لزوم حرکت دانشگاه‌ها در صف اول فناوری‌های جدید – شریف

لزوم حرکت دانشگاه‌ها در صف اول فناوری‌های جدید – شریف

به نقل از شریف: لزوم حرکت دانشگاه‌ها در صف اول فناوری‌های جدید

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه هنر اسلامی تبریز، وزیر علوم در نشست با روسای دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: نیاز است رشته‌های جدید، نگاه‌های جدید، به‌روز و همچنين پیشرو در سطح فناوری در دانشگا‌ه‌ها توسعه یابد.
وی با بیان اینکه متاسفانه در سال شمسي‌های اخیر، تعداد دانش‌آموزان و همچنين داوطلبان در رشته‌های ریاضی و همچنين فنی و همچنين مهندسی کم شده است، افزود: بحث‌های مالی در چند سال شمسي قبل در کل کشور پيشامد جديد‌ساز بوده و همچنين با توجه به شرایط تحریم و همچنين محدود شدن فروش نفت، توزیع منابع مالی در منابع دولتی سخت شده است.
دکتر غلامی تصریح کرد: سال شمسي قبل، نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه به دانشگاه‌ها کمک کرد و همچنين امسال نیز کمک مي کند و همچنين در تلاشیم به دانشگاه‌ها آسیبی نرسد.
وزیر علوم بیان کرد: صندوق رفاه دانشجویان هم برای کارهای دانشجویی و همچنين تعمیر و همچنين تجهیز به‌ویژه در مواردی که ضرورت دارد، کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه همه استان‌ها مشکل آمایشی ندارند و همچنين تعدادی از استان‌ها سازماندهی شده‌اند، گفت: تبدیل مراکز در برخی استان‌ها، کیفی‌سازی آموزش عالی کشور، برطرف کردن نقاط ضعف در منطقه ها و مناطق کوچک‌تر و همچنين اتصالشان به نقاط پهناور و بزرگ‌تر، تامین امکانات و همچنين تجهیزات، افزایش کیفیت سرويس ها و خدمات و همچنين فراهم کردن امکانات پژوهشی برای اعضای هیئت علمی از اهداف ساماندهی دانشگاه‌ها است.
دکتر غلامی با اشاره به اینکه همه دانشگاه‌ها سعی می‌کنند تمامی رشته‌ها را داشته باشند، بیان کرد: همه دانشگاه‌ها در دنیا به دنبال ماموریت‌ و همچنين تخصص‌گرایی خواهند بود؛ باید دانشگاه‌هایمان‌ را توانمند کرده و همچنين به صورت تخصصی پیش ببریم.
وزیر علوم تاکید کرد: باید از موازی کاری در استان‌ها جلوگیری مي شود.
وی با تاکید بر اینکه برای آموزش‌های مهارتی اولویت قائل هستیم، اظهار کرد: باید استانداردهایی را تعریف کنیم که تربیت‌‌شده‌های این قسمت و بخش بتوانند در سرتاسر کشور به عنوان تکنسین تربیت‌‌یافته و همچنين در چارچوب استاندارد به کار گرفته شوند.
وی متذکر شد: علی‌رغم محدودیت‌های حاضر، تعدادی شرکت ایرانی در دنیا کار می‌کنند و همچنين می‌توانند نیروهایشان را از داخل کشور تامین کنند.
دکتر غلامی عنوان کرد: گرایش به علوم‌تجربی نقصی در سیستم آموزش و همچنين پروش و همچنين هدایت تحصیلی ما بوده و همچنين جاذبه‌های شغلی و همچنين مادی همه را به سمتی می‌برد که احتمالا در آن هم موفق نخواهند شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: الگوی دانشگاه هنر اسلامی تبریز قابل توجه و همچنين در خور تقدیر بوده و همچنين بهتر است بروشورهایی برای معرفی دانشگاه  تهیه و همچنين ارایه مي شود.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷

لزوم حرکت دانشگاه‌ها در صف اول فناوری‌های جدید در تاریخ ۲۳ March 1398 | 8:06 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *