نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌های منطقه یک کشور در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد – شریف

نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌های منطقه یک کشور در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌های منطقه یک کشور در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد

نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌های منطقه یک کشور، با حضور دکتر ملانظری، رییس دانشگاه الزهرا(س) و همچنين دکتر علیرضا عبداللهی‌نژاد مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه الزهرا(س)، دکتر علیرضا عبداللهی نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که به میزبانی دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد، به بررسی نیازهای روز نهاد‌ها در حوزه روابط عمومی و همچنين ویژگی‌های روابط عمومی توانمند در شرایط تحریم پرداخت.
وی تصریح کرد: در شرایط حساس کنونی نباید از روابط عمومی انتظار کارکرد سنتی داشت؛ امروزه روابط عمومی قوه عاقله نهاد است و همچنين متناسب با این جایگاه رفیعی باید فعالیت کنند.
دکتر عبداللهی نژاد با بیان اینکه از روابط عمومی انتظار تأثیرگذاربودن و همچنين حتی خط مشی‌گذاری و همچنين پیشرو بودن در رفتار هدفمند را داریم، خاطرنشان کرد: امروزه تمامی نهاد‌ها محتاج مدیران روابط عمومی شجاع، خلاق، تصمیم‌گیر و همچنين کنش‌گر خواهند بود.
مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم با اشاره به راه‌اندازی کارگروه اقتصاد مقاومتی در وزارت علوم از همه همکاران روابط عمومی درخواست کرد تا فعالیت‌های پیشین، جاری و همچنين آتی خود را در این زمینه به اطلاع وزارت علوم برسانند و همچنين در این زمینه به شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولان نیز نقل از دهند.
وی توانمندی دانشگاه‌ها در راه‌اندازی پویش‌ها و همچنين حمایت از سمن‌های متنوع و گوناگون و مختلف را یکی از اصلی‌ترین امکانات دانشگاه‌ها برای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی دانست و همچنين ابراز امیدواری کرد تا ادارات روابط عمومی با هوشیاری و همچنين فعالیت بیشتر هویت اصلی خود را به نهاد‌های متبوع اثبات نمایند و همچنين جایگاه خود را بازیابند.
دکتر مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا(س) اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی ایران، اصل را بر ارتباطات بنا نهاده‌اند و همچنين حضور مدیران روابط عمومی در دانشگاه‌ها می‌تواند این مهم را تحقق بخشد.
وی، دانشگاه‌ها را بستری برای تفکرسازی عنوان کرد و همچنين نقش روابط عمومی را در دانشگاه‌ها بسیار مهم دانست.
رئیس دانشگاه الزهرا(س) افزود: یکی از مواهب روابط عمومی در نهاد‌ها، شناخت توانمندی‌های درون‌سازمانی و همچنين اطلاع‌رسانی آنها به بیرون و همچنين گرفتن بازخوردهای متنوع و گوناگون و مختلف است.
دکتر ملانظری با اشاره به اهمیت ارتباطات در نظام جمهوری اسلامی و همچنين نقش روابط عمومی‌ها در تحقق این مهم، از عدم تحقق جایگاه مناسب روابط عمومی در نهاد‌های متنوع و گوناگون و مختلف ابراز تأسف کرد و همچنين گفت: روابط عمومی در واقع رسانه دانشگاه است و همچنين امیدوارم با برگزاری این نشست‌ها و همچنين تبادل اطلاعاتی که صورت می گیرد؛ تفاهم عمومی در جامعه و همچنين درون نهاد شکل گیرد.
گفتنی است در حاشیه این نشست، کارگاه آموزش خبرنویسی ویژه مدیران، کارشناسان و همچنين رابطان خبری روابط عمومی دانشگاه‌ها توسط دکتر علیرضا عبداللهی نژاد، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷

نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌های منطقه یک کشور در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد در تاریخ ۲۲ March 1398 | 6:08 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *