موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی، اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن آموزش عالی است – شریف

موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی، اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن آموزش عالی است – شریف

به نقل از شریف: موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی، اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن آموزش عالی است

دست يار آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، گفت: موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزش عالی، نقش اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن را در آموزش عالی و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی ایفا می‌کند چرا که اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن بازوی اصلی مدیران اجرایی در همه دستگاه‌ها است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، پنجاهمین سال شمسي تاسیس موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزش عالی عصر چهارشنبه در سالن قلم کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر با حضور در این مراسم، اظهار کرد: از عمر پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی در کشور نیم قرن گذشت و همچنين به بهانه این محافل و همچنين گفت‌وگوها باید تامل کنیم که در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنين مسائل اجرایی چقدر منطبق با نگاه کارشناسانانه و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های منبعث از نگاه دقیق صاحب‌نظران هستیم.
وی با اشاره به مدیران موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزش عالی در طول سال شمسي‌ها، گفت: مدیران زیادی در این موسسه رفت و همچنين آمد کردند ولي بايد توجه داشت کوتاه بودن دوران مدیریت محل سئوال است.
دست يار آموزشی وزارت علوم در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود، افزود: جهت‌گیری در آموزش عالی، رسیدن به جایی است که دانشگاه‌های نسل جدید به صورت کارآفرین در جامعه خودشان را نشان دهند؛ منظور از دانشگاه کارآفرین، کنترل کمیت‌ها و همچنين ارتقای کیفیت‌ها همچنین در نظر داشتن نقش بیشتر دانش‌آموختگان است.
دکتر شریعتی نیاسر تاکید کرد: نقطه مورد غفلت قرار گرفته، سرنوشت دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و همچنين نقش‌آفرینی آنها در جامعه است چرا که این خروجی‌ها نقش موثری در رفع معظلات و مسائل و مشکلات کشور دارند. در همین زمینه از پنج، شش سال شمسي قبل وضعیت بی‌رویه کمی در دانشگاه کنترل شده است ولي بايد توجه داشت در بحث ارتقای کیفیت راه درازی داریم.
وی اظهار کرد: در بحث کیفیت، آموزش تنها و فقط درس و همچنين تدریس و همچنين پژوهش صرفاً مقاله‌نویسی نیست بلکه راهکار یا نگاه تحولی دیگری باید برای اثربخشی دانش‌آموختگان دنبال مي شود.
دکتر شریعتی نیاسر در مورد تجربه و مهارت بالا‌افزایی دانشجویان با اشاره به نقش موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزش عالی در این زمینه، گفت: در آموزش عالی، امسال به عنوان سال شمسي تجربه و مهارت بالا‌افزایی نامگذاری شده است.
دست يار آموزشی وزارت علوم با اشاره به رمز موفقیت موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزش عالی، تاکید کرد: عزم و همچنين اراده مدیران در بهره بري و استفاده از موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی برای برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی در حوزه آموزش عالی، دیده می‌مي شود. به نظر می‌رسد در کشورمان برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی جدا از عرصه اجرا است و همچنين مدیران برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنين کارشناسان پیوندی با هم ندارند؛ در حالی که این رویکرد باید تغییر کند و همچنين اصلاح مي شود.
وی در مورد گسترده‌تر شدن فعالیت موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزش عالی، گفت: موسسه باید در دانشگاه‌ها حضور فیزیکی فعال داشته باشد تا با جامعه علمی تعامل برقرار و همچنين برخی گردهمایی‌ها را در مراکز آموزش عالی برگزار کند.
به گفته دکتر شریعتی نیاسر، موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزش عالی در کنار تحلیل وضعیت باید راه حل هم داشته باشد ولي بايد توجه داشت متاسفانه در نظام مدیریتی و همچنين اجرایی ایران، مدیران به تنها پيشامد جديد‌ای که رسیدگی نمی‌کنند، فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی است چرا که دچار روزمرگی شده اند.
دست يار آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: کارشناسانه نبودن تصمیم‌سازی‌ها منجر به عدم موفقیت مصوبات در عرصه اجرا می مي شود. همچنین موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزش عالی باید بتواند در طرح تدوین استراتژی توسعه آموزش عالی، بایدها و همچنين نبایدها را تبیین کند.
وی با بیان اینکه آموزش و همچنين پژوهش باید پیوند معناداری داشته باشند، اظهار کرد: آن هم‌روش که اشتغال دانش‌آموختگان را رصد می‌کنیم باید مقداری هم در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی، خودمان را رصد کنیم.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷

موسسه پژوهش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی، اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن آموزش عالی است در تاریخ ۳۰ March 1398 | 8:51 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *