کلنگ احداث مرکز فناوری و همچنين توسعه نوآوری دانشگاه گیلان به زمین زده شد – شریف

کلنگ احداث مرکز فناوری و همچنين توسعه نوآوری دانشگاه گیلان به زمین زده شد – شریف

به نقل از شریف: کلنگ احداث مرکز فناوری و همچنين توسعه نوآوری دانشگاه گیلان به زمین زده شد

گردهمایی حامیان، خیرین و همچنين واقفین آموزش عالی استان گیلان با حضور دکتر حسین عسکریان ابیانه مشاور وزیر و همچنين دبیر ستاد خیرین وزارت علوم، دکتر رضا فرجی دانا رئیس هیئت مدیره بنیان حامیان علم و همچنين فناوری ایران، دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان و همچنين جمع کثیری از خیرین آموزش عالی استان در دانشگاه گیلان برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، در این مراسم دکتر رضا فرجی دانا رئیس هیئت مدیره بنیان حامیان علم و همچنين فناوری ایران ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خیرین آموزش عالی استان گیلان، ظرفیت‌های عظیم خیرین را در حوزه آموزش عالی تحول‌آفرین خواند. 
وی با اشاره به مضایق بودجه‌های دولتی در تأمین هزینه‌های جاری آموزش عالی، بهره بري و استفاده از ظرفیت خیرین را ره گشا دانست. 
دکتر فرجی‌دانا در ادامه با اشاره به بهره بري و استفاده خوب دانشگاه گیلان از ظرفیت خیرین، خواستار بهره‌گیری بیشتر دانشگاه‌های کشور در مسائل اساسی از ظرفیت خیرین شد.
وی دخیل بودن دانشگاه در سرنوشت جامعه را در جلب کمک.های خیرین تأثیرگذار دانست و همچنين گفت: در صورتي که جامعه پیرامونی و همچنين شهروندان و مردم شهر ببینند دانشگاه در سرنوشت جامعه تأثیر دارد حتماً به دانشگاه کمک می‌کنند.
در ادامه دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خیرین آموزش عالی، به خیّرینی که حوزه آموزش عالی را برای کار خیر انتخاب کردند تبریک گفت.
وی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری بر نیروی انسانی، توسعه پایدار در هر جامعه‌ای را نیازمند تقویت فکری نیروی انسانی آن هم جامعه دانست. دکتر سالاری، استان گیلان را دارای تاریخ درخشانی در حوزه سرمایه انسانی دانست و همچنين خواستار توجه ویژه به این ظرفیت شد.
دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز در این مراسم، خیرین دانشگاهی را بهترین استادان درس مسئولیت اجتماعی در دانشگاه دانست که هم الگویی برای دانشجویان خواهند بود و همچنين هم مدیران. 
وی آثار بر جا مانده از خیرین را باعث یادگیری درس ایثارگری توسط دانشجویان و همچنين اساتید دانست و همچنين تشکیل کمپین‌های متعدد دانشجویی برای کمک به دانشجویان نیازمند و همچنين یا هموطنان دچار شده به بلایای طبیعی را از آثار این کارهای خیر دانست.
همچنین در ابتدای این مراسم، کلنگ احداث مرکز توسعه نوآوری و همچنين فناوری دانشگاه گیلان که به همت مهندس قطب زاده ساخته خواهد شد، به زمین زده شد و همچنين از کارهای خیرخواهانه مهندس سیدعباس موسوی ره پیما به عنوان بزرگترین خیّر آموزش عالی استان گیلان تقدیر به عمل آمد.
مرکز فناوری و همچنين توسعه نوآوری دانشگاه گیلان در راستای گسترش فرهنگ کارآفرینی دانش‌بنیان در استان و همچنين  با هدف فراهم‌سازی مکانی برای تحقق ایده‌های دانش‌آموختگان این دانشگاه با همکاری مراکز تحقیقاتی و همچنين شرکت‌های متقاضی، بنا خواهد شد.
ترویج فرهنگ کارآفرینی مبتنی بر فناوری، تجاری سازی و همچنين ارتقای فناوری بومی، تولید و همچنين توسعه فناوری، حمایت از کارآفرینان فناور، جذب و همچنين حمایت مهندسين و متخصصين و همچنين مخترعان، جذب سرمایه‌گذاران، همکاری با نهاد‌های پهناور و بزرگ دولتی و همچنين خصوصی، ارائه آموزش های عمومی و همچنين تخصصی در حوزه مدیریت و همچنين توسعه فناوری و همچنين نیز همراهی و همچنين همراستایی با طرح‌های ملی و همچنين سند چشم‌انداز کشور شامل مهم‌ترین اهداف تاسیس این مرکز است.
رونمایی از سردیس دکتر میرجعفر ابریشم چیان خیّر پهناور و بزرگ دانشگاه گیلان و همچنين امضای دو تفاهم‌نامه میان رئیس دانشگاه گیلان و همچنين رئیس شورای شهرستان واجارگاه جهت واگذاری یک ساختمان برای خوابگاه دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده دانشکده فنی مهندسی شرق و همچنين مهندس کیهان هاشم نیا از اعضای بنیاد خیّرین دانشگاه گیلان و همچنين استاندار اسبق گیلان جهت وقف یک واحد آپارتمان از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های این مراسم بود.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷

کلنگ احداث مرکز فناوری و همچنين توسعه نوآوری دانشگاه گیلان به زمین زده شد در تاریخ ۲۱ March 1398 | 5:30 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *