لزوم بهره بري و استفاده از روش‌های نوین آموزش در دانشگاه‌ها – شریف

لزوم بهره بري و استفاده از روش‌های نوین آموزش در دانشگاه‌ها – شریف

به نقل از شریف: لزوم بهره بري و استفاده از روش‌های نوین آموزش در دانشگاه‌ها

آیت الله سید محمد جواد علوی بروجردی در دیدار وزیر علوم و همچنين هیئت همراه گفت: باید بر اساس سیستم آموزشی روز دنیا پیش برویم، اینکه استاد مطلبی بگوید و همچنين دانشجو جزوه بنویسد در دانشگاه‌ها جوابگو نیست و همچنين باید به سمت روش‌های نوین آموزشی پیش برویم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار  آیت الله علوی بروجردی با بیان اینکه در قبل ارتباط حوزه و همچنين دانشگاه قوی نبود و همچنين به صورت موردی تعاملاتی وجود داشت،اظهار داشت:جوانان کشور قابلیت و همچنين استعدادهای بسیاری دارند و همچنين نقطه مهم، مدیریت این امکانات و همچنين استعدادها است.
وی افزود: در شرایط فعلی کشور با وجود معظلات و مسائل و مشکلات، چرخ مملکت می‌چرخد و همچنين مسائل اداره می‌مي شود و همچنين این به دلیل خودکفایی علمی کشور است و همچنين بسیاری از معظلات و مسائل و مشکلات با قدرت علمی جوانان کشور حل شده است و همچنين این موضوع از ثمرات جمهوری اسلامی است.
وی ادامه داد: در مباحث علمی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم ولی نباید کفایت مي شود و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است ایران در مباحث علمی مرجعیت پیدا کند و همچنين دیگران از ایران پیروی کنند؛ البته پیروی کردن در مباحث علمی با پول و همچنين زور امکان پذیر نیست و همچنين باید قدرت علمی خود را افزایش دهیم.
آیت الله علوی بروجردی تصریح کرد: باید همکاری با وزارت آموزش و همچنين پرورش انجام مي شود تا دانش‌آموزان از دوران مدرسه دغدغه‌ علمی داشته باشند تا زمانی که به دانشگاه می‌رسند شکوفا شوند؛ قطعا برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنين اقدامات در مدارس، تاثیر مستقیمی بر وضعیت دانشگاه‌ها دارد.
این استاد حوزه علمیه اظهار کرد: جوون در دوران آخر زندگی خود وارد دانشگاه می‌مي شود؛ کنجکاوی روحیه جوانی است و همچنين این یک فرصت برای آموزش و همچنين یادگیری است؛ مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است پاسخ‌های درستی به شبهات دانشجویان داده مي شود تا با چالش روبه‌رو نشوند.
وی گفت: امروزه در فضای مجازی شبهات اعتقادی بسیاری وارد می‌مي شود و همچنين باید پاسخ درست و همچنين مستدلی به این شبهات داده مي شود؛ جوون و همچنين دانشجو حق سئوال پرسیدن دارد و همچنين باید برای این سئوالات احترام قائل شویم و همچنين به صورت مناسب پاسخ دهیم.
آیت الله علوی بروجردی خاطرنشان کرد: باید کسانی که با دانشجو در محیط دانشگاه سروکار دارند به روش مناسبی گزینش شوند و همچنين نوع برخورد با دانشجو و همچنين پاسخ به سوالات آن هم‌ها را فرا بگیرند.
وی افزود: باید دانشگاه محل تربیت مدیران و همچنين سیاستمدارانی باشد که در آینده از حقوق ایران و همچنين اسلام در دنیا دفاع کند؛ وظیفه تربیت این اشخاص به دست دانشگاه است و همچنين باید به این موضوع توجه ویژه مي شود.
وی با بیان اینکه شهروندان و مردم شهر ایران بسیار شریف خواهند بود و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است به درستی به آن هم‌ها خدمت مي شود، گفت: شهروندان و مردم شهر ایران با وجود تمدن بالا و همچنين غنی‌ای که داشتند به اسلام گرویدند و همچنين این بسیار با ارزش است و همچنين اسلام آوردن ایرانیان با دیگر ملت‌ها از این جهت تفاوت دارد؛ همچنین شهروندان و مردم شهر ایران نخبگان و همچنين شیوه درست اسلام یعنی تشیع را انتخاب کردند.
در این دیدار وزیر علوم و همچنين دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی این وزارت، از فعالیتهای علمی ، پژوهشی و همچنين فرهنگی دانشگاه‌ها گزارشات مبسوطی ارائه کردند.
این دیدار مقارن با سالگرد وفات حضرت آیت الله العظمی بروجردی و همچنين با حضور در منزل ایشان  صورت گرفت و همچنين در این دیدار وزیرعلوم وهیئت همراه به مقام شامخ این روحانی بزرگوار ادای احترام کردند.
وزیر علوم به همراه جمعی از معاونان و همچنين مسئولان این وزارت خانه برای دیدار و همچنين گفت وگو با مراجع عظام تقلید صبح امروز به شهرستان قم سفر کرد.
ر.ب۴۵/ل.م۵۴/ع.ع۵۷

لزوم بهره بري و استفاده از روش‌های نوین آموزش در دانشگاه‌ها در تاریخ ۲۸ March 1398 | 6:59 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *