکانات دانشگاهی در جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور از مهم ترین برنامه جذاب و جالب و خوب های وزارت علوم است – شریف

سوق دادن علوم و همچنين امکانات دانشگاهی در جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور از مهم ترین برنامه جذاب و جالب و خوب های وزارت علوم است – شریف

به نقل از شریف: سوق دادن علوم و همچنين امکانات دانشگاهی در جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور از مهم ترین برنامه جذاب و جالب و خوب های وزارت علوم است

در ادامه سفر وزیر علوم و همچنين هیئت همراه به قم ، دکتر غلامی در دیدار با حضرت ایت الله سبحانی گفت: به دنبال آن هم هستیم تا علوم دانشگاهی در خدمت حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه به کار گرفته مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی صبح امروز در دیدار با آیت الله سبحانی در قم بیان کرد: وزارت علوم یک مجموعه وسیع در کشور است و همچنين به نعمت انقلاب اسلامی مراکز متعدد دانشگاهی دولتی و همچنين غیر دولتی در سطح کشور دایر است.
وی افزود: طرح ساماندهی آموزش عالی در حال انجام است و همچنين بر همین اساس کیفی سازی دانشگاه‌ها و همچنين جلوگیری از گسترش دانشگاه‌ها دنبال می‌مي شود.
وزیر علوم بیان کرد: سال شمسي قبل دانشگاه‌هایی را که زیر نظر دستگاه‌های دولتی اداره می شدند  تعطیل کردیم تا آموزش زیر نظر وزارت علوم به انجام برسد؛ نفس تحصیلات دانشگاهی تضمینی برای کسب کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل نیست و همچنين بر همین اساس در دوسال قبل برگزاری دوره‌های تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان در حال انجام است.
وی ادامه داد: از باب تامین نیروی کارشناسی هیچ نیازی به نیروی خارجی نداریم، همچنین در تحقیقات و همچنين فناوری در جهان جایگاه خوبی داریم و همچنين در برخی رشته‌ها مانند نانو فناوری و همچنين زیست فناوری جزو ۱۰کشور برتر دنیا هستیم.
دکتر‌غلامی تصریح کرد: اساتید را به سمت احصاء معظلات و مسائل و مشکلات اجتماعی و همچنين اقتصادی سوق داده‌ایم و همچنين برای آنان نیز مشوق‌هایی در نظر گرفته‌ایم؛ شرکت‌های دانش بنیان بسیاری در حال فعالیت خواهند بود که اغلب آن هم‌ها در کنار دانشگاه شکل گرفتند و همچنين رشد پیدا کردند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۴۳پارک علم و همچنين فناوری و همچنين ۱۹۷مرکز رشد فعال خواهند بود و همچنين از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنند تا علوم دانشگاهی به سمت حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه سوق داده مي شود.
وزیر علوم اظهار کرد: در سطح روابط بین الملل در سال شمسي‌های اخیر فعالیت‌ها افزایش یافته است و همچنين طرح‌ها و همچنين تحقیقات علمی به صورت مشترک با کشورهای خارجی به انجام می‌رسد که باعث حضور ایران در جوامع علمی جهانی می‌مي شود.
وی گفت: در صنایع دفاعی، تمامی پروژه‌هایی که وزارت دفاع به انجام رسانده است، یک قسمت و بخش آن هم توسط دانشگاه گرفته شده است و همچنين این نشان از شکوفایی علمی دانشگاه‌ها است.
دکترغلامی تاکید کرد: در حال تلاش هستیم تا جوانانی که برای تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کرده بودند را به کشور بازگردانیم و همچنين بر همین اساس بنیاد ملی نخبگان سالانه تعدادی از نخبگان را در دانشگاه‌ها جذب و همچنين استخدام می‌کند.
وی افزود: دانشجویان بسیاری را از کشورهای اسلامی به صورت بورسیه جذب کرده‌ایم و همچنين بر همین اساس ۳۵هزار دانشجوی خارجی در ایران مشغول تحصیل خواهند بود؛ همچنین تبادل اساتید با دانشگاه‌های عراق و همچنين افغانستان به انجام می‌رسد که باعث افزایش ارتباطات علمی می‌مي شود.
وزیر علوم بیان کرد: در دوسال اخیر با وجود اینکه دشمنان توطئه‌های بسیاری چیده بودند، ولی جو دانشگاه‌ها آرامش داشت، این با وجود این است که برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها، مناظرات و همچنين کرسی‌های آزاد اندیشی افزایش یافته است ولی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها بدون تنش برگزار شده است.
وی ادامه داد: با پایش‌هایی که انجام شده است، نشان می‌دهد که دیانت و همچنين اعتقادات جوانان در سطح بالایی است و همچنين بالای ۹۴درصد دانشجویان به اسلام و همچنين مباحث اعتقادی، ایمان کامل دارند.
دکترغلامی اظهار کرد: در کشور تعداد زیادی دانشگاه و همچنين مجموعه مستقل علمی مختص دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده داریم و همچنين به دنبال تقویت و همچنين زیرساخت‌های این دانشگاه‌ها هستیم تا بانوان با آرامش و همچنين راحتی بیشتری به تحصیل بپردازند.
وی گفت: دانشگاه و همچنين دانشگاهیان در سال شمسي‌های اخیر بیشتر مورد اعتماد قرار گرفته‌اند که این موضوع ثمرات بسیاری برای کشور دارد و همچنين باعث افزایش انگیزه دانشگاهیان نیز خواهد شد؛ همچنین به دنبال آن هم هستیم تا علوم دانشگاهی در خدمت حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه به کار گرفته مي شود.
وزیر علوم عنوان کرد: با وجود معظلات و مسائل و مشکلات مالی که در کشور وجود داشته است، دانشگاه‌ها در تامین نیازهای اولیه و همچنين پرداخت‌های ضروری مشکل چندانی نداشتند ولی در توسعه مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم با افزایش منابع، این معظلات و مسائل و مشکلات نیز رفع مي شود؛ ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی به صورت منطقه‌ای در حال انجام است تا امکانات به صورت متمرکز به کار گرفته مي شود و همچنين در خدمت محققین قرار گیرد.
مهناز:
وزیر علوم به همراه جمعی از معاونان و همچنين مسئولان این وزارت خانه برای دیدار و همچنين گفت وگو با مراجع عظام تقلید صبح امروز به شهرستان قم سفر کرد.
ر.ب۴۵/ل.م۵۴/ع.ع۵۷

سوق دادن علوم و همچنين امکانات دانشگاهی در جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور از مهم ترین برنامه جذاب و جالب و خوب های وزارت علوم است در تاریخ ۲۸ March 1398 | 4:13 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *